Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Odpovědět
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Rastislav11 »

Krásny nedeľný večer všetkým.
Začalo mi slziť gufero retazoveho kolieska. Motor ma nabehanych 81tis km,gufero tam bolo originalne NOK z prvovyroby,mozno aj povodne. Rozmer 25x44x7 - podla partsdepot. Objednal som nove originalne spolu aj s plechom,ktory je spojeny tromi skrutkami s retazovym kolieskom - bol uz vymackany a malo to dost nezdravy loker. Otazka znie. Riesil niekto tento problem a pouzil nejaku nahradu? Je pravda,ze musi zniest tlak oleja,vysoku teplotu a vysoke otacky. Neviem,za ako dlho mi pride to originalne,tak by som nahodil neoriginalne zatial.potom dam riginalne,nech tento problem nemusim veelmi dlho riesit.V obchode s guferami som este nebol,nakolko mame velkonocne sviatky. Podla zistenia su tri typy gufier, najlacnejsie a najmenej odolne je NBR - nitril butadienovy kaucuk do 110stupnov,potom silikonovy kaucuk MVQ do 150 stupnov a nakoniec fluorkaucuk FKM do 170 stupnov.samozrejme posledna volba je najistejsia,ale rozmer tychto typov sa dost zle hlada. Lisi sa to aj farbou. NBR cierna, silikon cervena a FKM hneda. Original gufero je cierne. Dakujem vopred velmi pekne za podelenie sa skusenostami.
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Kulich »

A hoj, tohle jsem tam dával já, před třemi roky a asi 13 000km. Zatím vše v pohodě.
https://www.autokelly.cz/Product/YD-40- ... ept-cookie
I cesta může být cíl....
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Rastislav11 »

Ďakujem za odkaz, v autokelly mi vôbec nenapadlo vyhľadať ho. Nepamätáš si, či je dvojbritové alebo jednobrit?
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Kulich »

Hele to fakt už nevím, ale slouží dobře.
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Dave842 »

Osobně kupuju gufera a ložiska vždycky v "ložiskárně". Jelikož dělám servis aut tak často nakupuju v Kelly a podobných obchodech a ty ceny jsou zbytečně vysoké. Jestli znáš rozměr gufera, zašel bych do obchodu čistě s ložisky, kde koupíš téměř vždy i gufera. ;) A vybereš si i ten typ podle uvážení..
D@VE
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Gufero vystupneho hriadela - ozubeneho kolieska

Příspěvek od Rastislav11 »

Pobehal som už všetky guferkárne v mojom okolí a ak mali,tak iba obyčajnė NBR. U nas na SK je výber všeobecne chabý, v CZ je oveľa lepší. Dám tam to,čo mi poradil Kulich. Je to značka NAK, je síce tiež z NBR gumy,ale aspoň nie je vyrobené niekde v garáži v číne,ale v Taiwane v seriózne vyzerajúcej firme,ktorá sa špecifikuje na guferá a bežne sa dávajú do motorov. Vyrába aj guferá do vidlíc.. Ináč stretol som sa už aj so značkami NQK a KOK :D
Odpovědět