Pneu mitas e07

Odpovědět
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Pneu mitas e07

Příspěvek od Phonek »

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně pneu.
Chci si koupit nové pneu mitas e07 na předek i na zadek. Ale našel jsem je pouze s rychlostním indexem "T"(190km/h) a v techničáku je napsáno "H"(210km/h), takže se chci zeptat jestli to nějak vadí, popř jestli nejsou nějaké problémy na technické kontrole. A také jsem koukal,že je právě hodně často obouváte, tak jestli jsem slepej, nebo prostě MITAS E-07 TT 100/90 -19 57H neexistuje(a obouváte s indexem "T")?
Našel jsem ji za 835kč, což se mi zdá super cena. http://pneumatikyservis.cz/moto-pneu/93 ... 07896.html
Díky moc předem za rady. ;) :D
A sorry za založení nového tématu, ale tamty se mi zdáli už staré.
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od yuri13 »

Čau! Jezdím už druhou sadu.. S první jsem udělal (do hladka) cca 12 000 km a gumy si chválím.. Na STK ani jinde bez problému, vždy se dá argumentovat, že rychlostní index je vyšší než maximální rychlost stroje uvedená v TP, čímž pneu vyloženě mimo není.. :) :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Zeusik »

Menši rychlostni index mit nemužeš mit. Vyšši klidně co je dano v tech ta to nebo vyšši
Uživatelský avatar
dratenik
Motorkář
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. srp 2014 17:31:01
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od dratenik »

Mitas e07 sem obouval začátkem sezony. Nedávno STK a naprosto bez problému. Jezdí na nich spoustu lidí i na silnějších a rychlejších strojích a nevím o žádných komplikacích co se rychlostního indexu týká. Jinak by to mělo být podle TP.
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Phonek »

No jo, ale na to se právě ptám, hodně lidí je obouvá, ale nenašel jsem s rychlostním indexem "H" pouze "T", tak jsem se chtěl zeptat jestli to vadí, nebo jestli existují s "H". Ale už jsem je objednal, tak to snad nebude vadit.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Dave842 »

Asi tak. Oficiálně, na STK to vadí. Nemůžeš mít na mašině něco jiného, než je v TP. Co se týká provozu, tak je to úplně v pořádku, protože motorka těchto rychlostí dosáhne jen obtížně. ;)
D@VE
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Twin »

Spousta lidí je jezdí a rychlostní index neřeší.
Na STK by se musel tecgnik hodně špatně vyspat, aby tě za ně vyhodil.
Největší problém vidím při případném řešení nějaké vážnější nehody pojišťovnou.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od honza780 »

Dave842 píše:Asi tak. Oficiálně, na STK to vadí. Nemůžeš mít na mašině něco jiného, než je v TP. Co se týká provozu, tak je to úplně v pořádku, protože motorka těchto rychlostí dosáhne jen obtížně. ;)
Můžeš,ale musí mít MINIMÁLNĚ o 30 km vyžší index,než je maximální rychlost moto,uvedená v TP.Mám to přímo od technika z STK.Sám sem byl na technické se zimákama Heidenau k60 M+S.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Phonek »

honza780 píše:
Dave842 píše:Asi tak. Oficiálně, na STK to vadí. Nemůžeš mít na mašině něco jiného, než je v TP. Co se týká provozu, tak je to úplně v pořádku, protože motorka těchto rychlostí dosáhne jen obtížně. ;)
Můžeš,ale musí mít MINIMÁLNĚ o 30 km vyžší index,než je maximální rychlost moto,uvedená v TP.Mám to přímo od technika z STK.Sám sem byl na technické se zimákama Heidenau k60 M+S.
V tom případě by to bylo v pořádku, mám napsáno v TP max. rychl. 160km/h, gumy mají index "T" 190km/h, takže by to mělo být v pořádku, protože sehnat gumy na freewinda a ještě k tomu s duší, to prostě snad ani neexistuje.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Dave842 »

Ok. Tak to se omlouvám. Pro příště budu vědět.. ;)
D@VE
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od honza780 »

Existují s H Dunlop TRAILMAX TR91(cena obě dohromady skoro 5000).Mám je ted' obutý,ale už na posled.Po zimě jdu taky do 07.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od Honzejk »

Tourance EXP - pokud si ochotný měnit gumu každých 6 - 7 - 8 tis. km :D
Ale sem spokojený 8-) :D
Free Wind
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Pneu mitas e07

Příspěvek od LiborZ »

honza780 píše:
Dave842 píše:Asi tak. Oficiálně, na STK to vadí. Nemůžeš mít na mašině něco jiného, než je v TP. Co se týká provozu, tak je to úplně v pořádku, protože motorka těchto rychlostí dosáhne jen obtížně. ;)
Můžeš,ale musí mít MINIMÁLNĚ o 30 km vyžší index,než je maximální rychlost moto,uvedená v TP.Mám to přímo od technika z STK.Sám sem byl na technické se zimákama Heidenau k60 M+S.
U zimáků se to pravděpodobně neřeší. Já mám na autě předepsaný index V a v takovém indexu a mém rozměru zimáky vůbec neexistují. Takže mám v zimě obuto M+S a na STK jsem nikdy žádný problém neměl.
Nejvíc by k tomuto tématu určitě mohl říct Vitouš, který na STK pracuje :)
Odpovědět