Rozvody

Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Rozvody

Příspěvek od Sepie »

hace píše:A jak se to projevuje když praskne napínák??
Docela dost v tom klepe, nezávisle zda je zařazena rychlost nebo neutrál, a s plynem se to zintenzivňuje - první dojem byl, že to budou ventily.
O tom, že je možná stočený tachometr si taky nedělám iluze, byť by to asi museli udělat už Německu. Nebo prostě únava materiálu...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Pružinka prasknout může no. Mohla být vada materiálu, proto to prasklo tak brzy. Docela nechutná je cena napínáku. Viděl jsem ho kolem 2000kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Sinner »

Na výměnu rozvodového řetízku jsem objednanej na příští týden. Sám jsem zvědav co mi řeknou, budu ho nechávat dělat vysloveně preventivně, mám na něm 32 tisíc tak raději jdu na to než bych riskoval že "skočí".
Sépie ty si s tím máš nějakou zkušenost? Ty tachometry stáčí jak na běžicím pásu, a už i údajně Němci, já mám Itala tak o tom ani nepochybuji. :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Když motor "šustí" ale vibrace téměř nejsou ani se vzrůstajícími otáčkami nevzrůstají (tj nebrní nohy, v zrcátkách je krásně vidět ostré hrany...), může být řezítek vytahaný? Je možný, že prostě šustí, protože je vytahaný, ale motorka nevibruje?

Nedá mi to spát, když slyším , že šustí. Ptal jsem se v Kawasaki kladno jestli opravují i Suzu, prý jo. Řekli mi že 1500kč řezítek a 400kč na hodinu práce, přibližně 4 hodiny...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hroch »

dotaz :takze napinak na rozvodovy retez napina retizek sam a nemusi se nijak stelovat???? :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hace »

jo je to tak,je to taková příruba z prava vzadu na motoru....známýmu tam odtud chcal olej
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hroch »

:D ja vim kde to je i jak to vypada a ptam se pro to abych to nemusel nejak rozebirat
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od DEEP »

To neni Zigulik.Ne nic nerozbirej.Napinato upne samo.Ve Vrbne ti pak vysvetlim jak to maka.Kdyz te to tak zajima.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od DEEP »

JA mam na tachaci cca 35 000 a myslims i ze to jeste v poho nejaky ten kilak snese.Pocitam tak okolo 6000km by jeste bylo v poho.Na CB cku jsem ho delal na 48000.Jenze verim tomu ze to mnelo o dost vic.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hroch »

ja ti dekuju rad si to poslechnu . :) a jsem rad ze to funguje samo ,protoze kdybych se o to musel starat jako o kytky co jsou u nas doma tak nevim jak dlouho bych jezdil. :D
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Rozvody

Příspěvek od Sepie »

Tak motka je doma, s novým napínákem a preventivně vyměněným řetízkem, který naštěstí nikam nehopnul. Prý se v tom už někdo vrtal, tak možná proto nevydržel.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Tak jsem dnes vyndal napínák a provedl měření. Jak je vidět na fotce, ještě může napínák vylézt. Celý má 6,5 otáček, já ho mám vylezlý 4 otáčky. Takže ještě 2,5 zbývá, než bude šponovák na konci a řetízek už nebude napínán.
Teď otázka, jestli je tedy řetízek ok, když není vytahaný. Jestli není předčasný ho nechat za cca 4000kč s prací vyměnit. Šustění od motoru slyším od doby, co jsem se dočet, že vytahanej rozvoďák šustí :lol:

Tady je foto:
Tam, kde ukazuju je napínák nyní...
Tam, kde ukazuju je napínák nyní...
IMG_0918.jpg (331.94 KiB) Zobrazeno 19447 x
Napínák nadoraz
Napínák nadoraz
IMG_0920.jpg (353.96 KiB) Zobrazeno 19751 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hace »

no hele to je těžký,co si představuješ pod pojmem šustění...mě osobně freew dělá taky zvuky který by se daly pojmenovat šustění,ale musíš si uvědomit že to jak ti píst běha ve válci dělá zvuk a točení kliky taky a všechny ty kolečka...je težký něco porovnávat když nemáš s čim,taky bych rád slyšel na vlastní uši když to šustí,nebo když klapou ventily,nebo když prdne ten napínák...to že mi někdo řekne že rozvodák šustí když je v hajzlu tak každej zvuk co ta mašina vydává si hned převádim do toho špatnýho...třeba když sem šteloval vůle ventilů a pak mi cinkaly klíče o řídítka a já myslel že klapou :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Sinner »

hace píše:cinkaly klíče o řídítka a já myslel že klapou :lol:
Mně právě jen tak šustily, málem jsem se pos... . Myslel jsem, že se začíná ozývat ten řetízek. :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Asi budu muset někoho navštívit :-) Hace, ty jsi asi nejblíž, někdy udělám poslouchací výlet do Litvínova.
PS: nechal jsem si udělat nabídku na výměnu řetízku u suzuki praha, primotorbike.com tak uvidím, stejně mě to šustění dožene k výměně i kdyby byl řezítek před koupí měněn :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Vitouš »

