Tachometr

Odpovědět
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Tachometr

Příspěvek od Phonek »

Ahojte, měl bych jen rychlí dotaz. Nestalo se vám někdy, že vám píská "měřič tachometru u kola"?? Vyměnil jsem plášť na předním kole a po nandání kola tam stále něco píská, zjistil jsem , že to je tachometr a myslím si, že to je jak se dotýká kola, tak o to nějak asi dře a strašně za jísdy píská, zkoušel jsem to různě dotahovat, ale nic nepomohlo, takže jdu pro radu k Vám, už jsem měl i na mále " abych to hodil ze skály" :D, tak mě napadlo, jestli fakt má být utáhlý aby se vůbec nehýbal, nebo jestli má být trochu navolno aby se hýbal mezi těma packama na vidlici. Díky
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Tachometr

Příspěvek od Dave842 »

Tak kolo jsem měl už hodněkrát dole, ale toto se mi nestalo..
Snímač se mi rozhodně nehýbá ve složeném stavu. Je napevno. Nevím jak dotahuješ to kolo, ale vím že já ho pral vždycky na prase, ale nemá se to dělat! Jestli si dobře pamatuju, tak tam byl celkem malý moment, kolem 50 Nm, 75 možná..a pojistiti to tím imbusem, který ti ten šroub sevře.

Asi bych zkusil se dobře mrknout co o co se dře a pak se přizpůsobit. Případně ten náhon lehce máznout grafitkou, nebo něčím podobným ;)
D@VE
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tachometr

Příspěvek od Phonek »

Právě, jsem ho i mazal. A vydrželo to tak 20km, a zase to začalo pískat. A podle všeho to píská, jak se dře Ten náhon tachometru(kterej stojí, nehýbe se) o tu plošku kola, jaké se dotýká. Ale vůbec nechápu proč... zkoušel jsem různé způsoby... a nepíská to jen tehdy, když je to kolo trochu na volno(s vůlí) a náhon se hýbe mezi těmi packami, jenže tak to je uplně na nic.. a nemělo by to tak být.
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Tachometr

Příspěvek od Kulich »

Ahoj,momenty jsou osa kola- 65NM,boční šroub osy -23NM.
Hele ,jestli si to dobře uvědomuju,tak by tam asi měla být nějáká rozpěrka mezi kolem a snímačem, jestli ti náhodou nevypadla ?
Kouknul jsem schválně na Wětráka a snímač mám rozhodně napevno, ale mezi ním a kolem je vidět malá vůle,určitě se přímo netře.
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Tachometr

Příspěvek od Dave842 »

Já teda žádnou rozpěrku nemám, ale také se mi o sebe netřou..
D@VE
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Tachometr

Příspěvek od Kulich »

Pravda, rozpěrka je na druhé straně,pardon. :oops:
I cesta může být cíl....
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Tachometr

Příspěvek od Phonek »

No odjel jsem s tim do řecka, a u balatonu mi ruply nervy. Tak jsem ten "tachometr" ořezal nožem(takovou tu gumu co se dotýkala rafku. No a je naprostý klid. Jsem 18dní na cestě a super.
Odpovědět