Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od palciatko »

Dosluzil mi retazovy kit, chcem kupit novy, ale neviem, ci kupit X alebo O kruzkovu retaz...

V manuali je uvedene: D.I.D. 525 Vg, 110 links. Co znamena to g??
Pozeral som na retaz na motke, tak je na nej D.I.D 525 V8. Co udava ta osmicka?
Predpokladam, ze to V znaci O kruzkovu retaz(?), ale tie g a 8 mi nie su jasne...
www.didchain.com/specs.htm

X kruzkova retaz - je pevnejsia a vyrobca udava aj jej vyssiu odolnost voci opotrebeniu, takisto lepsie prenasanie vykonu na zadne koleso a mala by mat dlhsiu zivotnost ako O kruzkova retaz. Jedine, coho sa obavam, je jej hmotnost - ma o 0.3kg viac ako O kruzkova retaz (110 clankov)....

Terajsia retaz (predpokladam, ze O kruzkova) mi vydrzala 30t km, a to neviem, ze kolko mala najazdene predchadzajucim majitelom motorky.

Ake mate skusenosti s X a O kruzkovymi retazami?
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od DEEP »

O,X,Z krouzky?No ja nevim.Ono asi bude jedno co si koupis za retez z jakyma krouzkama.Ponevac by jsi asi tezko poznal na 48 konich nejaky rozdil.Ja si koupil origo sadu.A jsem s ni maximalne spokojeny.Retez uz teda neni cerny ale uz je zlaty.To asi byla jedina zmena na retezu.Ale jak znam japonce nenechaji nic v klidu.Tak si myslim ze taky malinko na tomto retezu pridali na tvrdosti.Vzdyt kdyz se budes o nej dobre starat tak by mnel vydrzet dyl jak tvych udavanych 30 000km.Na staraou masinu
Honda CB 450 S jsem kupoval retez AFAM O krouzek v te nejlepsi kvalite tenkrat 1998 stala sada 6000kc.Typuji ze tam uz ten retez ma nakrouceno 25000.Pokud se na tom nekdo nerozstipal.TAk bude na Polovicni zivotnosti.Ja si menil retez na Free Pred 2 roky.Kazdych 400km ho vycistim spesl sprejem na retez a tou samou znackou ho hned namazu MucOFF.

http://www.muc-off.com/
Cistic: http://www.muc-off.com/dirtbike/bike_ca ... eaner.html
Mazadlo: http://www.muc-off.com/dirtbike/bike_ca ... _lube.html
Mimochodem je to biologicky odbouratelny

Zatim nejlepsi mazivo a cistic.
Kdyz to prezenu tak retez napinam tak 2x do roka.A to ze matku na napinaku otocim o 1/4 otacky.Snazim se to dodrzovat.Cistim i zuby na rozete.Aby tam nebyl bordel.Prach ci nejaky kaminky. Atd,Atd,Atd.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

Tady mě zaujalo že mechanik skoro na konci říká, že je tam řetěz ČZ. Ale i jinak je to pěkné, koukněte se.

http://automotorevue.tv/seyret/testy/bm ... oprve.html
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od DEEP »

No o retezech CZ jsem uz neco slysel.Jsou uz pry na hodne dobry urovni.Jezdi je hodne lidi motocrossu.No ale jestli je nekdo chcete prubnout budu akorat zvedavy jak to vse funguje a kolik ta sranda stoji.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od vitas »

DEEP píše:No o retezech CZ jsem uz neco slysel.Jsou uz pry na hodne dobry urovni.Jezdi je hodne lidi motocrossu.No ale jestli je nekdo chcete prubnout budu akorat zvedavy jak to vse funguje a kolik ta sranda stoji.
Tak já už ho prubuju. Kolečka od anglické firmy J.T. a řetěz x kroužek ČZ je mohutnější než D:I:D, kterej jsem z mota sundaval. Risknul jsem i sponu, zatim cca 3000km a v pohodě. Cena +- 3100.- +dárek myčka řetězu od ketten maxu zdarma.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od DEEP »

Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

DEEP píše:No o retezech CZ jsem uz neco slysel.Jsou uz pry na hodne dobry urovni.Jezdi je hodne lidi motocrossu.No ale jestli je nekdo chcete prubnout budu akorat zvedavy jak to vse funguje a kolik ta sranda stoji.
Já jsem nasadil ČZ, i s rozetou a kolečkem jsem vysolil 2900. Byl jsem si pro ní v ČB.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Dědek

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Dědek »

Pokud budete měnit řetězovou sadu a někdo vám bude nabízet řetězová kola XG, tak NEBRAT!
Buď originály,nebo JTčka.
Co se týče řetězu - postačuje v pohodě O-kroužek, X-kroužek bude o něco pevnější a ty X-kroužky maj prej lepší mazací učinek (dýl zadrží mazivo)
Osobně jsem jezdil řetěz ČZ a byl v pohodě. Nyní mám zlatej Iris a je na srovnatelné urovni. Někdo říká, že je špička D.I.D. ,ale sám za sebe si myslím, že jestli se dá na motorku řetěz od známého výrobce, tak je výdrž srovnatelná a záleží jen na jízdním stylu, péči...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Já sem si koupil D.I.D 525V - O-kroužek sadu za 2690kč na motoretezy.cz a jsem spokojen. Najel sem na něm zatím 5000km, risknul jsem spojku řetězu. Drží v pohodě. O řetěz se starám, po jízdě v dešti utřu a namažu, při jízdě blátem, prachem řetěz umeju Arvou, opláchnu vodou a namažu Castrol Chain Sprayem. Nerozlišuju, jestli po tolika nebo tolika km, prostě když je špinavej, umeju a namažu. Klidně každých 100km. Pořád vypadá jako nový, ještě nebyl potřeba ani napínat. Za tu cenu dokonalá koupě.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od sonyk »

nebal bych se retezu od ČZ jsou dobry kvalitni a vydrzi. a myslim ze i dobra cena. Urcite bych volil X ring ten je lepsi proste. Je pravda ze rozdil moc nepoznas na jizde ale na zivotnosti ano, ale dulezity je pece o retez. Cistit spravnejma cisticema a mazat. nektery radoby cistice totiz kurvej retez spis. Osobne petrolej a zubni kartacek. Mazani kazdejch 500km cisteni kazdejch 2000km a dle stavu

http://www.motoretezy.cz/

Jinak CZ jezdi hodne banditaku a jen kladny ohlasy

EDIT: s hrochem sme se dostali k nejakejm testum cisticu retezu, jakej maj vliv na tesneni v retezu atd, a pokud si dobre pamatuju tak arva nebo nafta zrovna echtovni nebyla. ale nerad bych kecal. pokusim se pohledat. Pže ARVA(ta stara u nove je to asi jinak) poškozovala dřive vše gumové bejvalo to i na obalu jak ted nevim. ALe driv proste jo. to sami sracka jako technckej benzin. poskodi gumove tesneni v krouzkach a je to v loji. To umejes arvou narusis gumovej krouzek, pakt to oplachnes vodou ta se dostanu pod tu gumu a ses v pici. retez trpi mazivo chybi a za chvil je v prdeli. MYslim ze tak nejak to tam bylo. Proste byl test vyzkouseli, specialni cistidla, naftu, arvu ,petrolej a nejlepsi je proste petrolej. Ale bacha necistit nikde na trave pac jak potvrdi hroch uz tam nic nevyroste. a bacha at si nezaserte zbytecne motku kdyz to delate kartackem. ten test snad najdu

EDIT : nalezeno tak arva dobra spatnej benzin a zrejme i nafta. odkaz zde http://www.fotobiker.cz/cistimemotocykl.doc
Kawasaki z750
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

Určítě bych se nebál ČZ, jak píše Sonyk, dávají je i origo na BMW 800gs. myslím ale že sem to tu někde už dával. já mám tak ŘZ koopil jsem komplet řetězovku a dobry nemlátí, nevytahuje se. mažu Castrolem, spíš víc než míň, mám sice trochu zapráskané kolo, ale na to já moc nedám ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
tom

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od tom »

