zase ten Mitas

Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

zase ten Mitas

Příspěvek od martinbrejcha »

zase nějaké informace o výrobci pneumatik Mitas. S Joem se znám osobně, je to člověk, kterej toho najel opravdu hodně.
A o Mitas pneu toho neřekne moc špatnýho, ani když má hladinku 8-)
http://www.cenduro.cz/articles.php?article_id=31
Připojil i pár doporučení a potencionálních chyb.

Maty
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Sinner »

Pěknej článek, mohl se rozkecat i víc. ;) Docela bych se rád dozvěděl i něco o tom správném huštění. Ale jinak dobrý.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od martinbrejcha »

Mirku, s tím tlakem to záleží na zátěži a podmínkách. V Offroadu mi doporučoval podhustit na 1 atm.
Normální ježedění ve městě v jednom na 1,8 atm. Při plným zatížení foukat na max, t.j. 2,3 atm.

Vím, že se mnou nebude Vitouš souhlasit, ale přicházím na chuť E-09. Na suché silnici je to opravdu velmi
schopná pneu, s XTZ jedu zatáčky rychleji, než na XF s E-07, i když je to daleko těžší parník.
Možná to dělá i lepší podvozek, ale je to tak. Jsem se vracel min. víkend z jedný akce přes Žel. Brod,
Loužnici na Tanvald, Smržovku Jablonec, Liberec a ač nerad, užil jsem si líp, než v blátě.....
Ale určitě existujou daleko lepší gumy, čistě na asfalt, než MITAS.
Je to prostě kompromis, E-09 nebude nikdy stejně dobrá na asfaltu jako Trailattack, nebo Tourancka, ani
v offroadu jako Mitas C-02 nebo Michelin Starcross. Ale bude dobrá, jako univerzál.
Maty
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Dave842 »

Chtěl bych se Vás zeptat, jaký máte zkušenosti s Mitasem. Jedná se spíš o silnici, nebo lehčí terén. Někteří mi tvrdí, že Mitasy na mokré silnici moc kloužou a na suchu nejsou moc stabilní. Na motosalonu mi zase v Mitasu řekli, že už mají novou směs a jsou ty pneumatiky srovnatelný s těma jinech značek. Jedná se mi hlavně o E-07 nebo E-08. Co jsem se tak díval i na ceny, tak Mitasy jsou tak o polovinu levnější než třeba Metzeler.. Tak díky za případné reakce :)
D@VE
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Sinner »

Martine já měl v předu Michelin sirac, vzadu Metzeler tourance a drželi jak přibitý, ale do zatáček jsem byl stejně beznadějně proti Wětráku pomalej. Že by technika jízdy. :lol: Asi jo, trochu se bojím. ;) Na rozdíl od jiných, (Vitouš by mohl například jmenovat kterých, protože jako jak sám prohlašuje je už usedlejší tak nedělá blbosti a jezdí taky na čopříku - jen není schopen vysvětlit proč na po zadním.) :lol: :lol: :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Pech »

Já mám teď 14 dní n předku i zadku Mitas 09 dakar a poprvé se mi povedlo v zatáčce chytit botou o silnici jak sem jí klopil a gumy drží jak přibité a o terénu nemluvím. Pro mě zatím balada.
Uživatelský avatar
Plukovník
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 299
Registrován: pát 21. led 2011 22:04:23
Bydliště: Řitka

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Plukovník »

JÁ DOJÍŽDÍM METZELER ENDURO SAHARA 3...JSOU UŽ SJETÝ.....NA SILNICI VELICE GUT NATOŽ S VZORKEM 15 %.....A TERÉN SILNĚ ZTRÁCEJ...VZOREK JE V HÁJI......
ALE UŽ MÁM V GARÁŽI.....TKC 80 NA PŘEDEK A E - 09 ZADEK.....DO TÝDNE TAM NASADÍM A NAPÍŠU
Když ji miluješ není co řešit
protože stojí podnikání za ho....tak jsem byl donucen ( nechtěně) přesedlat na upravenou Afriku od Afrika quenss.....KTM byla a je a bude BOŽÍ motorka !!!! ale peníze se neválej na zemi...howg
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Vitouš »

Pech píše:Já mám teď 14 dní n předku i zadku Mitas 09 dakar a poprvé se mi povedlo v zatáčce chytit botou o silnici jak sem jí klopil a gumy drží jak přibité a o terénu nemluvím. Pro mě zatím balada.
To jseš dobrej :o Já měl na wětráčku obutý silniční Dunlopky myslím že do zatáček nejezdím zrovna pomalu(jak ti můžou potvrdit mnozí z tohoto fóra)ale chytnout botou o silnici se mě při normálním posedu nepodařilo :!: :shock:
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Maxton »

Počkejte až se já a Dave842 rozjezdíme :D Mladá krev - málo zábran :D to budou boty na odpis :D (snad né i padáky) :D .... já teda až v létě musim dojeudit metzelerky a pak čekaj Conti Trail Attacky :twisted: ... ale dneska v 5 stupních a po najetejch 200 km na windovi až divil jak to klopim :D ... ale bojim se ... tudíž jezdim enduro stylem - bota nad zemí :-P
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Dave842 »

Jo jo :D Jenomže já se budu zajíždět o hodně dýl než ty..a pěkně pomaloučku..já totiž přecházím z babetty!! :mrgreen: :twisted:
D@VE
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od hroch »

