občas vynechá

míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Ahoj všichni!!!
Prosím poraďte. Moto jede úplně v pohodě tak do 100, když chci zrychlit tak motor občas vynechá. Je to nepravidelné. Chvilku dlouho nic a pak třeba 2x po sobě. Svíčky jsou nové.
Díky
Míla3
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Sinner »

Kontakty na baterce, neproblikne ti při tom tachometr? Kabelové koncovky a kabely, zatlačené pojistky. V případně nejel si poslední době náhodou na rezervu? To by si si tam mohl natáhnout nějakej bordel ze dna nádrže a je v druhém karbeci, ten by se měl otevírat až nad nějakou rychlost a proto to může blbnout. V kolika otevírá by ti řek asi určo Deep.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Ne tacho neblikne. To by se asi vynulovali km. a to jsem si nevšim.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Sinner »

míla3 píše:Ne tacho neblikne. To by se asi vynulovali km. a to jsem si nevšim.
jo to je fakt.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Rimmerak »

To mě nenapadlo, že jede do určitých otáček jen jeden karburátor. Ale asi je to logický, štelung na volnoběh je jen na jednom karburátoru :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: občas vynechá

Příspěvek od vitas »

míla3 píše:Ahoj všichni!!!
Prosím poraďte. Moto jede úplně v pohodě tak do 100, když chci zrychlit tak motor občas vynechá. Je to nepravidelné. Chvilku dlouho nic a pak třeba 2x po sobě. Svíčky jsou nové.
Díky
Míla3
Mě se stalo něco podobnýho když jsem vyměnil svíčky. Vrátil jsem tam staré a bylo to v pohodě.
Mechanik mi řek, že nové svíčky se maj dávat do ohřátého motoru, jinak můžou blbě pálit a to byl přesně ten můj problém. Ty vyndaný nový svíčky jsem opálil nad plamenem očistil dal do teplýho motoru a pálili jak vzteklý.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: občas vynechá

Příspěvek od Meldar »

míla3 píše:Ahoj všichni!!!
Prosím poraďte. Moto jede úplně v pohodě tak do 100, když chci zrychlit tak motor občas vynechá. Je to nepravidelné. Chvilku dlouho nic a pak třeba 2x po sobě. Svíčky jsou nové.
Díky
Míla3
Stává se mi něco podobnýho ale jen v nízkých otáčkách.Prostě mi to na křižovatce chcípne.Stane se to asi jednou za 500km.Dnes mi to prostě chcíplo ale hned jsem nastartoval a jel dál bez problému.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: občas vynechá

Příspěvek od palciatko »

Tie dva karburatory funguju uplne rovnako a spolocne - su ako siamske dvojicky :D
Preto je napr. dolezita ich synchronizacia (nastavenie podtlakov), aby fungovali co najrovnakejsie. ;)
To, ze su tam dva - to je iba kvoli lepsiemu plneniu valca zmesou.

@míla3: A odkedy Ti to robi? Co si dovtedy/potom na motorke nastavoval/menil?
A ake tam mas sviecky?

Mne raz po vymene sviecok zacal motor v nizkych otackach dochnut, nechcel tahat a vynechaval. Bolo to sposobene tym, ze som na ich elektrodach nastavil vzdialenost cca .8mm (podla manualu). Tak som sviecky vybral von, nastavil vzdialenost podla starych sviecok (odhadom 1.5-2mm) a motor potom siel tak, ako sa patri a slusi ; :twisted:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Sinner »

palciatko píše:Tie dva karburatory funguju uplne rovnako a spolocne - su ako siamske dvojicky :D
Preto je napr. dolezita ich synchronizacia (nastavenie podtlakov), aby fungovali co najrovnakejsie. ;)
To, ze su tam dva - to je iba kvoli lepsiemu plneniu valca zmesou.
To mě docela zaráží, ještě bych to chápal kdyby to bylo na víc válců, ale na jeden? :shock: :?:
Schválně se na to podívám.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Svíčky tam mám NGK CR9EK.
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od JirkaS »

