Bterka kaput.

Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od komcas »

do auta mám 62Ah :cry: Tak nevím, jestli to zvládne.???

Freewind se roztlačuje o něco hůř než Jawa 250... roztlačíš z kopečka a skočíš na zadek sedadla spolu se spuštěním spojky a zařazenou 2kou. Už jsem to dělal snad 20x. Ale jak šla baterka do háje, tak je to těžší! Nestačí jen ten "drc" :evil: A pokud motorka stála víc jak týden, tak to už chce atletický výkon!! :lol:
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Household »

Máš tam na 99,9% Typ AGM baterku (NIE GEL). Ak klesla pod úroveň 60% kapacity čo určita áno tak ju zahoď, ušetríš si peniažky.

Nedá sa to oživiť ;) Skúšali sme 2 zachrániť a ani jedna sa nepodarila. Robili to kamoši Baterkári. ;)
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od komcas »

OK. (a co ostatní říkají?)

A co kdybych nabíjel gelovou baterku klasickou nabíječkou a zapojil bych ji do spínacích hodin :roll: a nastavil tam interval nabíjení a pak vypnutí na schládnutí? Třeba by nabíjela 10minut a pak by si dala 5 minut oddych??? Říkám to proto, protože na těch fotkách těch baterek to tam podobně píší!!! Konkrétně u naší je na napsáno, že stálé nabíjení 0,9A na 5-10hodin a QICK 4,0A po 1hodinu. Což by spínací hodiny zvládly pohlídat a dokonce s normální nabíječkou... Vím, že je to bastlení, atd., ale zkusme se nad tím zamyslet!??? :idea:
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Household »

My sme to skúšali profi nabíjačkou za niekoľko tisíc.

Ak chceš za pokus Ti to stojí, ale škoda elektriky.

1. Prebehneš nabíjanie - zduje ju ako kozu, alebo strelí ako nám na záver - a že to je pecka tak to uvidíš :lol:
2. Možno je už suchá - nelej do nej nič, nemá to zmysel - medzi olovenými platňami je textil napustený koncentrátom keseliny ak sa textil rozpadol, vyschol článok/články sú .......
3. Ak ju aj oživíš za 4 dni je po nej ;)

Proste na 90% ju nezachrániš.

Čo píšu píšu pre dobíjanie batérie a Ty ju chceš prakticky oživiť od 0.

Nechce sa mi hľadať, ale na motorkari.cz som určite čítal, že jazdil na vybitej baterke tak ako Ty, zaťažil regulátor a odišlo mu CDI. Preto pozor na to roztláčanie a slabú baterku.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Rimmerak »

Tak já už druhým rokem nabíjím baterku klasickou nabíječkou z lidlu za 399kč a zatím ok. Zapnu jí na slow (0,5A) tak jednou za měsíc v zimě tak na 10-15 hodin. Po nabíjení je stále studená a funkční.
Když sem moto koupil před 2 roky, baterka už tam byla a byla špinavá, a orajbovaný ty olovený vývody. Takže nová určitě nebyla. Typuju jí tak 4-5 let určitě.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Household »

Pokiaľ ju pekne takto dobíjaš, tak 6-7 rokov by mala vydržať. ;)
Mne vydržala 5 rokov, bez zimného dobíjania. ;) - ale ja mám v sklade 20C a koberec :)

V zime keď stojí nikdy nie je na škodu ju nechať na malilinkatom udržiavacom prúde - nabíjaní.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Rimmerak »

Brácha mi zrovna dokončuje výrobu inteligentní procesorem řízený nabíječky, která může být připojená na baterku přes zimu non-stop a umí řídit nabíjení dle potřeby baterie. Tak snad se zadaří. Už chybí jen objednat a do obvodu osadit procesor a bude to :-) Příští zimu už budu nabíjet tím.
PS i kdyby nevydržela, tak mě těch 900kč za novou baterku nezabije, v autě to zamrzí víc.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od DEEP »

Ty vase pokusy?Na kolik ho ta nabyjecka vysla?Cetl jsi prvni clanky toho to prizpevku o baterkach?
Ja ji mam taky celou zimu a dotoho jeste zongluju z takovou na frewa plus Jirka Z. ji ma umne taky.A stiham vsechny tri v pohodicce.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:Brácha mi zrovna dokončuje výrobu inteligentní procesorem řízený nabíječky, která může být připojená na baterku přes zimu non-stop a umí řídit nabíjení dle potřeby baterie. Tak snad se zadaří. Už chybí jen objednat a do obvodu osadit procesor a bude to :-) Příští zimu už budu nabíjet tím.
PS i kdyby nevydržela, tak mě těch 900kč za novou baterku nezabije, v autě to zamrzí víc.
Radči jsi se měl podívat do Lídla nebo jinám.Udržovací dobiječku (může být připojena na baterku třeba celou zimu)jsem koupil v Lídlu za nějakých 290,- kč mám ji čtvrtej rok a je dostačující.Akorád hodně vybitou baterku nabijí delší čas.Jinak vloni jsem si ještě přikoupil zase v Lídlu za 490,- kč pulsní nabiječku(taky inteligentní plně automatickou)Ta dokáže bez problému dobít i 150 ah baterii.Pokud chcete mít radost z vlastního výrobku tak je vše v pořádku jinak mě uniká smysl :?:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od DEEP »

:roll:
komcas píše:do auta mám 62Ah :cry: Tak nevím, jestli to zvládne.???