Maxton píše:Počkejte až se já a Dave842 rozjezdíme :D Mladá krev - málo zábran :D to budou boty na odpis :D (snad né i padáky) :D .... já teda až v létě musim dojeudit metzelerky a pak čekaj Conti Trail Attacky :twisted: ... ale dneska v 5 stupních a po najetejch 200 km na windovi až divil jak to klopim :D ... ale bojim se ... tudíž jezdim enduro stylem - bota nad zemí :-P
a pak je to klopim klopim a pak uz se valim :lol: .tak hlavne opatrne
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Sinner »

hroch píše: a pak je to klopim klopim a pak uz se valim :lol: .tak hlavne opatrne
Jj, Hrochýno mápravdu. To je nejdřív botička, pak kolínko, nakonec lokýtek, ramínko, hlavička, škarpička. :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak ať se nezrakvíte, nepřehánějte to moc :!:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Maxton »

Nebojte hoši... jen tak pro zajímavost ... kolik vám to žere když jedete předpisovou jízdou do cca 100 km/h a točíte to max 5000 ot ?
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Sinner »

Moje nešla přes 4,5 litru. A tato otázka patří asi jinam.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Maxton »

Sem na to zvědavej :D tankoval jsem 10 L a už mám jen ty 3 spodní čárky :D ... doufám že to nebude žrát přez 5 :D jinak s tim fakt budu muset jezdit jak se 125 ccm :D ... rezerva je 4,5 l podle navodu, tak až mi to kixne tak hrubě spočítam kolik to bere :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Sinner »

Maxton píše:Sem na to zvědavej :D tankoval jsem 10 L a už mám jen ty 3 spodní čárky :D ... doufám že to nebude žrát přez 5 :D jinak s tim fakt budu muset jezdit jak se 125 ccm :D ... rezerva je 4,5 l podle navodu, tak až mi to kixne tak hrubě spočítam kolik to bere :-)
Nezasírej téma, nebo ho zamknu, rezerva je tak 4l. Ujedeš s lehkou rukou 100km. Hogw!
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Maxton »

Promin :oops: už se to nebude opakovat ;)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Pech »

Vitouš píše:
Pech píše:Já mám teď 14 dní n předku i zadku Mitas 09 dakar a poprvé se mi povedlo v zatáčce chytit botou o silnici jak sem jí klopil a gumy drží jak přibité a o terénu nemluvím. Pro mě zatím balada.
To jseš dobrej :o Já měl na wětráčku obutý silniční Dunlopky myslím že do zatáček nejezdím zrovna pomalu(jak ti můžou potvrdit mnozí z tohoto fóra)ale chytnout botou o silnici se mě při normálním posedu nepodařilo :!: :shock:

Á zapoměl jsem dodat dost důležitý důvod: jel jsem ve 2, takže sem seděl o kousek níž než normálně, každopádně mě to překvapilo, nebyla to žádná veliká rychlost,protože s polovičkou jezdím opatrně,ale překvapila mě i samotná otáčka a pak když sem chytil botou lehce o asfalt :-)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Vitouš »

Pech píše:
Vitouš píše:
Pech píše:Já mám teď 14 dní n předku i zadku Mitas 09 dakar a poprvé se mi povedlo v zatáčce chytit botou o silnici jak sem jí klopil a gumy drží jak přibité a o terénu nemluvím. Pro mě zatím balada.
To jseš dobrej :o Já měl na wětráčku obutý silniční Dunlopky myslím že do zatáček nejezdím zrovna pomalu(jak ti můžou potvrdit mnozí z tohoto fóra)ale chytnout botou o silnici se mě při normálním posedu nepodařilo :!: :shock:

Á zapoměl jsem dodat dost důležitý důvod: jel jsem ve 2, takže sem seděl o kousek níž než normálně, každopádně mě to překvapilo, nebyla to žádná veliká rychlost,protože s polovičkou jezdím opatrně,ale překvapila mě i samotná otáčka a pak když sem chytil botou lehce o asfalt :-)
Tak ve dvou to beru.Už jsem tě podezříval že máš nadváhu :D Ale netroufal bych si to napsat :lol: To vše vysvětluje. :P
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Pech »

Já a nadváhu? Sem takovej poctivej buřtík :-)
Uživatelský avatar
Plukovník
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 299
Registrován: pát 21. led 2011 22:04:23
Bydliště: Řitka

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Plukovník »

Ahoj tak jsem na Mitasu 09 vzadu a TKC vpředu.. :lol: ......najezdil celej víkend...pravda převážně v off.. :lol: ..ale i asfalt.....než jsem si zvykl.. :o ...to bylo lepší na Sahaře....ale.....teď lehám zatáčky stejně....v offu je to žrádlo...a na silnici to drží dobře..pravda zatím nemám zkušenost na mokru....napíšu později :idea:
takže sice jsem dostal dobrý doporučení i na jiné off gumy....ale pochvalu za to co mám...jsem sklidil taktéž :mrgreen:
rozhodně za mne zatím spokojenost..písnu časem to mokro
Když ji miluješ není co řešit
protože stojí podnikání za ho....tak jsem byl donucen ( nechtěně) přesedlat na upravenou Afriku od Afrika quenss.....KTM byla a je a bude BOŽÍ motorka !!!! ale peníze se neválej na zemi...howg
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od kanko00 »

Plukovník davaj velky pozor na mokrej ceste. Ta guma drzi... a ked si myslis, ze este podrzi, tak, tak ides dolu. Nemal som tu cest, ale raz som ustal veeelmi prekvapivu reakciu.... :shock:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Zeusik »

tak dle článku je pro mne Mitas E-07 optimum asi zvážím její koupení bo mě to brzo čeká :cry: nějake vlastní poznatky??? či varování? sem sněmi :lol:
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Maxton »

Rimmerák jí tenhle rok má ve předu, a říkal že ta nová směs je super :-) že oproti E-08 drží jako přibitá :!: :shock:
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: zase ten Mitas

Příspěvek od Zeusik »

tak jsem koukal a asi mam smolička :x v rychlostním označení H jsem ji nenašel :cry:
Odpovědět