Pokud se týká čištění řetězu, tak na netu jsem četl, že ARVA není dobrá, ani nějaká ředidla. Nyní jsem si však objednal na chemical.zabreh@seznam.cz prostředek CLEANCHEM-R. Článek o něm je na www.motorkari.cz. Tak jsem zvědaj, jaké to bude.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

tom píše:Pokud se týká čištění řetězu, tak na netu jsem četl, že ARVA není dobrá, ani nějaká ředidla. Nyní jsem si však objednal na chemical.zabreh@seznam.cz prostředek CLEANCHEM-R. Článek o něm je na http://www.motorkari.cz. Tak jsem zvědaj, jaké to bude.
Jezdim tam za kámoškou, už loni jsem na to dvakrát zapoměl. Ale myslím by to nemuselo být špatné. Aspň obrázky jsou docela přesvědčivé.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Ta značka mi nic neříká, ale cena mě trošičku znejistila...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

Za ty pachy ti to budu "pucovat" vlastním kartáčkem na zuby. :shock:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Household »

Kto z Vás dal video Na Youtub a tu sa nepochváli ? ;)

http://www.youtube.com/watch?v=CUzfyF2UtGQ&e
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

Household píše:Kto z Vás dal video Na Youtub a tu sa nepochváli ? ;)

http://www.youtube.com/watch?v=CUzfyF2UtGQ&e
Byl to Rimmerak, ale všimli jste si, myslím že ta spojka řetězu je daná naopak v záběru 2:50 až 2:55 minuty.
pokud se nemýlím měla by směřovat uzavřenou stranou vpřed.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od šimi »

Sinner píše:
Household píše:Kto z Vás dal video Na Youtub a tu sa nepochváli ? ;)

http://www.youtube.com/watch?v=CUzfyF2UtGQ&e
Byl to Rimmerak, ale všimli jste si, myslím že ta spojka řetězu je daná naopak v záběru 2:50 až 2:55 minuty.
pokud se nemýlím měla by směřovat uzavřenou stranou vpřed.
Je to tak.Je obráceně.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Mno už jsem to obrátil. Ale najel sem na tom takhle cca 3500km a bylo to ok :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od J-Fox »

Dneska ráno jsem objednal novou řetězovku. http://www.motoretezy.cz/eshop/moto/cz/ ... hledej.php
Cena: 2 690,00 Kč(s DPH) mi připadá docela slušná. Asi neni 3100 Kč jako jinde z důvodu že k ní nedávají "zdarma" KETTENMAX. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Vitouš »

Mě přišla od motořetězů taky objednaná sada.Jsem zvědav zda jsem neudělal chybu.Objednal jsem totiž sadu od celkem neznámé fa. Burrati.Je za dobrou cenu 1850,- kč s (DPH).Má x kroužek 2x spojku volnou a nejtovací zlatej řetěz a rozeta + kolečko je od fa. JT.Než jsem jí objednal tak jsem sháněl různé testy a recenze vše vypadalo dobře.Tak uvidím jakou bude mít životnost. :?:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

J-foxi: tak to zlevnili :-) Já kupoval v červnu ten samý, taky u motoretezy ale O kroužek a stál taky 2690. X byl za 2890 tuším.

Vitouš: Tak to je zajímavá cena, JT kolečka jsou snad i k sadám od D.I.D takže jde o ten řetěz. Schválně se pokus sledovat, jak se mu bude dařit, ušetřený litřík se dá investovat jinde na moto :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od DEEP »

Nic naplat.Obcas kouknu i na ostatni debaty,na nejaky to video.
Rimmerak ma tu spojku vazne obracene.
Chlape aby ti neylitla!!!
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Meldar »

Mám dotaz: mám řetěz EK Motorcykle chain x-ring 525 SRX 112links.Hrozně velkej problém, nemůžu na to sehnat sponovou spojku na řetěz.Chtěl bych tam dát D.I.D. sponovou spojku ale prý se to nesmí.
Jo ted to tak sleduji není 112 už moc dlouhej řetěz?
Mluvil jsem Deepem a ten mi poradil at to zanejtuju tím originálem.
Nemáte tady někdo koupenou nýtovačku na řetěz?Do servisu se mi to nechce tahat.
Odpovědět