Sinner píše:
palciatko píše:Tie dva karburatory funguju uplne rovnako a spolocne - su ako siamske dvojicky :D
Preto je napr. dolezita ich synchronizacia (nastavenie podtlakov), aby fungovali co najrovnakejsie. ;)
To, ze su tam dva - to je iba kvoli lepsiemu plneniu valca zmesou.
To mě docela zaráží, ještě bych to chápal kdyby to bylo na víc válců, ale na jeden? :shock: :?:
Schválně se na to podívám.
No že tam jsou dva karbece na jeden válec není nic až tak divnýho... ono taky naplnit válec o objemu průměrnýho traktoru při 8000 ot. to už je pořádný průvan :)
Vzdálenost elektrod na svíčkách si určitě překontroluj... ještě mě napadlo, nejsou třeba požkozené vysokonapěťové kabely?
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od hace »

A co DR 800 big...má 2 karburátory??Jednou sem se svez na DR 650 to sem ale ještě nevěděl že vůbec freewind existuje,ale ted bych to chtěl znova abych moh porovnat jak velkej vliv maj 2 karburátory+ty maličkosti ještě kolem(rozdíl mezi XF a DR)...
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Vitouš »

Zeťák měl Biga na kterém jsem jezdil tak že to mohu porovnat.Za prvé Big má taky 2 karburátory jako náš wětrák.Osmistovku by jeden těžko uživil.Big má trochu větší maximálku ale jinak v ostatním je lepší freewind.Big má 220 kg tak že není zdaleka tak obratnej jako naši miláčci.I akcelerace je o něco slabší něž má wětrák.I když se mě Big docela libyl je to velké cestovní enduro tak bych vždy raději volil našeho Freewa.
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Zdravím všechny!!!
Měl jsem moto v nemocnici. Pošteloval podtlaky, ventily. Dělá to pořád. Nakonec změřil čidlo polohy klapky. Prý to má ukazovat od 3,5 do 6ohm a on naměřil 0,5 ohm. Co myslíte může to dělat ono? Abych to nekoupil a ono to bylo něco jiného. Prý to čidlo stojí ranec:
Díky MÍLA 3
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Ahoj! Tak jsem byl u jiného lékaře. Ten nastavil to čidlo(funguje) podle návodu drobet jinam. Ale dělá to pořád. Napadlo ho ,že by to mohla dělat řídící jednotka. Není tady náhodou někdo z Plzně nebo z okolí? Jestli by šlo ty jednotky na chvíli prohodit a vyzkoušet.
Díky Míla
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Sinner »

míla3 píše:Ahoj! Tak jsem byl u jiného lékaře. Ten nastavil to čidlo(funguje) podle návodu drobet jinam. Ale dělá to pořád. Napadlo ho ,že by to mohla dělat řídící jednotka. Není tady náhodou někdo z Plzně nebo z okolí? Jestli by šlo ty jednotky na chvíli prohodit a vyzkoušet.
Díky Míla
To by si asi byl první kdo měl nejakej problém asi CDI ještě jsem neslyšel že by jí někdo musel měnit. to ja taky jedna z mnoha věcí co se mi na Wětráku líbí. Spolehlivost elektroniky.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: občas vynechá

Příspěvek od palciatko »

míla3 píše:Ahoj všichni!!!
Prosím poraďte. Moto jede úplně v pohodě tak do 100, když chci zrychlit tak motor občas vynechá. Je to nepravidelné. Chvilku dlouho nic a pak třeba 2x po sobě. Svíčky jsou nové.
Díky
Míla3
Ako dlho a odkedy (nejake zmeny na moto) mas tento problem?
Co znamena "obcas" (napr. raz za 10 minut vynecha?) a na akych prevodovych stupnoch Ti to robi? Aku farbu izolatorov mali stare sviecky?

Tazko radit takto na dialku, chcelo by to previest sa na tom, ze ako to taha a ako sa to pri tom vynechavani sprava...

Za predpokladu, ze filter vzduchu a elektricke okruhy zapalovania su v poriadku a motor je nastaveny (co pises, ze je), by som to tipoval na problem s dodavkou paliva pri otvorenom plyne.

