Kotouče

kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Kotouče

Příspěvek od kuklic »

DEEP píše:Je libo otouce???
Pevne ci plovouci cena je dana.1800-2200kc
http://www.vyfukytenax.cz/fotogalerie/tenax3.html
JAk si je prejete okousane ci hranate?Jako pila nebo jako kyticka?
Nic neni prekazkou.
Ceny jsou pevne.Uz jsem tam byl.Delali mi ten ladak.Jak jsem jiz loni psal.
Meli tam i kotouce i z vyrizlim napisem Hayabusa.
Delaji to laserem.
A myslim si ze to neni vubec drahe.
A material?Samozrejmne ze stejny jako od virobce.
Ty Deepe, teď jsi u mě fakt zabodoval :D . To už jsou slušné ceny. Moc se mi to hodí. Přece nevysolim za přední kotouč cca 5000kč, ne. A pochybuji, že origo vydrží 2x déle a 2x lépe brzdí, no ne? Moooc díky, jseš frajer ;) .
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Nedávno sem si čet o výrobě kotoučů (už nevím kde) a materiály nejsou nic extrovního. Je to obyč konstrukční ocel, pro fanšmejkry ta nejobyčejnější nerezovka.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Kotouče

Příspěvek od Meldar »

Lidi kolik může mít min. tlouštku brzdoví kotouč.Mám pocit že jsem to tady někde četl ale nevím kde. :roll:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Vitouš »

Meldar píše:Lidi kolik může mít min. tlouštku brzdoví kotouč.Mám pocit že jsem to tady někde četl ale nevím kde. :roll:
Píše se že min. 4 mm.Znám kolegu kterej měl 3,6 mm a byl bez problému.Ja bych se ale držel těch 4 mm.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od DEEP »

Rimmerak píše:Nedávno sem si čet o výrobě kotoučů (už nevím kde) a materiály nejsou nic extrovního. Je to obyč konstrukční ocel, pro fanšmejkry ta nejobyčejnější nerezovka.
Nejobycejnejsi nerezovka asi tezko kamo.Ta se ti zkrouti jako nic.
Spis bych to tipoval na nejaky druh kotlaku.Ten se zahreje a pri prudkem ochlazeni se nezkrouti.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Našel jsem jeden z článků, kde sem se o kotoučích dost dozvěděl.
Tenhle týpek používá 12060.

http://www.k1400.cz/clanky/radime/brzdy ... otouce.htm

Vlastní výroba je sci-fi pokud nemáte příslušný stroje. Ceny tenaxu jsou podle mě velice slušný.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od hace »

Máte někdo link na destičky na freewa...at to nemusim hledat,něco sem našel ve zboží no ale nechci kupovat hned co uvidim..
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od hace »

tak tady sou dražší než když dáš suzuki xf 650 freewind hledat do zboží....tam vycházej asi 600...no zatim to ještě brzdí,ale už schánim rozumy. :idea:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

hace píše:tak tady sou dražší než když dáš suzuki xf 650 freewind hledat do zboží....tam vycházej asi 600...no zatim to ještě brzdí,ale už schánim rozumy. :idea:
Jen jsem nadhodil alternativu ;) Mě desky čekají dozadu, ale asi i s kotoučem. Má tak 3,8 mm a minimum je 4
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od hace »

Já vim no že 4..taky od toho nejsem daleko ale to sou pálky kámo za kotouč(teda přední,zadní se vejdeš do 2000,-)Zajímalo by mě kolik vydrží km takovej kotouč?Já ho neměřil,ale má nalítáno 20500(prej)a kotouč tak 4,5mm baj oko.Hned jak se dostanu do garáže tak to změřim.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Přední je jako novej. Ten mě nepálí. Vím, stojí 5000kč, vyfukytenax.cz ho vyrobí kolem 2000kč... Zadní origo stojí 1600kč, takže to je sranda. Až dojedu destičky vzadu, vezmu nový i s kotoučem.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Dědek

Re: Kotouče

Příspěvek od Dědek »

Podle odkazů na netu by měl pasovat přední kotouč z Biga 800 (91-99 rok) na XF. Na dr-big.cz jsou ty kotouče k mání za 1200-2500 nové.
Jinak pokud chce někde desky,kvalitní desky,co krásně brzdí,tak doporučuji www.motozloch.cz
Předek i zadek jednotná cena - 330,-
Jezdím je a paráda.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Rozhoduji se, jaký vybrat kotouč a výběr jsem zúžil na tyto dva kandidáty :

Tenhle je od JT, od kterých mám rozetu a kolečko a zdá se býti nezničitelná - http://dkracing.cz/obchod/index.php?mod ... _num=10184 - líbí se mi tvarově a libí se mi že je tlustý 5mm oproti originálním 4,5 mm. Cena slušná.

Druhej je tenhle http://motoobchod.motonet.cz/motocykly.php (na stránce až dole, typ 029). Cena ještě lepší, ale značku NG neznám a je tlustý 4,5mm.

