Volnost otaceni zadniho kola

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Kysi04 »

Ahoj,

už několikrát jsem na svém freewindovi čistil a mazal řetěz. Vždy před mazáním a po namazání mi přijde že zadní kolo se samovolně špatně otáčí. Když se ho pokusím roztočit tak udělá cca 4 otočení a zastaví se. Je noŕmální, že se zadní kolo samovolě otáčí ztuha?
Když jsem jednou koukal na video jak Sršeň udržoval řetěz, tak nakonci zatočil se zadním kolem a točilo se úplně lahce až do úplného zastavení. Tak proto mi to přijde divné :roll: ....
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Dave842 »

Jo. To video jsem taky viděl..ale v praxi jsem se s tím nikdy nesetkal aby šlo kolo tak volně. Možná je to opravdu horší údržbou, ale zadní kolo se vždy točí na volno méně než přední.
D@VE
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Kysi04 »

OK moc díky ... tak to si mě uklidnil ;) - teda pokud je to normální ;)
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od hanz393 »

Je to tak :-) před mazanim to taky udělá jen pár otoček, po namazani možná tak o pul víc. Ještě je rozdíl když točíš kolem zatepla po jízdě ( řetaz je teplem volnější ) nebo když si zatočíš než vyjedeš.
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Kysi04 »

Zkoušel jsem to už několikrát za studena před i po natažení řetězu. Před namazáním a po namazání. A přijde mi to +- stejně tuhé. Ale díky za info budu to brát, že je to normální ;)
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Dave842 »

Ještě mě napadlo jak jsi řekl "stejně tuhé". Pokuď by jsi měl výrazně přeplý řetěz, tak to půjde výrazně hůř! A to je špatně..
D@VE
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Kysi04 »

Je mám ho naplej při svěšeném kole (na centrálu) cca na prověs 3 cm (napínám ho podle těch hodnot co jsou v té knize o freewindu), ale samozřejmě řetěz potočím a prověs je najednou už 2 cm, takže mi to lítá při otáčení někde mezi 2-3 cm. To by mělo být OK ne?
Při napínání a mazání řetězu kontroluješ přední řetězové kolečko? Za celý dva roky jsem ho neviděl ;)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od hroch »

Kysi04 píše:Je mám ho naplej při svěšeném kole (na centrálu) cca na prověs 3 cm (napínám ho podle těch hodnot co jsou v té knize o freewindu), ale samozřejmě řetěz potočím a prověs je najednou už 2 cm, takže mi to lítá při otáčení někde mezi 2-3 cm. To by mělo být OK ne?
Při napínání a mazání řetězu kontroluješ přední řetězové kolečko? Za celý dva roky jsem ho neviděl ;)
To že je to 3 a někdy 2 cm znamená nerovnoměrně vytahaný řetěz,asi se už bude blížit jeho konec :( . ;)Přední řetězové kolečko doporučuju čistit a i celý prostor kolem ,jinak by te mohla čekat výmena gufera na ose toho kolečka ......
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Volnost otaceni zadniho kola

Příspěvek od Dave842 »

Jj..to je nerovnoměrně vytahaný řetěz. Ovšem já už s ním jezdím nějakej pátek a ještě drží. Samozřejmě je lepší to vyměnit (lepší průběh jízdy, nenamáhá se ložisko pastorku, je právně nataženej ve všech polohách), ale když nejsou money, tak nejsou. Kryt pastorku sundám tak 1x - 2x do roka a vyčistím. Hodně záleží jaké používáš mazadlo a kudy jezdíš. ;)
D@VE
Odpovědět