Koupě Freewinda

Odpovědět
CuLa

Koupě Freewinda

Příspěvek od CuLa »

Zdravím všechny,

právě si dělám řidičák na neomezenou, a tak pomalu přemýšlím, co si pořídit na začátek. Prolezla jsem spoustu fór a diskuzí, až jsem se dostala k Freewindovi, který v podstatě splňuje veškeré moje požadavky na první motorku.

A tak jsem se začala koukat po inzerátech. Škoda toho Freewinda, kterého tu prodávala Simona. Něco takového prostě hledám.. Udržovaná a vybavená motorka. Proto mám dvě otázky.

1) Neplánujete tu někdo po sezóně měnit motorku za silnější? ;)

2) Dívala jsem se i na inzeráty třeba na mobile.de, ale tam se prodávají v celkem velké cenovém rozpětí. Od zhruba 1500 eur do 2500. V čem je zakopaný pes, že jsou některé tak drahé? U nás se cena drží do nějakých těch 50k Kč.

Děkuji všem za podnětné odpovědi.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od Sinner »

řek bych, že cena se liší podle roku výroby a najetych km teda v německu(u nás se km moc věřit nedá, leda tak lidem z tohoto fóra protože se navzájem známe) a počtu majitelů. Žádné větší závady nemají ani starší kusy. Snad hlučnější starter, někdy blbne tacho, zaprášené světlo- jen maličkosti. Nic mně nenapadá. Pokud to není nějaká hujda po kurýrovi, kutilovi, bouraná, nebo něco podobného nemáš se čeho bát.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od hroch »

.volba prvni moto je velice dobra
x x x jinak to neumim
CuLa

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od CuLa »

Co se týče najetých km mě trochu motorky na mobile.de zarážely. Přeci jen u víc jak deset let starých strojů mít najeto 20k km mi přišlo trochu divné. Ale proč ne. Děkuji za info.

Každý mi radí na začátek nějakého naháče, třeba GS500.. Ale zas mám přeci jen 180 cm, tak si nejsem úplně jistá. Na cfb jezdím v autoškole a není to úplně špatné, chápu výhody pro začátečníky, a tak. Ale láká mě nějaké cestovní endurko a na začátek nechci zas hned kupovat báwo :mrgreen: Freewind je taková milá motorka, ani ne moc těžká, co jsem tak četla.

V podstatě jsem už rozhodnutá, a proto jsem i psala na toto fórum, kde je mi jasné, že jsou stroje opečovávané :) Jestli třeba někdo nebude Freewinda po sezóně prodávat, že bychom se nějak předběžně domluvili/promluvili a tak.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od Sinner »

Jednoznačně správná volba. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od Maxton »

Nepotěším tě.... Já od doby co mám freewinda, tak se snažím ho vychvalovat kde se dá, aby ho mělo co nejvíc lidí v mém okolí (už mám na svědomí 2 nové Freewinďáky zde na foru) když máme tolik odpadlíku :-P ... a momentálně pomalu pokukuji po dalších 2 kusech pro kamarády (vždy jezdím nakupovat s nimi) a je pravda, že v poslední době je Wětřáčku nedostatek, protože je to ekonomická mašina (já jezdím za 4L) a je hodně oblíben, a i na foru Motorkáři.cz si jáž pár lidí na mou radu vybralo Winda a jsou spokojeni. KAždopádně přeju štastný nákup a Lovu zdar..... Maxton :twisted:
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od Demonient »

Třeba mě má Maxton taky na svědomí ;) Moje první motorka byla Aprilia Pegaso 650, sice sem byl mezi kamarádama za magora, že sotva vylezu z autoškoly a hned na šestapůli (tuplem italskou), ale jsem za to šťastnej. Výkonem super motorka ale sypala se jak mohla. Nechal sem si dobře poradit, prodal jí při první příležitosti a šel shánět něco s podobnými vlastnostmi - winda. Do měsíce už byl koupenej, papíry a vůbec všechno vyřízený a od tý doby mě vážně nezklamal :) pokud chceš spolehlivé endurko tak do toho fakt jdi, v poměru cena/výkon/spolehlivost bych řekl že to nejlepší co můžeš mít ;) a i kdyby tě náhodou někdy něčím zklamal, tady na forku je plno lidí, co ti vždy dobře a ochotně poraděj co a jak, třeba jako mě včera Rimmerak, když jsem začal zoufat nad špatně vybranou zadní pneu :D
Uživatelský avatar
Fernet
Motorkář
Příspěvky: 89
Registrován: sob 01. lis 2008 22:36:41
Bydliště: Praha Žižkov

Re: Koupě Freewinda

Příspěvek od Fernet »

A dívali jste se na www.mobile.de ? Tam toho mají dost za solidní ceny a s přihlášením u nás prej problém neni, dá se přihlásit za cca 3500,- kč. :ugeek:
Odpovědět