Nastavení sklonu a směru předního světlometu

Odpovědět
Uživatelský avatar
halamka
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. čer 2011 14:39:31
Bydliště: Hradec Králové

Nastavení sklonu a směru předního světlometu

Příspěvek od halamka »

... už jsem to pořešil, zájemci mrkněte na můj příspěvek s obrázkem z 28.5.2012
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od kanko00 »

Predna H4 sa meni bez rozoberania cohokolvek. Das riditka do krajnej polohy. Svoju sikovnejsiu ruku vnoris do utrob moto pod pristrojovku. Stiahnes gumenu manzetu, ktora kryje zozadu svetlomet. A carujes. Vsetko hmatom, nic nevidis. Menis ziarovku.

Malo by to ist bezproblemov. Ak to nejde, tak si tu na fore najdi temu o rozobrati a cisteni predneho svetla. Lahko zistis preco...Sklon svetla sa meni hviezdicovym skrutkovacom cez ovalny otvor na pravej strane bocnej kaotaze...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Vitouš »

kanko00 píše:Predna H4 sa meni bez rozoberania cohokolvek. Das riditka do krajnej polohy. Svoju sikovnejsiu ruku vnoris do utrob moto pod pristrojovku. Stiahnes gumenu manzetu, ktora kryje zozadu svetlomet. A carujes. Vsetko hmatom, nic nevidis. Menis ziarovku.

Malo by to ist bezproblemov. Ak to nejde, tak si tu na fore najdi temu o rozobrati a cisteni predneho svetla. Lahko zistis preco...Sklon svetla sa meni hviezdicovym skrutkovacom cez ovalny otvor na pravej strane bocnej kaotaze...
Je to jak píše kanko00.Ještě doplním o pár procent se ti zlepší manipulace když sundáš ten malej plastík u spínací skříňky drží jen na imbusu.
Uživatelský avatar
Boban01
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2011 20:02:41
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Boban01 »

No a sklon světlometu se mění těmi oválnýni otvory na boku nad předním blinkrem. Vrazíš tam menší šroubovák a otáčíš ozubeným kolečkem.. Mě to alespoň šlo.
Uživatelský avatar
halamka
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. čer 2011 14:39:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od halamka »

Tak nad přední žárovkou jsem už zvítězil, sklon světlometu je zatím stále hlavolam - mám čiré sklo /r.2002, není to tam nějak jinak?
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od kanko00 »

To ma nenapadlo. mozne to je. Rocnik 2002 tu ma clen Household. Ma modru XF 650. Ak sa tu zjavi urcite poradi.
Poradi aj to, ako - kde - kedy a s cim umyvat moto... :lol: :P
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Honzejk »

Haus umí poradit s leštěním :)))
To už dobře vím a sem spokojenej :))
Free Wind
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Zeusik »

halamka píše:Tak nad přední žárovkou jsem už zvítězil, sklon světlometu je zatím stále hlavolam - mám čiré sklo /r.2002, není to tam nějak jinak?
poradil bych ale mam 98 a tam jsou risky a podle těch sem to vyladil a je to ok :D :geek:
Uživatelský avatar
halamka
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. čer 2011 14:39:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od halamka »

Já bych ani rysky nepotřeboval, prostě svítím trochu nahoru, tak to potřebuji sklopit +/- autobus. Díry v plastech zleva i zprava jsou, ale svítím si tam baterkou, ohmatávám kde co, koukám i přes zrcátko zdola -shora ... nevidím nic, do čeho bych mohl nějak zasáhnout. Sundat plasty, abych to rozlousknul, to se mi zatím nechce, tak příp. dík za další rady.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od šimi »

halamka píše:Já bych ani rysky nepotřeboval, prostě svítím trochu nahoru, tak to potřebuji sklopit +/- autobus. Díry v plastech zleva i zprava jsou, ale svítím si tam baterkou, ohmatávám kde co, koukám i přes zrcátko zdola -shora ... nevidím nic, do čeho bych mohl nějak zasáhnout. Sundat plasty, abych to rozlousknul, to se mi zatím nechce, tak příp. dík za další rady.
Hele,plasty máš dole za deset minut.To zmákneš a hned budeš vědět jak na to.Bohužel Ti taky neporadím,mám 98.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Pech »

Jestli si na to ještě nepřišel, tak já naklopil světlo štelovacími šrouby za zadu světla, jsoou tam 4 buď na křížový škoubovák, nebo na 10 očko. Hýbe to parabolou a tím měníš náklon světla. Mám rok 2001 tak to bude snad stejné.
Uživatelský avatar
halamka
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. čer 2011 14:39:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od halamka »

Jojo, tak už 4 udávané šrouby vidím, jsou pod nimi jakési rohaté podložky, zatím jsem s nimi neotáčel, abych to nějak nedojebal. Rozumím tomu správně, že těmi šrouby se dá hýbat parabolou do všech směrů (tj. i doleva / doprava)?
Uživatelský avatar
Pech
Big motorkář
Příspěvky: 182
Registrován: stř 08. čer 2011 23:03:00
Bydliště: Čestice (okr.-Strakonice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od Pech »

Přesně tak, mělo by to tak fungovat, já kvuli tomu rozebral půl motorky, bež jsem přišel že to jde tak jednoduše.
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo - výměna žárovky, sklon

Příspěvek od pind »

Aj pri novsom freewinde sa k stelovacim srobom vies dostat z boku cez tie ovalne otvory a plati popisany postup-zasunut krizovy srobovak a otacat.
Tuna mas rez svetlom viewtopic.php?f=27&t=436
2 spodne sroby dialkove, 2 vrchne stretavacie
Uživatelský avatar
halamka
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. čer 2011 14:39:31
Bydliště: Hradec Králové

Přední světlo - sklon, směr

Příspěvek od halamka »

Před časem jsem tu hledal pomoc, jak nastavit směr a sklon předního svěla (2001=čiré + dálková čočka). Teprve nedávno, až po demontáži plastů jsem to konečně pochopil, pro puntíčkáře, jako jsem já jsem vytvořil obrázek pohledu zezadu. Při štelování křížovým šroubovákem ze stran a zespodu je třeba při jeho otáčení si uvědomit, že podložka se zoubky je před šroubovákem, po směru jízdy.
světlo2001_nastavení.JPG
Odpovědět