pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od JirkaS »

Vitouš píše:
J-Fox píše:Přemýšlím že by jsem tohle http://www.yshop.cz/10090--19-mc-57h-tl ... +dp133095/ nebo něco podobnýho obul na Freewinda. Co vy nato?
Mají pneu i na zadek a vjaké ceně?Vypadá to dobře akorát se mě zdá vysoká cena i po té slevě.Já jsem za Dunlopy dal předek 1700,-kč zadek 2300,-kč.Jsou dobrý však víš co si mohu na nich dovolit.
Jediný co mě na těch gumách nesedí je ten vyšší obsah silice a celkem jemný vzorek vs. dlouhá životnost... jemné "lamely" dobře sedí na mokrém nebo kluzkém povrchu... trochu mi to připomíná zimní gumy na auto (taky se tam používá větší množství silice)...
Na svoji jsem obul Pirelli mt90 a jsem spokojen. Silnici zvládají docela dobře (Vitouš může potvrdit ;) ) a lehčí terén na šotolině je taky v pohodě.

edit: cena je srovnatelná
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od J-Fox »

JirkaS píše:
Vitouš píše:
J-Fox píše:Přemýšlím že by jsem tohle http://www.yshop.cz/10090--19-mc-57h-tl ... +dp133095/ nebo něco podobnýho obul na Freewinda. Co vy nato?
Mají pneu i na zadek a vjaké ceně?Vypadá to dobře akorát se mě zdá vysoká cena i po té slevě.Já jsem za Dunlopy dal předek 1700,-kč zadek 2300,-kč.Jsou dobrý však víš co si mohu na nich dovolit.
Jediný co mě na těch gumách nesedí je ten vyšší obsah silice a celkem jemný vzorek vs. dlouhá životnost... jemné "lamely" dobře sedí na mokrém nebo kluzkém povrchu... trochu mi to připomíná zimní gumy na auto (taky se tam používá větší množství silice)...
Na svoji jsem obul Pirelli mt90 a jsem spokojen. Silnici zvládají docela dobře (Vitouš může potvrdit ;) ) a lehčí terén na šotolině je taky v pohodě.

edit: cena je srovnatelná
Ty Pirelli mt90 vypadaji slušně. Jen zatím přemýšlím co obuju až je sjedu. :lol:
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Zaujímavý systém prerábky na bezdušovku.
Je tam celkom pekné video. ;)
Tubliss

alebo

Tubelesswhee
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od J-Fox »

Tak už je rozhodnuto, koupím Conti Trail Attack. http://moto-pneu.cz/product.detail/1-ka ... il-Attack/ 4140 Kč včetně dopravy.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Akurát včera som sa o nich bavil ako o alternatíve. Tieto gumy sa dávajú na BMW GS moto ako štandart.
Prečo si sa rozhodol pre ne ?
Našiel si niekde peknú recenziu, alebo info o nich ?
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

J-Fox píše:Tak už je rozhodnuto, koupím Conti Trail Attack. http://moto-pneu.cz/product.detail/1-ka ... il-Attack/ 4140 Kč včetně dopravy.
Jirko to jsou přesně ty o kterých jsem ti říkal.Škoda že jsem je neobjevil dříve než současné Dunlopy které mám.(Né že by nebyli dorý.Seděj dobře akorát se mě zdá krátká životnost zadní gumy) Kolega si koupil Conti Trail Attack na V Stroma ujel sice s nima necelích 1000 km ale je z nich nadšenej.Jsou prý lepší než gumy ktéré tam měl z výroby.Nepamatuji se jaká značka to byla.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Vitouš a koľko majú vydržať tie attacky akú majú životnosť ?
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Household píše:Vitouš a koľko majú vydržať tie attacky akú majú životnosť ?
To nevím ale mě ta Dunlopka zhruba po 6000km říka zdarec. Už se ukazují kontrolní body.Wětrák neni žádnej trhač asfaltu tak jsem si myslel že vidrží déle.Možná je to zpusobem jízdy(víš že se stím moc nemazlím)ale přeci jen... i když krom životnosti si na Dunlop Arrowmax GT 501 nemůžu stěžovat.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od J-Fox »

