Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od vitas »

Já jsem před asi 2 rokama řešil stejnej problém. Zjistil jsem, že čz řetězy používají, jak český, tak zahraniční motokrosaři, tak jsem si koupil sadu- kolečka od JT a řetěz čz. Proti did je mohutnější mám najeto asi 7-10000 km a je v pohodě. Ještě jsem nenapínal, takže klidně taky doporučuju.
Jinak to je x kroužek a ta sada stála v té době také okolo 3000.- Možná, že bude dnes levnější.
Jo a nechal jsem tam klasickou řetězovou spojku. Ale hlavně že nám to jezdí. :roll: :cry: :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Já jsem spokojený s DID 525V O-kroužek takže nebudu experimentovat. Ale X-Kroužky od ČZ jsou prej taky dobrý.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od martinbrejcha »

Bude to asi tím, , od koho berou mechanici provize. Můj mechanik mi zase doporučil X-ring od ČZ a DID mi nechal jako alternativu. Sám jezdí okruhy na litrovým supersportu a má tam X-ring od ČZ. Nevěřím, že by si tam sám sobě dal nějakou sračku. Každopádně na ten náš výkon motoru je asi jedno, jestli DID, nebo ČZ. Hlavně u mě i polemizoval, že by stačil i O-ring, protože tím jak jezdíme v blátě stejně prej nemám počítat se závratným nájezdem. Když sundal kryt primárního kola a vysypal hromádku bláta a trávy, tak se seběhli všichni mechanici a málem jim vypadly oči. Jsou prostě zvyklí na supersporty, endura jim tam nejezděj :lol:
Každopádně jsem včera koupil dva čističe v Lidlu a budu se snažit ho udržet při životě co nejdýl......
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Čistit, mazat. Alespoň jednou za 1000km, po bahnění čistit častěji. Ten řetěz musí vydržet minimálně 25000km. Spíš 30000.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Sinner »

Rimmerak píše:Čistit, mazat. Alespoň jednou za 1000km, po bahnění čistit častěji. Ten řetěz musí vydržet minimálně 25000km. Spíš 30000.
Něcona té výdrži bude, já měnil na Wětrákovi jednou a potom už nikdy, připadal mi pořád dobrej i když jsem ho prodával. 8-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
buba
Motorkář
Příspěvky: 83
Registrován: stř 01. říj 2008 7:08:14

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od buba »

mě vydržel DID 46000km ;) sice jsem ke konci musel mazat co 100 km abych nebyl celý zaprášený tím rezavým svinstvem,nebo jezdit za deště,to se i výrazně snižovala hlučnost.. :D
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od Rimmerak »

Tak to je dobrej nájezd. Já když Freewinda koupil, tak měl 38 000km a totálně hroznej řetěz. Takže byl možná původní.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od šimi »

Já měnil vloni,taky 38 000 km.Taky byl (prej) původní.Musel pryč byl nerovnoměrně vytahanej,ale na konci napínáku ještě nebyl.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Vymena retaze - zvolit O alebo X kruzkovu?

Příspěvek od komcas »

Já mám cca 37.000 km a rozhodně původní řetěz i rozetu. V servisu mi řekli že příště (jakože to bylo před půl rokem) to bude chtít vyměnit. Pro mě to znamená stejně ještě projet celé léto a až tam bude tak 42-45 tis.km, tak vyměním celou sadu. PS: Můj freewind nezná bahno :-)
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Odpovědět