Svíčky - ventily

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

Hoši, mám dotaz. Jak je možné že svíčky mají cihlovou barvu - možná malinko i tmavší, za to výfukové ventily byly bíle jako stěna ??? ( viz. foto - je to foceno s bleskem takže zas tak moc nezáří, ale bílé byli dost )
Chápu že takto bílé ventily způsobuje dlouhodobě chudá směs, ale proč to nešlo poznat i na svíčkách ?
Freewinda mám od podzimu, najel jsem jen pár km, co se týká střílení do laufu tak jen po zavření a jen za studena než se motor ohřál...pak už jen vyjímečně. Výfuk mám origo, ikdyž jej pravděpodobně někdo předemnou né přímo kuchal, ale asi ho poléčil metodou dlooouhého vrtáku :lol:
Takže, jak je možné že svíčky sou relativně barvově ok, ale ventily tak bílé ? Je to fakt dlouhodobým jezděním na chudo ?
freewindfventily.jpeg
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hroch »

No nemusel ho vrtat ale máš asi špatně smes.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

no směs asi blbě určitě byla...Co se týče vyfuku - když jsem se setkal s kolegou co má Freewinda, tak jsme byli docela zaskočeni, že on má výfuk relativně tichý a já hlasitější...
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

PS : tak už vím proč můj origo výfuk je hlasitější...protože nějaký předchozí majitel ten výfuk poléčil stylem dlouhý tlustý vrták zezadu do výfuku ......
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od Milanek »

to je slusna prasecina a protože v tom je nerizenej kat = pomerne dost komurek tak je vyrazne snizenej odpor vyfuku a tim ti oplachuje vyfukovy ventily ještě horka smes - sehnal bych kloudnej origo a nebo ladak a pretryskovat
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

no, v sobotu jsem si to vezl ze servisu, mechanik mi to sešteloval a tvrdil mi že je vše OK, že takhle znásilněná origo koncovka by neměla dělat takovou paseku...tak nevim co si o tom myslet...
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

kašlu na to chlapi....mám tam druhou hlavu, kupím asi druhý origo lauf a uvidíme...riskovat to nebudu
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od Milanek »

par motoru sme mel venku a zadny urcite nemeli bily vyfukace :-) + je ze to ma maly otáčky ale 140km+ po dalnici celej den bych s tim teda nejel - a hlavne to ze je freewind tak uzasne tichej je velkej bonus třeba při výpravách do mist kde de to nemá :-D naprosto nechapu proc je potřeba aby to rvalo - samo když někdo ladi vykon tak ladak + filtr a pretryskovat tak budiz ale rezat vyfuk jen aby to mělo zvuk ??? to si radsi dat dratenku do fichla
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Svíčky - ventily

Příspěvek od hanz393 »

vzal jsi mi to z úst...doufám že mě ta mašina ( nebo předchozí majitelé ) už ničím nepřekvapí a nenajdu žádné další spešl úpravy
Odpovědět