1. zaneseny palivovy filter v nadrzi, palivo pri otvorenom plyne nestiha dotekat - vybrat, vycistit
2. zle nastavena poloha plavakov v karburatore (nizka hladina benzinu) - prekontrolovat (da sa aj bez rozoberania karburatorov), podla potreby nastavit (na nastavenie musis karburatory rozobrat)
3. spina v karburatore - na zaciatok by som skusil odpustit torchu benzinu z karburatorov - a ci sa tu spinu nepodari vyplavit (palivovy kohut do polohy PRI, na spodku plavakovych komor su vypustne skrutky, benzin odchyt cez hadicku do cistej nadobky a skontroluj, ze co vyplavilo)
4. rozobrat karburator - skontrolovat stav (membrany, ihily, sedla, trysky, (pre istotu aj priruby)...), vycistit, nastavit

Skusil by som to v poradi 3,1, 2+4
míla3 píše:...Nakonec změřil čidlo polohy klapky. Prý to má ukazovat od 3,5 do 6ohm a on naměřil 0,5 ohm. Co myslíte může to dělat ono?
odpor senzora ma byt v intervale 3.5-6.5 kiloohmu, ten senzor je len obycajny jednoduchy potenciometer, neverim, ze by on mohol robit taku sarapatu
CDI zatial nemen - to bude az posledna moznost... :roll:
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Karburátory jsou čisté. Vše nastaveno jak má být. Dělá to když jedu nad 100 na 5, ale nepravidelně. Když jedu na 4 tak to nedělá.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: občas vynechá

Příspěvek od palciatko »

Tak to je potom zahada... :shock:
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: občas vynechá

Příspěvek od Household »

Logická úvaha - jediné čo sa mení pri tvojom záhadnom vynechávaní je:
Dělá to když jedu nad 100 na 5, ale nepravidelně.

Rýchlostný stupeň - 5 (na 4,3,2,1 to nerobí) tu si neviem si predstaviť čo by to mohlo byť za chybu.

Rýchlosť - 100 Km/h - Tak tu by bola možnosť ako premenná TLAK VZDUCHU. Je možné že pri vyššom tlaku vzduchu - protivietor, ti niekde blbne kontakt, alebo niektorý z káblov čo je zalomený a to je ako hľadať ihlu v kope sena. Ak nejaký kábel vibruje pri veľkej rýchlosti vo vetre je možné, že naozaj dôjde k vynechaniu.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Rimmerak »

To by šlo ověřit jízdou na čtyrku taky rychlostí 100km/h ;) Každopádně je to divný.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od Sinner »

Household píše:Logická úvaha - jediné čo sa mení pri tvojom záhadnom vynechávaní je:
Dělá to když jedu nad 100 na 5, ale nepravidelně.

Rýchlostný stupeň - 5 (na 4,3,2,1 to nerobí) tu si neviem si predstaviť čo by to mohlo byť za chybu.

Rýchlosť - 100 Km/h - Tak tu by bola možnosť ako premenná TLAK VZDUCHU. Je možné že pri vyššom tlaku vzduchu - protivietor, ti niekde blbne kontakt, alebo niektorý z káblov čo je zalomený a to je ako hľadať ihlu v kope sena. Ak nejaký kábel vibruje pri veľkej rýchlosti vo vetre je možné, že naozaj dôjde k vynechaniu.
Jo ty kablíky napadají i mně. Uvažuji nad koncákem na policajtovi. Jak se stojánk třepe, tak se to rozpojí, ale to by asi dělalo i v jiných rychlostech. :roll:
Je někde něco v elektrice zapojené jinak když se zařadí 5? Myslím, že asi ne.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: občas vynechá

Příspěvek od míla3 »

Na 4 můžu jet 80-130 a nevynechá to vůbec. Jen na 5.
To je záhada.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: občas vynechá

Příspěvek od palciatko »

A kolko ma Tvoje XFko najazdene?
Nemoze tu sarapatu sposobovat prevodovka? Ak sa jazdi na jednovalci na 5-ke s podtocenym motorom, odskace si to prave ona... :roll: Ale predpokladam, ze minimalne 150tkm ta prevodovka musi vydrzat aj pri zlom zaobchadzani...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: občas vynechá

Příspěvek od DEEP »

Rimmerak píše:To mě nenapadlo, že jede do určitých otáček jen jeden karburátor. Ale asi je to logický, štelung na volnoběh je jen na jednom karburátoru :-)
Ty voe!?Co to povidas?
Makaj spolu oba uplne nastejno.Zadny nejdriv jeden a pak druhej.To neni skodovka 120LS
Jsou spolu sprazeny na jedne hridelce.
Co je stary,to je dobry ...
Odpovědět