Už jsem byl téměř rozhodnutej pro Metzeler Tourance EXP, jelikož jsem do teď jezdil na Metzeler Tourance a byl jsem spokojen. Pak jsem mluvil s Vitoušem a ten mi doporučil Continental Trail Attack, který se mi celkem zamlouvali. Ale pořád jsem ještě byl spíš nakloněn pro Metzeler, pak jsem narazil na tento článek.
traxxas píše:Tak pro ty, kdo neměli možnost test pneu pro cest. endura číst ( Motocykl 1/2009)to dopadlo takhle ( 110/80 R 19 + 150/70 R 17): 1. Continental Trail Attack (329 b), 2. Metzeler Tourance EXP (299 b), 3. Pirelli Scorpion MT 90 (293 b), 4-5. Bridgestone Battle Wing (287 b), 4-5.Dunlop Trailmax D 607 (287 b), 6. Michelin Anakee II ( 275 b), 7. Avon Distanzia (269 b). Testováno -na suchu-na mokru-každé zvlášť, na okruhu při stylu jízdy normal-sport , datarekordink a střídání jezdců na 8 totožných moto-BMW GS 1200-: ovladatelnost, přesnost řízení, přilnavost v náklonu, přilnavost při akceleraci, chování v mezní oblasti, tendence k postavení, stabilita v zatáčkách-cestovní-sport-spolujezdec, stabilita na rovině, zpomalení. Krom toho test opotřebení 4 300km/týden na trase v běžném provozu-okresky, dálnice.... Zvlášt upozorňovali na hodnoty zpomalení=brzdná dráha, byť nebyly bodově zvýhodněny, jako na velmi důležitou veličinu.

Závěr-cituji: "Vítězem na body se v našem velkém srovnávacím testu pneumatik stává s jasným náskokem Contitental Trail Attack. Kromě působivého představení na suché silnici přesvědčuje i nejlepšími hodnotami opotřebení. I za deště sice Trail Attack fungují docela dobře, zde se ale musí spokojit s 3. místem. Metzeler Tourance EXP má velký náskok před druhým nejlepším obutím do deště Michelin Anakee II, které jsou však na posledním místě v opotřebení. Jako doporučení zůstává: pro všestranné polykače kilometrů Continental Trail Attack. Pro koho není výdrž tak důležitá a klade větší důraz na skvělé vlastnosti během deštivých dnů, tomu nejlépe poslouží Metzeler Tourance EXP."
PS: jakési hrubé vodítko pro ty z vás, kdo jezdí tu určitou značku a typ, byť v jiném rozměru...+- to bude podobné...( Michelin, Metzeler, Dunlop,...atd).
A úplné rozhodnutí padlo, když jsem porovnal ceny. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: pneu

Příspěvek od Meldar »

Já mám taky ve předu Continental Trail Attack.Úplná spokojenost když jsem ji kupoval přišla mě skoro na stejný prachy jako Mitaska.Prý Metzeler Tourance lepší na na vodě něž Continental Trail Attack.Jenže kdo by jezdíl za mokra rychle.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Ahoj, tak jsem v pátek odpoledne píchnul. Hřebík jak svina, hned to bylo prázdný - zadní kolo. To by člověk nevěřil, kolik je s tím najednou sraní a otázek jak to vůbec dostat domu. Asistenčku nemám předplacenou takže chtěli cca 1200kč za 11km ke mě domu.
Takže jsem zaukoloval rodinu at sezene velkej vlek a asi po dvou hodinách čekání ve stínu motorky jsem jí dovez domu. Duši sem si zalepil, ale byl to boj. 4× jsem jí totiž uskřípnul montpákou při nandavání - takže ted mám v lepení i obouvání, zouvání docela praxi :-D Čímž se dostávám i do tématu "idiotů král".
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Rimmerak píše:Ahoj, tak jsem v pátek odpoledne píchnul. Hřebík jak svina, hned to bylo prázdný - zadní kolo. To by člověk nevěřil, kolik je s tím najednou sraní a otázek jak to vůbec dostat domu. Asistenčku nemám předplacenou takže chtěli cca 1200kč za 11km ke mě domu.
Takže jsem zaukoloval rodinu at sezene velkej vlek a asi po dvou hodinách čekání ve stínu motorky jsem jí dovez domu. Duši sem si zalepil, ale byl to boj. 4× jsem jí totiž uskřípnul montpákou při nandavání - takže ted mám v lepení i obouvání, zouvání docela praxi :-D Čímž se dostávám i do tématu "idiotů král".
Jó,jó,s hřebíkem mám taky své zkušenosti,a od té doby vedle lepícího spreje s sebou vozím rezervní duše a montpáky. 8-)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od J-Fox »