Pánové vy ste mě otrávili.Mě taky začal šustit řetízek a od té doby co jste o tom začali psát tak se to zhoršilo :o
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Vitouš píše:Pánové vy ste mě otrávili.Mě taky začal šustit řetízek a od té doby co jste o tom začali psát tak se to zhoršilo :o
Alespoň máme potvrzeno, že to není vada, ale panika ! :shock: 8-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hace »

Rimmerak píše:Asi budu muset někoho navštívit :-) Hace, ty jsi asi nejblíž, někdy udělám poslouchací výlet do Litvínova.
PS: nechal jsem si udělat nabídku na výměnu řetízku u suzuki praha, primotorbike.com tak uvidím, stejně mě to šustění dožene k výměně i kdyby byl řezítek před koupí měněn :-)
No klidně přijed...de o to jestli přes ten ladák něco uslyšíš :lol:,ale rád se stebou svezu...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Tak problém nejspíš vyřešenej. Ventily. Na výfuku se mi 0.10mm měrka nevešla ! 0.05 jo, ale že by měla velkou vůli, to ne. Takže sem to srovnal na 0.20 a motor stichnul tak o polovinu a už nic nešustí. Vůbec by mě ventily nenapadly, ty sem myslel že cvakaji. No každopádně sem na ně chtěl kouknout a docela mě překvapilo, že maji mín než mají mít. Na autě se mi výfukový rozštelovávaji spíš do plusu.

// EDIT : TO BYCH NEŘEK, JAK JE TO ZNÁT. ZAPOMÍNÁM ŘADIT, PROTOŽE 5000ot NENÍ TAK SLYŠET JAKO PŘEDTÍM, ZA KOMÍNEM NA RYCHLOSTCE R7, SEM JEL VŽDY 130kmh A UŽ TO NECHTĚLO ZRYCHLOVAT, DNES 150kmh A POŘÁD BY CHTĚL VÍC A VÍC.

Ještě kouknu na karburátor, při ubrání plynu to střílí do výfuku.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od hace »

ventily sem dělal před nedávnem...sací ok,a výfukový měli slabejch 0.15,taky menší a podle původního majitele sem je dělal po 3 letech a 8 000 km
palci

Re: Rozvody

Příspěvek od palci »

Ahojte ja tiez idem menit rozvod ale neviem ci menit aj napinak sa mi to zda dost 2000kc a neviem ci menit aj kolieska.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od DEEP »

Suzuki susteji skoro vsechny.treba stara GSXF nebo GS 500 E ty susti taky porad.A stary dr 650 ani nemluvym.Proste to trak je.Susti.Ale nesusti retizky to dela motor.Verte tomu ze retizek by jste poznali na tuty vytahany.to je pekny rachot.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Rozvody

Příspěvek od Sepie »

DEEP píše:Suzuki susteji skoro vsechny.treba stara GSXF nebo GS 500 E ty susti taky porad.A stary dr 650 ani nemluvym.Proste to trak je.Susti.Ale nesusti retizky to dela motor.Verte tomu ze retizek by jste poznali na tuty vytahany.to je pekny rachot.
To je fakt, ja si toho všimla už za jízdy a pak jsem furt koukala, co mi kde upadne...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od DEEP »

palci píše:Ahojte ja tiez idem menit rozvod ale neviem ci menit aj napinak sa mi to zda dost 2000kc a neviem ci menit aj kolieska.
Kolecka se nemeni.Aspon jsem to nikde neslisel ze by se menily
Si predstav stary 4valce ktery mely rozvody uprostred kliky,ne jako dneska na levo motoru.Jaky by to asi ze stredu ty kliky vyndali.Ale jestli mas zbytecny prachy tak si je vymen.Ale je to opravdu zbytecny.To uz bych si radsi vymenil voditka kdyz nevis kam driv z penezi.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Rimmerak »

Hojda. Ví někdo o servisu v okolí Kladna/Prahy kde my vymění rozvoďák bez keců jako v Moto Hamouz na Kladně, kde mi napočítali rozvodák za 3200kč, obě vodítka za 2200 celkem, těsnění, napínák a řekli, že se to musí vyměnit vše, celkem 7000kč. Tak jsem s radostí opět odešel.
Chci řetízek od DID, je snad o litr levnější, a autorizovaný servis vám tam neorigo odmítne dát. O neautorizovaným servisu v okolí nevím, nebo spíše nevím jestli to není moc risk.
Měnit napínák je podle mě kravina, 2200kč vyhodit, když praskne, poznám to a sám si ho vyměním za půl hodiny. Vodítka bych klidně zaplatil, kdyby byly sjetý.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět