pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od Zeusik »

ja ti neporadim mam Pirelli Sport Demon a ty jsou dočista do terenu :lol: :lol:
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od jahodak »

Koukal jsem na ně ;) opravdu jsou do terénu, ale maj takový divný špalky :lol: :D :lol: . :P :lol: Na asfaltu vyjedeš velký kopce 8-) .Jinak vypadaj dobře :) .Zdarec
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od Honzejk »

No já už mám doma Tourancky ale EXP.... nějak neřeším výdrž :) aj tak furt máme levné pneu oproti jiným strojům :)).
Free Wind
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od Sinner »

Jirko, hlavně nezapomeň že v zadu máš spešl ekstra hard duši. Je odolnější proti průrazu. Tak ať jí nezničí při výměně a ať ti jí dají zpět. Dělají to neradi. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od jahodak »

Dík za info :) , na to ho určitě upozorním ;) .Jinak ta 07 je super.Těd už se rozhoduju jen mezi těma dvouma :? .Oni už si zasloužej vyměnit, protože tam jsou 4 rokem ;)
Přílohy
P3241282.JPG
P3241282.JPG (142.84 KiB) Zobrazeno 17710 x
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od martinbrejcha »

Já bych se nebál skloubit E-07 předek a E-09 na zadek. Obojí je spíš
cetovní guma, ale terénu se nebojí. Na hodně rozmoklý louce je ta E-07
teda dost nejistá. Ale myslím, že ta nejistota je i tím stářím. Já mám nový
a docela jim věřím........

Plukovník: přál bych Ti zažít naše průvodce prvním větším endurem.
Měli všichni krosový špalky a na silnici nám s Jirkou naloupali jak malým
klukům na pionýru :oops: Kdybys viděl, jak jeli Ještěd, já se ještě válel
po příkopě a oni už pokuřovali nahoře :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od Sinner »

Jo já jsem dával E07 když jsem se na trávě vyválel na E08. A mě to tenkrát přišlo jako úžasné zlepšení. 8-) Ale holt doba zase trochu pokročila. :)
Jo na mašině jsou namontované 3 roky, rok ležely někde ve skladu. :) Ale lepší časy už mají asi za sebou. I kyž kdybych wětráka neprodal, odjezdil bych i tuhle sezónu ještě na nic. Ale Jirkovo a moje ježdění je docela rozdíl :lol: .
Já jsem posera tak jen zlehka a po silnici, do trénu se moc neženu. :D
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od jahodak »

Tak je rozhodnuto a objednáno.Příští týden jedu na přezutí :) .Ty scoutky k 60, sice nabízej ale ještě se nevyráběj a ani se neví kdy se začne :o , je to postavený na palici :x .Takže jsem zůstal u těch 07 ;) :P .Jsou v poho, budou nový tak jsem si udělal radost.A v terénu jsou gut 8-) .
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od jahodak »

Tak a je obuto :D a vyzkoušeno ;) 8-) :)
Přílohy
P4190220.JPG
P4190220.JPG (182.95 KiB) Zobrazeno 17530 x
P4190215.JPG
P4190215.JPG (203.65 KiB) Zobrazeno 17529 x
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: NOVÉ PNEU

Příspěvek od martinbrejcha »

Mitas C-02, správná volba pro tebe, Jirko !!!!
Já o nich přemejšlim, i když ty E-07 jsou eště skoro nový...
_c-02.jpg
_c-02.jpg (10.77 KiB) Zobrazeno 17348 x
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

Ahoj, uvažuji nad touto zadní pneumatikou Continental Conti Trail Attack 130/80 R 17 65 H.
http://www.bestpneu.cz/pneu/2280/contin ... -65-h.html
Dostala se na stejnou-podobnou cenu jak Mitas E-08 (cca 1500)co mám. Stojí 1746,- Jinde stojí kolem 3000,- Zajímal by mě kilometrový výkon. Mitasky už mají 15 000Km a ještě 1000km ta zadní dá. Víc ale né. Přední dá přes 20 000Km :-)