Freewind se roztlačuje o něco hůř než Jawa 250... roztlačíš z kopečka a skočíš na zadek sedadla spolu se spuštěním spojky a zařazenou 2kou. Už jsem to dělal snad 20x. Ale jak šla baterka do háje, tak je to těžší! Nestačí jen ten "drc" :evil: A pokud motorka stála víc jak týden, tak to už chce atletický výkon!! :lol:
20x?Hm ale tim si dost razantne likvidujes spajsku.Kamo
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Rimmerak »

...z 99% šlo o ten krásný pocit z vlastního výrobku :-) Kdyby brácha nestudoval elektrotechniku a nenabíd se k výrobě nabíječky, dál bych nabíjel tou hloupou trafo nabíječkou, kterou to dělám už léta :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od komcas »

tak jsem si koupil novou baterku (990Kč) a hned to startuje :)
Starou jsem vyndal a dočkal se nemilého zjištění!! Ta stará baterka měla "vybouchnutý" článek!!! Prostě jeden článek byl nafouknutej :o Takže vaše diagnózy byly převážně pravdivé.

Dále jsem si koupil tu nabíječku z LIDLu za 169Kč a taky spokojenost! Nabíjecí proud je uveden 600mA. Zkoušel jsem s ní nabíjet tu vybouchlou baterku (jsem ještě nevěděl, že je vybouchlá) a z vybitého stavu se nabila alespoň tak, že se rozsvítily světla, která předtím nesvítila. Tím chci říct, že ta nabíječka opravdu nabíjí. ;)
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Rimmerak »

Tak mě taky dostihla bateriová únava. Sice motorem točila, ale nechytlo to. Až třeba po 20 sekundách točení, přidávání plynu a tak. Nejdřív jsem podezříval špatný palivo, svíčky atd. Ale koupil jsem z motoretezy.cz baterku přesně do Freewinda za 900kč (Yuasa) a brnknu a chytne :-) Paráda

PS pokud se někomu maže při startování denní počítadlo kilometrů, je to slabou baterkou.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Pech »

Tak dnes jsem po 14-ti dnech přišel k motorce,otočim klíčkem a nic.Ani se nerozsvítil displey. Tak jsem motorku nastartoval přes kabely s tím že se baterka dobije. Projel jsem se a po 15 minutách jsem se vrátil, že to zkusim opět. Ale nic,zase se nerozsvítil ani displey, tak doufám že je to baterkou a zítra si pojedu koupit novou. Také mě při jízdě pořád poblikával displey, ale to bylo asi tím že motorka jela jen přes dobíjení a tak měl asi málo proudu.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Rimmerak »

JJ to je asi v hajzlu...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Pech »

Doufám že si už zítra zajezdim. Dnes sem se byl ptát na baterku a obyč mi nabídli za 700 a gelovou za 2500Kč :shock: tak jsem si ji objednal jinde gelovku za 1170,tak snad už bude vše o.k.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Sinner »

Pech píše:Tak dnes jsem po 14-ti dnech přišel k motorce,otočim klíčkem a nic.Ani se nerozsvítil displey. Tak jsem motorku nastartoval přes kabely s tím že se baterka dobije. Projel jsem se a po 15 minutách jsem se vrátil, že to zkusim opět. Ale nic,zase se nerozsvítil ani displey, tak doufám že je to baterkou a zítra si pojedu koupit novou. Také mě při jízdě pořád poblikával displey, ale to bylo asi tím že motorka jela jen přes dobíjení a tak měl asi málo proudu.
Jj tak takhle mi holka umřela taky, v Bernarticích na křižovatce. To ti byla radost, 80kiláků od baráku. ;)

Viz. tady
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Pech »

Tak už jsem přivezl novou a konečně jezdim :twisted:
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Household »

A určite je to GEL ??? :shock:

Len tak mimochodom, Gelovky sa používaju v BMW a tam je potrebné pulzné nabíjanie. Ak by si ju strčil do Freewa tak asi by odišla rýchlejšie, pretože Freewind asi nemá vhodne nastavenú dobíjaciu sústavu na GEL.

Najväčšia LOŽ predajcov je predávať AGM baterky za ceny Gelových a tvrdiť, že sú to Gelové. Hajzli jedny. Koľký sa nachytajú :evil:
V tvojom prípade, dúfam, že je to AGM baterka prezlečená v očiach predajcu za Gelovú :lol:
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Pech »

To nevím každopádně je to steejný typ jako jsem tam měl. Kupoval jsem ji na jistotu.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bterka kaput.

Příspěvek od Household »

Tak potom AGM ;)

Nech je to nakomplet Všetko o bateriách:
http://www.k1400.cz/clanky/radime/konkr ... latory.pdf
Odpovědět