Nejrychlejší a nejjednodušší demontáž startéru??

Odpovědět
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Nejrychlejší a nejjednodušší demontáž startéru??

Příspěvek od verxes »

Ahoj,
potřeboval bych poradit, jak co nejsnáze demontuji startér. Mám problémy se starty - relátko je OK, baterka se tváří, že taky, tak to vypadá, že by to mohly dělat uhlíky ve startéru - chtěl jsem se do něj tedy podívat, ale koukám, že je na pěkně debilním místě - jak se k němu leze? Dá se k němu nějak inteligentně dostat?

Díky
Uživatelský avatar
Swifter
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. kvě 2016 14:23:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejrychlejší a nejjednodušší demontáž startéru??

Příspěvek od Swifter »

Já už ho měl venku a nebyl to problém. Museli jsme sundat napínák p. řetězu a snad nic víc.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Nejrychlejší a nejjednodušší demontáž startéru??

Příspěvek od honza780 »

Dnes sem ho vytahoval a čistil.
Takže-Plasty (všechny boční) a nádrž dolů.Baterku ven.Vytáhnout boční šrouby co drží airbox.Vytáhnout nejspodnější šrouby co drží zadní blatník.
Uvolnit pásky na sání karburátoru a posunout airbox dozadu.Sundat lanka plynu a sytiče.Odpojit konektory mag.ventilu a senzoru klapek.Uvolnit pásky na přírubách karburátoru a vytáhnout karbec.Odpojit olejovou hadici(je to ta do téčka)na hlavě a na pravé straně nad olejovým filtrem.Sundat napínák.Uvolnit spojkové lanko tak aby nebylo v tom držáku co je na startéru.
Tak a už můžeš šroubovat,ale bacha ty šroubky jsou konusový osmičky takže klasická gola mě klouzala dolů.Já tam zítra dám imbusy.
Za dvě hod'ky byl venku pohoda :lol:
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejrychlejší a nejjednodušší demontáž startéru??

Příspěvek od hroch »

taky myslím že stačí sundat napínák
x x x jinak to neumim
Odpovědět