Plave

Odpovědět
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Plave

Příspěvek od Twin »

Vždycky když vjedu do nějaké podélné díry, nebo spáry mezi záplatama na silnici, tak mi tak divně zaplave pod zadkem.
Je to dost nepříjemný hlavně na dálnici. :shock:
Myslel jsem že to dělaj ložiska v zadním kole, ale ty jsem nedávno měnil a vůbec se to nezlepšilo.
Když jí mám na stojanu a zkusim zadní kolo rukou, tak se ani nehne a všechno vypadá, že drží jak má.
Poraďte čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od hroch »

tak to bud klidnej to udela kazda motorka co do toho vjede
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od Maxton »

Plave mi taky ... je to normální, u me je to lehce ovlivnený sjetejma gumama ... zajede to tý spáry/trhliny na silnici a jak má plochej vzorek, tak se jí nechce ven, ale jinak je to normální, delala mi to i 125 ccm :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Plave

Příspěvek od šimi »

Twin píše:Vždycky když vjedu do nějaké podélné díry, nebo spáry mezi záplatama na silnici, tak mi tak divně zaplave pod zadkem.
Je to dost nepříjemný hlavně na dálnici. :shock:
Myslel jsem že to dělaj ložiska v zadním kole, ale ty jsem nedávno měnil a vůbec se to nezlepšilo.
Když jí mám na stojanu a zkusim zadní kolo rukou, tak se ani nehne a všechno vypadá, že drží jak má.
Poraďte čím by to mohlo být?
Přifoukni ji.Já mám Metzeler Tourance a na asfalt foukám na zadek 2,3bar a na předek 2,1bar.Mám 130 kg,takže ji foukám víc.Vyzkoušej to,ale určitě musíš jít nad dva bary.Jinak ty Metzelerky se na podélném spoji asfaltu zavlní vždycky.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od Maxton »

Mam okolo 2 vepředu a 2.2 max v zadu ... jedim hodne sportovní jízdu a rád kličkuju abych mel zahřátý gumy, a ten vzduch se víc roztahuje ... kdyz mam vzadu víc jak 2,3 tak uskakuje :-/
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od J-Fox »

Freewind prostě plave.
Vždycky jsem tvrdil že se ani nehne, ale to bylo tím že jsem na něj přešel z ČZ 175
Když jsem pak pár měsíců jezdil na GSu a svezl se znova na Freewindu, tak jsem měl pocit že ho honim po celé silnici.
Na Freewinda nedám dopusti ale prostě plave.
Záleží na čem si jezdil předtím.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: Plave

Příspěvek od vitas »

šimi píše:
Twin píše:Vždycky když vjedu do nějaké podélné díry, nebo spáry mezi záplatama na silnici, tak mi tak divně zaplave pod zadkem.
Je to dost nepříjemný hlavně na dálnici. :shock:
Myslel jsem že to dělaj ložiska v zadním kole, ale ty jsem nedávno měnil a vůbec se to nezlepšilo.
Když jí mám na stojanu a zkusim zadní kolo rukou, tak se ani nehne a všechno vypadá, že drží jak má.
Poraďte čím by to mohlo být?
Přifoukni ji.Já mám Metzeler Tourance a na asfalt foukám na zadek 2,3bar a na předek 2,1bar.Mám 130 kg,takže ji foukám víc.Vyzkoušej to,ale určitě musíš jít nad dva bary.Jinak ty Metzelerky se na podélném spoji asfaltu zavlní vždycky.
Jo vlněj se i Mitasky, xf je prostě takovej model. Za to má jiné přednosti.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Plave

Příspěvek od Twin »

Maxton píše:je to lehce ovlivnený sjetejma gumama ...
Jo to by asi mohlo být ono.
Mám vzádu e-07 a už jí moc nezbejvá.
J-Fox píše: Na Freewinda nedám dopusti ale prostě plave.
Záleží na čem si jezdil předtím.
Předtím jsem jezdil hlavně na kole. :D
Freewind je moje první motorka. Jinak jsem jezdil akorát na ER5 a u tý jsem si toho nevšiml.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Plave

Příspěvek od kanko00 »

Hodne sa mi to zlepsilo (plavanie Freewinda) po obudi Trail Attack a o 0,2 vyssie tlaky v pneu!
Trubkovy ram sa vlni a vlnit sa bude. Terajsia moto je oproti tomu ako kamen. Ale zas cez zeleznicny prejazd idem veeelmi pomaly. Na Freewinde som ani nepribrzdoval! 8-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od Maxton »

Trail attacky plánuju v létě a Versyse hned jak to bude finančně možné :-) Očividně řešíme plavání stejně :D:D:D
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od J-Fox »

Trail attacky jsem ke konci měl na Freewindu taky, pokud chceš jezdit jen po silnici, tak je to nejlepší volba.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od Maxton »

Jojo, jen silnice :-) a na nejaký suchý polňačce nebo šterku je jedno jestli mas touracky, nebo trail attacky :-)... jezdom z 90 silnici a rád sportovně ... sem tam nejaká polňačka, uhlazený pole, nebo to cestou ze školy vemu po lesní cestě :-) ale to zvládám i teďka v poho :-) ... a i na ty občasný výlety stanem, nebo s kámošem co má varadero, když brodíme nebo jezdime po lesnich cestách by se drapáky hodily.. ale zas by me omezovali těch 90 % co sem na silnici . Radši si dát pozor v terenu a ject opatrně, než si davat furt pozor na silnici.. a to nemluvim o mokru :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od yuri13 »

Mě taky plaval.. Pak jsem správně nahustil pneu a seřídil zadní tlumič a značně se to zlepšilo.. Pneumatiky foukám 1.75 předek, 2.00 nebo 2.25 (se spolujezdcem a bagáží) zadek.. Zadní tlumič mám nastavený na 10 kliknutí (od plně utaženého) a pružinu na 165mm..

Když jsem Freewa koupil, byl nastavený na 160mm (tedy nejtvrdší možné nastavení pružiny) a 21 kliknutí (tedy nejměkčí nastavení tlumiče).. Což je nesmysl, protože když zadek propruží v zatáčce, nebo na nerovnosti, propadne se a pak se bude houpat, protože v tom pružině nic nezabrání..

Zkus si s tím pohrát, mě to pomohlo.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Bacalar
Big motorkář
Příspěvky: 107
Registrován: stř 21. bře 2012 11:48:00
Bydliště: Chudčice

Re: Plave

Příspěvek od Bacalar »

a jak se ten zadni tlumič nastavuje kudy na něj
rv. 1999, najeto 56780 km, D.I.D. 525 zlatej, Blastry, vyhřivané rukojeti SatoII, padáky a stojan by Rimmerak, topcase, 12v zasuvka
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od Maxton »

hale to kliknutí na tý nádržce je mi jasný, ale ta delka ty pružiny se nastavuje tou maticí ne ? tam nevim jak se dostanu a čim to otočim :D ... ja to mam seřízený na tvrdo, kvuli sportovní jízde, proto mi to možná plave a v předních vidlích mám tuším 15w olej místo 10 w :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Plave

Příspěvek od kanko00 »

Tvrdo nastaveny podvozok neplava - skor odskoci na nerovnostiach.
Mäkky podvozok a mäkky ram = plavanie...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od yuri13 »

Bacalar píše:a jak se ten zadni tlumič nastavuje kudy na něj
Snadno se nastaví tlumič.. Na levé straně motocyklu je zespod bočního krytu černá, kruhová záslepka.. Sundáš ji a najdeš "šroubek" na plochý šroubovák.. Nejde ho úplně vyšroubovat, takže se nemusíš bát, že by ti vypadl.. Utáhni ho (je normálně pravotočivý) a pak si při povolování odpočítej kliknutí a v posledních ho nech "zaaretovaný".. Vrať záslepku a je to..

To by byl tlumič, teď pružina..

Je to tu už na fóru popsané, ale řeknu ti, jak jsem to dělal já.. Sundej pravou bočnici a skrz rám uvidíš na centrální pružinu.. Je zajištěná vpodstatě kontramaticí a to dost natěsno.. Takže je potřeba malé kladívko a mosazná tyčka (upřímně, protože jsem ji doma neměl, použil jsem úplně nový šroubovák s velkou čelní plochou a hooodně maličkých poklepů, abych matice nepoškodil).. Prostrč tyčku rámem a lehkými poklepy uvolni horní matici.. Sáhni tam a prsty ji vytoč, aby nepřekážela.. No a pak tu druhou opět poklepy povoluj, nebo utahuj.. Až skončím, nezapomeň kontramatice zas pořádně zatáhnout!

Správnou délku pružiny jsem měřil pomocí drátku, který jsem skrz rám natáhl podél pružiny, ohnul na jejím konci a začátku a pak změřil vzdálenost mezi ohyby..

Co se nastavení týče:

základní od Suzuki - 170mm / 13 kliknutí
moje nastavení - 165mm / 10 kliknutí

nejtvrdší dovolené - 160mm / 3 kliknutí (např.)
nejměkčí dovolené - 180mm / 20 kliknutí (např.)

Vždy se nastavuje nejdřív předpětí pružiny a pak, podle něj, tlumič.. Ale být tebou, změřím si předpětí (moto na hlavním stojanu, aby zadní kolo nebylo zatížené) a pokud nebude mimo povolené meze, nastavím k němu tlumič a zkusím to nejdřív pojezdit, než hned měnit celé nastavení.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Plave

Příspěvek od Twin »

Zkusim si stim pohrát. Jaké bys mi doporučil parametry na postavu 180cm a 75kg?
A ještě k těm gumám...
Co byste mi doporučili?
:? potřebuju:
1) aby to co nejmíň plavalo
2) aby to drželo i na mokru
3) aby byly dobré na asfaltu
4) aby to zvládalo terén alespoň jako mitas E07 (občas jezdím na chatu ke teré nevede žádná cesta a na e07 je to na hraně)
5) aby měly vysoký kilometrový nájezd (zatim to vypadá že najezdim tak 1500km za měsíc a nerad bych kupoval gumy častěji než jednou do roka)
Snad jsem to napsal všechno.
Jsem zvědav jestli někdy najdu gumu která mi bude vyhovovat :lol:
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Plave

Příspěvek od jahodak »

Twin píše:Zkusim si stim pohrát. Jaké bys mi doporučil parametry na postavu 180cm a 75kg?
A ještě k těm gumám...
Co byste mi doporučili?
:? potřebuju:
1) aby to co nejmíň plavalo
2) aby to drželo i na mokru
3) aby byly dobré na asfaltu
4) aby to zvládalo terén alespoň jako mitas E07 (občas jezdím na chatu ke teré nevede žádná cesta a na e07 je to na hraně)
5) aby měly vysoký kilometrový nájezd (zatim to vypadá že najezdim tak 1500km za měsíc a nerad bych kupoval gumy častěji než jednou do roka)
Snad jsem to napsal všechno.
Jsem zvědav jestli někdy najdu gumu která mi bude vyhovovat :lol:
kup si tři druhy a podle toho jak bude a kam pojedeš tak přezouvej :lol: :lol: :lol:
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Plave

Příspěvek od yuri13 »

Twin píše:Zkusim si stim pohrát. Jaké bys mi doporučil parametry na postavu 180cm a 75kg?
A ještě k těm gumám...
Co byste mi doporučili?
:? potřebuju:
1) aby to co nejmíň plavalo
2) aby to drželo i na mokru
3) aby byly dobré na asfaltu
4) aby to zvládalo terén alespoň jako mitas E07 (občas jezdím na chatu ke teré nevede žádná cesta a na e07 je to na hraně)
5) aby měly vysoký kilometrový nájezd (zatim to vypadá že najezdim tak 1500km za měsíc a nerad bych kupoval gumy častěji než jednou do roka)
Snad jsem to napsal všechno.
Jsem zvědav jestli někdy najdu gumu která mi bude vyhovovat :lol:
To tedy.. 3 druhy a je to..:D Co se nastavení týče, zatím jsem naprosto spokojený s tím, co tam mám (tedy 165mm a 10 kliknutí), takže bych to doporučil i tobě.. ;)

A pneumatiky? Jezdím Michelin Anakee.. Doporučil bych je, jako lepší alternativu Mitas E-08.. Až přijde na výměnu, půjdou na jejich místo Mitas E-07.. Jsem tak trochu patriot, takže Mitasky jsou jasná volba.. :) E-08 silniční cestovní, E-07 cestovní enduro na lehký terén, E-09/E-10 univerzál, ale na silnici hlučnější.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Plave

Příspěvek od martinbrejcha »

Twin píše:Zkusim si stim pohrát. Jaké bys mi doporučil parametry na postavu 180cm a 75kg?
A ještě k těm gumám...
Co byste mi doporučili?
:? potřebuju:
1) aby to co nejmíň plavalo
2) aby to drželo i na mokru
3) aby byly dobré na asfaltu
4) aby to zvládalo terén alespoň jako mitas E07 (občas jezdím na chatu ke teré nevede žádná cesta a na e07 je to na hraně)
5) aby měly vysoký kilometrový nájezd (zatim to vypadá že najezdim tak 1500km za měsíc a nerad bych kupoval gumy častěji než jednou do roka)
Snad jsem to napsal všechno.
Jsem zvědav jestli někdy najdu gumu která mi bude vyhovovat :lol:
čau, jestli navrhneš a budeš prodávat gumu s takovýma vlastnostma, tak jsi za rok milionářem.
Taková guma, aby bylá na terén dobrá jako E-07 a zároveň dávala mokrý asfalt prostě neexistuje.
Už se to řešilo nejen tady, ale i všech serverech cenduru, m.cz a dalších

Buďto kup Trailattack, nebo tourancku a modli se, aby před odjezdem z/na chatu nezapršelo.

nebo kup E/07 nebo E/09 ( téměř jedno kterou ) a dostaneš se na chatu i za relativně mokra ( neznám terén )
ale zapomeň na kolínka na mokru. Nebo TKC, ale sadu máš bratru za pětilitr !!!!!

taky ta poslední podmínka je téměř nereálná. S nájezdem 10-12 tis/rok ( počítaje duben-říjen x 1,5 tis ) ti
Mitaska vydrží tak cca 1/2 ...cca 6 tis km. Nevím, jak je to u těch silničních, ty vydrží asi víc.

Maty
P.S Jediná guma, která by vyhovovala požadavkům, by byla C-02 ( 21 ), Michelin S12XC, ale nájezd u zadní tak
2-4 tis km......a nejdřív by ses musel naučit jezdit na hadovi. Ale když to prej skousneš, jiný gumy neobuješ.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Plave

Příspěvek od Twin »

martinbrejcha píše:jestli navrhneš a budeš prodávat gumu s takovýma vlastnostma, tak jsi za rok milionářem
Je mi jasný, že to neni reálný. Jen bych se tomu chtěl co nejvíc přiblížit.
Odpovědět