Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Odpovědět
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Příspěvek od TommyMe »

Ahojte,
koupil jsem do zadku nové desky Goldfreny a měl jsem nehorázné trápení s vyděláním těch starých.

Ten malý M10 šroub na šroubovák povolil, ale ten další torxový vůbec. Předchůdce ho totálně dojebal. Zkoušel jsem si i vyrobit povolovač ze šroubováku, ale taky nic.

Wdečko nepomohlo a ani hořákem nahřátí, prostě konec. Nakonec jsem ty staré desky k tomu kolíku přivařil a pak jsem trošku s tím konečně pohnul. Věděl jsem, že ho tímto odrovnám, tak jsem flexou fiknul uprostřed s domněním, že už to dotočím nějak, ale kdepak.

Nakonec jsem musel odvrtat celý kolík a přejel jsem ten závit na M8 po celé délce. Vůbec nevím jak to je originál, ten kolík. Je to taky M8 nebo to je jen M6 ?

Jde mi o to, že mám závitové vložky, tak to mohu dát zase na M6, teda jestli seženu ten kolík.

Napadlo mne ještě rovnou i tam hodit cirka to vychází 7cm dlouhý šroub M8 z nerezu a zbrousit ho na 6mm od začátku po ty desky desky.
Určitě jste to nějak řešili,ale nic jsem nenašel.

Díky za rady
TommyMe


Případně mi zbývá už jen inzerce, ale aby to nebylo taky zatuhlé :) Lepší mi připadá si to udělat dle sebe a lépe než origoš
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Příspěvek od Dave842 »

Och! Tak to sis teda dal.. :shock:

Já bych to osobně moc nehrotil a místo toho kolíku bych dal ten šroub a zbrousil ho po délce, jak jsi navrhoval.

Stalo se mi něco podobného na cyklo hydraulických brzdách, kde je podobný kolíček (v hodně menším), který také drží destičky na správném místě. Ten kolíček jsem někde vytratil, tak jsem koupil šroubek s patřičným závitem a po délce ho zbrousil.
D@VE
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Příspěvek od TommyMe »

No nakonec jsem to fakt tak udelal. 2 Zavitove vlozky. Sroub M6 nerez a trosku jsem zbrousil zavit na brusce, v miste desek jen. Seknout se to nijak nemuze. Uz jen pockam nez zaschnou natrene brzdice na cervenou a zpet dosedla :)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Příspěvek od hroch »

x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Zadní brzdič - nešly desky ven přes kolík

Příspěvek od TommyMe »

120kc a ja to vyrobil z nerez sroubku za par kacek :)
Dekuji za web
Odpovědět