Tak jsem konečně přezul na Conti Trail Attack. Připadá mi že mám jinou motorku, vůbec na ní neumim jezdit. Ze začátku jsem se bál jezdit do zatáček, dřív jsem ji musel tlačit k zemi, ale teď by si nejraději lehla sama. Po hodině jízdy jsem si už docela zvykl, ale pořád to ještě není ono. Nikdy by jsem nevěřil že to bude taková změna. :D
Mimochodem jedno ložisko v zadním kole mělo namále. Tak když budete mít dole kolo, tak na něj koukněte, stojí 65Kč a když vám odejde 100km od baráku moc nepotěší. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Tak teď už jistě chápeš proč musím jezdit rychle do zatáček :lol: Ja si to se svejma Dunlopkama uživám jak to krásně padá do zatáček. :P
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od sandman.21 »

Nazdárek všem,

našel jsem na netu tudle gumu... Má s ní někdo zkušenost?Koupit, či nekoupit? Popř. co doporučujete v takové normální cenové relaci .... Continental X Mitas X Maxxis


http://www.bestpneu.cz/pneu/4972/maxxis ... -65-h.html



Díky... :)
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Asi bych dal přednost Continentálce, která je jen o pár stovek dražší... Značka Maxxis ve mě nebudí moc důvěry, ikdyž pokud není přeceněná a cena odpovídá kvalitně, nemusela by bejt špatná.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od sandman.21 »

Ještě se mi zalíbyly tyhle:

http://moto-pneu.cz/product.detail/2-ka ... g-Conti-gO!/

Jen teda jsou to spíš fakt jen na cesty... Možná tuhle zkusím zatím na předek, zadní ještě něco vydrží, tak se uvidí potom....
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

ja přezouval na jaře na dunlop arrowmax, vyšly mě obě na cca 4500 kč s vyvaženim. Mužu doporučit rozumna cena a slušna kvalita.stary jsem měl tak sjete že horni strana byla hladka a v zatackach už vubec nesedela a bylo to o hubu. Po přezuti jsem byl nadšenej klopil jsem zatačky uplně v pohodě a neuteklo to (jesenik skritek a červena voda kdo to tam zna tak vi jake jsou tam serpentynky :o) )
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od sandman.21 »

Na ty jsem se taky díval na ty AROWMAX... pokukuju spíš po cestovních, do terenu se moc s wětrákem nehrnu. Kolik na nich máš cca najeto a jak moc ubývaj?
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

ja pravě taky spš jen cesty. od jara na nich už mam cca 3500 km a skoro zadny ubytek.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Zeusik píše:ja pravě taky spš jen cesty. od jara na nich už mam cca 3500 km a skoro zadny ubytek.
Já mám také Dunlop Arowmax a nedám na ně dopustit.Rád se svezu rychleji do zatáček a zatím mě nesklamali :!: ;) Akorad mě začala opouštět zadní guma mám na ní najeto něco přes 7000 km :cry: co se dá dělat.
Uživatelský avatar
Redy
Big motorkář
Příspěvky: 117
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:13:37
Bydliště: Pardubice

Re: pneu

Příspěvek od Redy »

Já tam mám už od předchozího majitele Michelin Anakee - skoro nové. Letos sem na nich najel už cca 7000km tak v 70% ve dvou lidech a stále drží. Nemám s nima jediný problém, ani za mokra. Jezdím teda jen po silnici, ne jak Meldar po polňačkách :)
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Vitouš píše:
Zeusik píše:ja pravě taky spš jen cesty. od jara na nich už mam cca 3500 km a skoro zadny ubytek.
Já mám také Dunlop Arowmax a nedám na ně dopustit.Rád se svezu rychleji do zatáček a zatím mě nesklamali :!: ;) Akorad mě začala opouštět zadní guma mám na ní najeto něco přes 7000 km :cry: co se dá dělat.


jjj ja jsem spokojen předtim jsem tam měl sjete michelinky a tedˇ dunlopy a je fakt že mě nezradily na mokre vracečce zatačce kdy mi podjel zadek na olejove skvrně a s opřenim o nohu jsem to ustal bez zastaveni... nad měrně spokojen s arwmaxema :ugeek:
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od sandman.21 »

Hele lidi, teď mi jeden prodejce nabídl cenu na metzeler tourance komplet za obě cca 3,5 tis. má to jeden háček....Psal že má jedině 130/80 - 17 65S a 100/90 - 19 57S ....... Díval jsem se že to znamená konstr. rychlost do 180km/h?!


Váš názor?? Koupit, nebo nechat být a vzít Háčka???????



Další dotaz, má někdo zkušenost s pneu Michelin Macadam 50 ? Možnost taky dobrý ceny, jen nevím jak si na tom stojí. Jezdím jen silnici.... Díky
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

koupit
x x x jinak to neumim
Odpovědět