Důležitá je pro mě cena pod 2000Kč s dobírkou. Takže cca 1850Kč za zadní gumu.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Maxton »

Co myslíte že bude lepší na cesty (mám rád zatáčky) z hlediska výdrže/přilnavosti...Pirelly Sport Demon nebo ty Continental conti trail attack... ?
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Maxton píše:Co myslíte že bude lepší na cesty (mám rád zatáčky) z hlediska výdrže/přilnavosti...Pirelly Sport Demon nebo ty Continental conti trail attack... ?
Pirelly sport Demon mam a jsem spokojenej a řekl bych že jsou lepší jak Dunlopy kolik na nich dam nevim zatim mam cca 6000 km a vše ok za mne mužu doporučit :P
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

tak musím koupit tu zadní pneu. Mám už jen pár dní před odjezdem do Anglie na 3 měsíce!
Napište mi co doporučujete. Mám tyto kritéria:
- výdrž 13000km a víc
- cena pod 2000Kč
- Cestovní vzorek, ale né zase jako ty Continental Conti Trail Attack což jsou už jen silnice.
díky
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

Tak povídej, jak se má ta Anakee 2 teď :-) Mě se líbí ze všech nejvíc. Na motorkářích jsem četl, že vydrží 11000km. Co ty na to?
Household píše:Cena bola rovnaká ako Touranc, ale mňa presvedčila tá akože vraj dvojzložková zmes.
Na kraji pneu je to akože mäkké a v strede je tvrdšia zmes. Takže v zákrute drží jak na koľajniciach, lebo je mäkšia zmes a v strede je tvrdšia lebo väčšinou sa vraj jazdí rovno.

Toto by malo zabezpečiť aby sa guma nedrala do hranata. Tá moja prvá Pirellka bola toho strašným dôkazom :lol:
Či je to pravda a funguje to tak napíšem o 2-3 sezóny :lol:

No a na kompletku tu sú detaily.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: pneu

Příspěvek od Honzejk »

Guma co drží (lepí) se logicky sjede dřív. Guma co echt vydrží .. bude tvrdší s menší přilnavostí.

Cenu u pneu bych asi neřešil freewind má fakt levné gumy ;) nejde o 5000 za jednu gumu :))
No já mlčím :) moje pneu vydrží tak cca 8 tisíc :)
Chtěl sem okusit to co drží nejlíp a nechtěl sem se moc bát v dešti :)) , příště jdu na 100 % do Michellin Anakee 2
Free Wind
Uživatelský avatar
Redy
Big motorkář
Příspěvky: 117
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:13:37
Bydliště: Pardubice

Re: pneu

Příspěvek od Redy »

Já měl Anakee 1 a super, když sem na jaře přezouval na nové, chtěl sem Anakee 2, ale po celé ČR nebyla přední pneu,no nemožné sehnat. Takze mám nakonec Michelin Pilot Activ. Měla by tam být stejná sm+s jako na Anakee2, jen vzorek je víc silniční. Což mi vyhovuje, protože terénem opravdu nejezdím. Sedí moc dobře,krásně zatáčí,zatím mám na ní jen 4tis.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Tiež som čakal na Anakee 2 mesiac, lebo neboli.
Inak zatiaľ spokojnosť maximálna. Držia ako prikované.

Sú komfortnejšie ako pôvodné Pirelli. Nap. po vyfrézovanej ceste to ide spoľahlivo úplne normálne. Staré Pirellky mali tendenciu voziť, vôbec nedržali stopu ako keby sa šmýkali zo strany na stranu. Ale to bolo asi tou tvrdšou zmesou.

V zákrutách držia ako prikované. Už sa mi podarilo zodrať aj fúzy na okraji zadnej gumy a štrajchnúť stupačku. Skoro som si cvrkol. :lol:
Ale V-Strom-čeky v počte 3 kusy som natrel ukážkovo :lol: Na diaľnici som bol pekne vzadu, však načo sa ukazovať a potom prišiel kopec a zákruty. :lol:
Myslím, že oči mali jak Moravské buchty, keď som v zákrutách zmizol ako had. ;)
Cestou späť to iste, ani jeden neudržal tempo.

Na záver:
No mne určite vydržia viac ako 11 000km, lebo preto som ich kúpil a nie som žiaden gumovač. :oops:
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

Tak objednávám na zadek Michelin Anakee 2 za 2260Kč
... Sice v testu 5/2011 velkých endur BMW GS byly až na 6tém místě ze 7mi, ale výdrží jsou nejlepší!!! a na mokru na 3tím místě.
V porovnání s Mitas E-08 čekám právě větší jistotu na mokru a trochu lepší zápich v terénu.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Maxton »

komcas píše:Tak objednávám na zadek Michelin Anakee 2 za 2260Kč
... Sice v testu 5/2011 velkých endur BMW GS byly až na 6tém místě ze 7mi, ale výdrží jsou nejlepší!!! a na mokru na 3tím místě.
V porovnání s Mitas E-08 čekám právě větší jistotu na mokru a trochu lepší zápich v terénu.
Nemáš náhodou odkaz na stažení toho testu ? docela by me to zajímalo... díky :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

Maxton píše:
komcas píše:Tak objednávám na zadek Michelin Anakee 2 za 2260Kč
... Sice v testu 5/2011 velkých endur BMW GS byly až na 6tém místě ze 7mi, ale výdrží jsou nejlepší!!! a na mokru na 3tím místě.
V porovnání s Mitas E-08 čekám právě větší jistotu na mokru a trochu lepší zápich v terénu.
Nemáš náhodou odkaz na stažení toho testu ? docela by me to zajímalo... díky :-)
odkaz je tady: http://www.motorkar.net/recenze/MRD12_1 ... Reifen.pdf

Jinak pneu Anakee 2 mám koupený a zatím mám dobrý pocit. Jedu s ním až do Anglie :-) Ve předu zůstává Mitas E-08.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

komcas píše:Jedu s ním až do Anglie :-)
Hezký výlet, taky bych jel :(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: pneu

Příspěvek od LiborZ »

komcas píše:
Maxton píše:
komcas píše:Tak objednávám na zadek Michelin Anakee 2 za 2260Kč
... Sice v testu 5/2011 velkých endur BMW GS byly až na 6tém místě ze 7mi, ale výdrží jsou nejlepší!!! a na mokru na 3tím místě.
V porovnání s Mitas E-08 čekám právě větší jistotu na mokru a trochu lepší zápich v terénu.
Nemáš náhodou odkaz na stažení toho testu ? docela by me to zajímalo... díky :-)
odkaz je tady: http://www.motorkar.net/recenze/MRD12_1 ... Reifen.pdf

Jinak pneu Anakee 2 mám koupený a zatím mám dobrý pocit. Jedu s ním až do Anglie :-) Ve předu zůstává Mitas E-08.
Nápověda pro méně zdatné němčináře :D Recenze právě vyšla v časopise MOTOCYKL č. 9. Přidány jsou krátké komentáře k pneu Mitas 07-10.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Anakee 2 vs Tourance 2:0

Martin bol prvý čo to trošku prepískol v zákrute.

No a včera v zákrute vo Vysokých Tatrách to V-strom nezvládol za mnou :(
Proste šup von zo zákruty.

Naštastie iba jeden škrabanec, aj pod kvalitným oblečením.
Na moto iba speťák a nejaké šúchance po motorke od štrku. Teda padáky sú naozaj dobrá vec. ;)

No a od včera vraj budem jazdiť posledný :oops: tak mi treba :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

Jo tak já musím definitivně měnit zadní, v neděli jsem přišel na to že mám z boku proříznutou gumu tak asi 15 možná 20cm. Asi nějaký střep, nebo kurevsky ostrý šutr. :cry: Mám objednanou Mitas 07 ze Slovenska za 25€, ale nevím kolik bude poštovné. Tak definitivní rozhodnutí až po ujasnění všech podmínek. 8-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět