Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od Moshnik »

Zdravíčko kolegové,

jsem tu nový, i když fórum pasivně již nějaký čas sleduji - teď již se mohu i aktivně zapojit, neboť jsem si Winda konečně také pořídil ;).

Potřebuji nové Pneu. Nájezd ročně cca 5 tisíc, 95 % asfalt, zbytek lesní cesta, louka, když se jedu někam kochat. V TP mám napsáno, asi jako většina z vás, rychlostní index (H) a to chci dodržet. Vím, že někdo to neřeší, a že 210 km/h nikdy nepojedu, ale pro mne je svaté, co je v TP a beru to jako prevenci k případným sporům s pojišťovnou apod. Takže Mitasky jsou z kola ven. Vybírám mezi:

Metzeler Tourance: (+) dobré recenze, výdrž, chování na mokru, (-) ten vzorek silniční
Pirelli MT60: (+) offroadovější vzorek a to je tak vše, co o nich vím.. Máte s nimi někdo zkušenost?

Co byste doporučili z těchto dvou, popřípadě jiný návrh na pneu s rychlostním indexem (H) pro moje potřeby :?:

Díky moc Jirka :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od yuri13 »

Osobně bych se přiklonil asi spíš k těm Pirellkám.. Hrubší vzorek není výhodou jenom do terénu, ale i na podzimní a jarní silnice, které jsou plné nepořádku (spadané listí, zbytky posypů, atd.).. Rozdílu v hlučnosti se bát nemusíš, žádný tam nebude..

Přihodit tak můžu už leda pneu, co jsem letos dostal od Motorkari.cz a to Dunlop TrailSmart.. Na silnici je to paráda, rychle se zahření a pak drží a nepustí.. Vlastnostmi v "terénu" na tom budou stejně, jako Metzelerky i Pirellky.. Oproti tomu, jak vypadají na fotkách, mají drážky o dost širší a hlubší..

Pro zajímavost přikládám výňatek z § 21 vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, v níž je uvedeno toto:

Pneumatiky musí být pro každý typ vozidla použity tak, aby jejich konstrukce, provedení, rozměry a huštění odpovídaly podmínkám provozu, zejména největší povolené hmotnosti vozidla (povoleným zatížením připadajícím na nápravy) a jeho nejvyšší konstrukční rychlosti (rychlostní kategorie pneumatik musí být shodná nebo vyšší, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla).

MITAS E-07 má rychlostní index T, tedy 190km/h a Freewind má konstrukční rychlost 160 nebo 165km/h, teď nevím jistě.. :) Ale to už jen pro zajímavost.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od hroch »

Měl jsem tourance expedition a max spokojenost. ;) dávám index co mám v techničáku.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od kanko00 »

Conti Trail Attack 2......
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od Moshnik »

Díky kluci za názory.

Popravdě jsem se teď taky nějak dopracoval ke Continentálům, mají hodně dobrou cenu a recenze dobré, navíc mám možnost u nás koupit přímo u prodejce, takže nemusím řešit eshop. Nicméně váhám:

zda Escape, ty jsou offroadové http://www.motopneu.cz/motopneu-detail.php?id=203
nebo ty attacky 2 jsou také zajímavé, ale vyloženě silniční http://www.motopneu.cz/motopneu-detail.php?id=190

Plánuju příští rok motodovču do hor, tak nevím, zda by ty attacky byly vhodná volba.. Na silnici budou určitě suprové.. Takže zase nevím :-)
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od Moshnik »

Díky kluci za odpovědi!!

Ke Continetalům jsem od založení tématu taky dospěl, můžu je koupit tady u nás za dobré ceny a nemusím řešit přes eshop. Nevím ale, zda vzít:

Offroadové Escapy http://www.motopneu.cz/motopneu-detail.php?id=203

Nebo ty Attacky http://www.motopneu.cz/motopneu-detail.php?id=190

Plánuju příští rok nějakou motodovolenou do hor (při nejmenším Alpy, v lepším případě Balkán), tak nevím, zda ty attacky tam nedostanou zbytečně zahulit, přeci jen je to více silniční pneu, ale zvládnout by to měly taky. Takové to ježdění kolem komína je přeci jen převážně po silnici.. :twisted:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od kanko00 »

Do Alp (asfaltove cesty) je to super volba....
Na Balkane zalezi kde sa dostanes a za akeho pocasia. Ja som v Rumunsku, vdaka trom navigaciam GArmin, jazdil taku cestu a brody potocikmi, o ktorych som si myslel, ze nikdy ich nevie prejst moja moto a ja nej. Mal som obute na moto Road Attach 2 a ovela menej enduro motorku ako je Freewind....

Takze: Pozri sa na Conti TKC 70.
http://www.continental-tires.com/motorc ... uro/tkc-70
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od Moshnik »

Tak konečný verdikt. Beru Conti Trail Attack2. Jsem spíše silniční jezdec, takže tam je ocením, na Alpy budou v pohodě a když bych jel Balkán, tak to obuju na Mitasky H-07, který tam na dvakrát můžu otočit. Všem zúčastněným díky!
kikra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15. zář 2015 20:16:07

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od kikra »

I mě se tyhle continetaly líbí. Jak si s nimi spokojen a jsou skutečně spíš na on road? Dik za info.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od LiborZ »

kikra píše:I mě se tyhle continetaly líbí. Jak si s nimi spokojen a jsou skutečně spíš na on road? Dik za info.
Ano jsou. Já je také mám a na silnici spokojenost. S blátem a mokrou trávou si moc nerozumí.
Letos jsem měnil zadní pneu a vzhledem k většinovému použití jsem Trail Attacku zůstal věrný :)
Uživatelský avatar
Moshnik
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. zář 2015 14:05:46
Bydliště: Pardubice/Jičín

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od Moshnik »

Mohu doporučit, celá sada s letošní DOTkou vyšla na 3 600 Kč, slušný lepivky, na asfaltu drží jak přibité. Minulý týden jsem na nich ujel silničce na trase Držkov - Žel. Brod ve vyhlášených zatáčkách a jeho ego to neneslo moc dobře :D. Mimo silnici už pár výletů taky bylo, s opatrností se dá projet všude. Na agresivní lítání v terénu to chce drapák, tam moc univerzálem nepořešíš bez ohledu na značku a cenu :ugeek:.
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od martinbrejcha »

Moshnik píše:Mohu doporučit, celá sada s letošní DOTkou vyšla na 3 600 Kč, slušný lepivky, na asfaltu drží jak přibité. Minulý týden jsem na nich ujel silničce na trase Držkov - Žel. Brod ve vyhlášených zatáčkách a jeho ego to neneslo moc dobře :D. Mimo silnici už pár výletů taky bylo, s opatrností se dá projet všude. Na agresivní lítání v terénu to chce drapák, tam moc univerzálem nepořešíš bez ohledu na značku a cenu :ugeek:.
no comment...
A mimo silnice taky neagresivně jsem něco najel....

....proč kupujete enduro, když byste si zajezdili lépe na 4V cestovní motorce...

...ale to ber to jen jako výštěk do tmy.....

Maty
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od kanko00 »

:lol: :lol: 8-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
dundee
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29. zář 2019 10:10:44

Re: Pneu Metzeler Tourance vs Pirelli MT60

Příspěvek od dundee »

Rychlostní index není potřeba dodržet, pokud pneu je označená jako zimní.

Viz https://www.baworak.cz/forum/viewthread ... d_id=27886
Odpovědět