Destičky mám objednaný na předek i zadek od značky IWS.

Poradíte? Má někdo zkušenosti s jiným než originál kotoučem? Jo a je možný že je po 48000km ten zadní už tak 3,8mm silnej nebo je motorka stočená? Je mi to defakto jedno, když spolehlivě jezdí... možná předchozí majitelé nepochopili brzdný účinek jednoválcovýho motoru no :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
ALDYdrbig

Re: Kotouče

Příspěvek od ALDYdrbig »

Zabývám se výrobou kotoučů již léta, mohu nabídnout kvalitní ocelové:

zadní 5mm 1300,-
přední plovoucí 5mm 2400,-
(oba 3600,-)

t.732 189 474
kotouče 650 SE.JPG
kotouče 650 SE.JPG (220 KiB) Zobrazeno 19276 x
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Vitouš »

Cena se zdá rozumná a zajímavá.Teď by to chtělo nějakého dobrovolníka který by je koupil a vyzkoušel jestli se nekroutí nevibrují atd. :!: :?:
ALDYdrbig

Re: Kotouče

Příspěvek od ALDYdrbig »

Já totiž spravuji motorky a hlavně dr-big, proto mám na ně skladem kotouče, okrajově mám i na DR 650 R… a DR 650 SE a právě SE má stejný kotouče jako Freewind . Tet jsem jich udělal víc tak je nabízím i zde ale pravděpodobně už další várku dělat nebudu.
Kvalita je stejná jako u originálů, pokud někoho znáte ze stránek dr-big.cz a dr-650.com kdo je používá může potvrdit.
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od pind »

skusenosti z fora BMW s brzdovymi kotucmi od Zlocha

http://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.ph ... ad_id=4989
kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Re: Kotouče

Příspěvek od kuklic »

Rimmerak píše:Rozhoduji se, jaký vybrat kotouč a výběr jsem zúžil na tyto dva kandidáty :

Tenhle je od JT, od kterých mám rozetu a kolečko a zdá se býti nezničitelná - http://dkracing.cz/obchod/index.php?mod ... _num=10184 - líbí se mi tvarově a libí se mi že je tlustý 5mm oproti originálním 4,5 mm. Cena slušná.

Druhej je tenhle http://motoobchod.motonet.cz/motocykly.php (na stránce až dole, typ 029). Cena ještě lepší, ale značku NG neznám a je tlustý 4,5mm.

Destičky mám objednaný na předek i zadek od značky IWS.

Poradíte? Má někdo zkušenosti s jiným než originál kotoučem? Jo a je možný že je po 48000km ten zadní už tak 3,8mm silnej nebo je motorka stočená? Je mi to defakto jedno, když spolehlivě jezdí... možná předchozí majitelé nepochopili brzdný účinek jednoválcovýho motoru no :-)
Zdarec. Tak jaký jsi nakonec koupil ten kotouč? A cena? Spokojenost?
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Zatím sem kotouč nekoupil. Vykašlal jsem se na to protože přední je ok a zadním tolik nebrzdím. Ale až budou zbytečný prachy, zkusim se zeptat Aldyho jestli ještě nemá.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Re: Kotouče

Příspěvek od kuklic »

No, já sháním oba. Mám je tak na 3,8 mm. Hele, myslíš, kdybych koupil kotouč o tl. 5 mm, že nebude někde drhnout- neměl by , co?
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Originál má nový tuším 5,5mm.. Takže v pohodě. Změř si mezeru držákama desek... a přičti si to, co je vylezlý pístek. Určo se tam vejde. Protože nový destičky mají kolem 6mm obložení a když jsou nový, pořád je tam vůle na nandání kotouče. Večer ti to klidně změřím. Ale 5mm kotouč tam fakt půjde.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od hroch »

nevim nevim jestly ma novy 5,5 :?: ma 4,5 :idea: :!:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Rimmerak »

Můj přední kotouč má 4,4mm a má najeto 50000km :-) Ale nehádám se, nový jsem nikdy neměl v ruce, akorát mě to číslo 5,5 nějak utkvělo v paměti z DR-650 fóra.
Každopádně se tam 5mm vejde. Ten půl milimetr nehraje roli, protože tam jsou mnohem větší vůle na montáž destiček. Když jsem namontoval nový desky, bylo z každý strany kotouče možná 1mm místa a to jsem neměl pístky zatlačený až na doraz.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotouče

Příspěvek od Vitouš »

V tomto případě bych se přikláněl k Hrochovi.Sice jsem novej kotouč na freewinda taky neměl v ruce.Zato jsem měl novej kotouč origo na Hondu Dominátora a pamatuji se že měl určitě těsně pod 5 mm.Akarát si nepamatuji přesnou hodnotu.Ale vzpomínám si že mě překvapilo že je novej kotouč tak slabej. :o I když na druhou stranu bavíme se o desetinach mm tak že vo co de ;)
Odpovědět