Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Odpovědět
sedivak25
Příspěvky: 13
Registrován: pon 12. čer 2017 22:19:39

Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Příspěvek od sedivak25 »

Ahoj všem,
Po příspěvku na fb, napsáním pár známým co větráka měli a nebo mají furt nevím jestli je to normální :D minimálně se mi tomu nechce věřit. Nevím jestli jsem si toho nikdy nevšiml, nebo až teď když motorka vrčela v garáži kde byla tma.. jsem si všiml, že koleno u válce. Mám rozpálený úplně do ruda. Myslel jsem, že je to tím, že motorku jsem trošku točil a oživoval po zimě kdy byla bez benzínu. Prostě že benzín se dostal až do výfuku a vypaloval se tam Atd. Každopádně dneska jsem motorku natočil a zhruba po minutě koleno zase rozpálený do ruda. Jsem histerka a je to normální? Nebo mám začít řešit bohatost směsi. Svíčka v normě. Ani bílá, ani přehnaně černá.
Foto v příloze. Díky Šéďa
Přílohy
IMG_20200218_192454.jpg
sedivak25
Příspěvky: 13
Registrován: pon 12. čer 2017 22:19:39

Re: Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Příspěvek od sedivak25 »

Jen doplnění k příspěvku jestli k tomu něco nemohlo přispět. Přes zimu byla motorka odstrojená, jelikož jsem procházel kabeláž kvůli vybíjení baterie. Tudíž šla dolů i nádrž. Čistil jsem plovák v nádrži. Po motorový stránce nic neděláno. Měněn olej, filtr, řetězovka, brzdy. Takže asi nic. Jen jsem možná histerka :D a je to normální. Jen mě pořád nejde do hlavy, že bych si nevšiml, že mám pod sebou rozpáleného hada :D
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Příspěvek od LiborZ »

Nevím jak moc svítí rozžhavená stehna Brazilské kočce, tak jsem to vyzkoušel :D
Koleno mého wětráka po studenem startu se sytičem začne rudě žhnout cca po minutě max. dvou. Nestopoval jsem to.
Po zahřátí motoru a zrušení sytiče po chvíli ztmavne tak, že už ve tmě není vidět (možná trošku jo, je to na hranici citlivosti mého zraku).
Při zvýšení otáček během chvilky znovu zrudne. Stačí mírné zvýšení, žádné tůrování není třeba.
Jaké jsou svíčky nevím, bo jsem někde na cestách vytratil klíč :D
sedivak25
Příspěvky: 13
Registrován: pon 12. čer 2017 22:19:39

Re: Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Příspěvek od sedivak25 »

Jak jsem psal na FB. Děkuju moc. Souhlasím s tebou. Mě rudne i na volnoběh. Ne moc, ale rudne. Na Sytič. Jsou to stehna Brazilský kočky. Když přidám. Je to jako kdyby jsi brazilský kočce strčil mezi stehna kouřovod od starých Peter. Každopádně jsem rád, že je to normální. A ještě jednou díky za tvůj čas :)
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Re: Výfuk rozžhavený jak stehna Brazilský kočky

Příspěvek od Moshnik »

Kamaráde, připomněl jsi mi mě samotného přesně před 5-ti lety, kdy jsem udělal to samé. Dal jsem motorku na zimu do studené garáže, kde bylo celkem přítmí, natočil jsem to a nechal ještě před vyndáním baterie pořádně protočit. Trochu jsem tomu po ohřátí pomáhal plynem a k mému nechtěnému údivu se mi začal výfuk vybarvovat úplně stejně, jako je na obrázku.

Celou zimu jsem z toho pomalu nespal, přemýšlel nad bohatostí směsi, výfukovými ventily atd.. nakonec jsem to nechal být. Od té doby jsem odjezdil 5 sezón a žádný problém. Příčina je jednoduchá - fyzika. Tmavá garáž = větší kontrast (za denního světla to nezpozoruješ), okolní studený vzduch, a je to vzducháč, na místě se to prostě nechladí.

Tak ať ten traktor jezdí!

Jiří
Odpovědět