Rachot, buchot...

Odpovědět
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Rachot, buchot...

Příspěvek od styxo »

Ahojte,

dam motorku na central, nastartujem zaradim jednotku, motorka si krasne prdka a zrazu buchot motorkou zatrase, zase si prdka a zrazu zase zatrase, nieje to pravidelny interval.
Napadla ma rozvodova retaz, pred rokom mal napinak este rezervu. Pri jazde to nepocitujem ziadno, ale obcas mi nieco dost vybruje od stupaciek.
Este sa mi zda ze predne retazove kolecko ma velku volu, tancuje s retazou ako sa mu zachce.
Viete mi prosim poradit co s tym ? Skusal som to natocit ale nieje to dobre vidiet :(
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od Radek »

MYSLÍM ŽE TO JE JE JEN NEPRAVIDELNĚ VYTAHANÝ ŘETĚZ,ALE V ZÁBERU TO NEMÁ AŽ TAKOVÝ VLIV. JESTLI JE HODNĚ ŠPATNÁ ŘETĚZOVÁ SADA TAK JI VYMĚŇ.....
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od yuri13 »

Souhlas s Radkem.. Skouknul bych řetězovku a ložiska zadního kola, resp. hlavně rozety.. Btw, jakou vůli pozoruješ na tom kolečku? Radiální vůli by nemělo mít žádnou, malá axiální asi ničemu nevadí..

Rozvoďák to nebude, ten když je v háji, tak začne nejdřív cinkat a pak rachotit, ale to pak z něj ty zvuky jdou pořád, jen s otáčkami by se měnily.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od styxo »

Praveze retazovka je nova, lozisko v zadnej rozete aj na zadnom kole je tiez nove.
Rachot ide zvnutra od motora. Ano vola je tam axialna.
Dnes som siel do prace na masine, krasne plynulo otacky, na 5.st 150km/h takze vykon sa nikde nestraca.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od honza780 »

Jak říká yuri rozvod'ák to není.Napínák na rozvod'áku je automatický.Měl sem to rozdělaný,chcal mě kolem olej.Mě to dělalo taky když sem tam zařadil jedničku na stojanu.Jde o to že když moto stojí na zemi,je horní část řetězu napnutá,kdežto na centrálu ne.Vem si že máš mírnou vůli na pastorku a taky na rozetě.Ta vůle se musí někde na volno projevit.No a jelikož máš na rozetě silentbloky z gumy,tak se to projevuje na předním kolečku,kde je kov na kov.Pak to zní jako by to šlo z motoru.

Já hlavně poslouchám to cinkání a vůbec zvuky motoru.A samozřejmě taky tu motorku cítíš jak reaguje na řazení apod.Občas se leknu
protože uslyším cinkot,ale hned vzápětí zjistím,že jsou to klíče s karabinou. :)
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od styxo »

Ja som chudobny chlapec, nemam na karabinku :D No s tym zaradovanim mavam niekedy problemy, mam stlacenu spojku a dokym tam napracem neutral alebo obcas aj 2ku mi nejde zaradit ked stojim tak sa clovek aj narobi, ale pomaha ked vypnem a zapnem motorku v tom pripade to ide okamzite zaradit.
Diky za rady chlapi, snad to je len moja paranoja :D
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od šimi »

Radek píše:MYSLÍM ŽE TO JE JE JEN NEPRAVIDELNĚ VYTAHANÝ ŘETĚZ,ALE V ZÁBERU TO NEMÁ AŽ TAKOVÝ VLIV. JESTLI JE HODNĚ ŠPATNÁ ŘETĚZOVÁ SADA TAK JI VYMĚŇ.....
Pravdu díž kolego.Taky s tím mám zkušenost. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od Rimmerak »

Mě motorka na centrálu při zařazeném kvaltu taky šíleně cuká, bouchá a dělá divy. Asi je to schválně - aby nějakej idiot nečistil na centrálu s natočeným motorem řetěz. Jeden bráchův známý takhle přišel o všechny prstíky :roll:
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Rachot, buchot...

Příspěvek od styxo »

No boha tak ja som si len jeden pricvikol ked som cistil retaz aj s handrou a bolest fajn. Vsetky prsty auu.
Odpovědět