Ladeny vyfuk

Odpovědět
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

DEEP píše:
traxxas píše:ono nejde o to si zvyknout, ale jak jsem psal i u sebe a uvažovaném laďáku pro Stroma-mnoho polišů atd v šengenu je na to alergických a nejsou to zrovna blbci-vypadá to jakoby na to prodělali spešl školení-poslední info od kámoše s ladákem z Rakouska....a čuměl mu s baterkou do vejfucku jak husa do flaši a kontroloval podle papírů, zda má namontovanou homologovanou vložku.....(takže doporučuji papíry od fukaru vozit sebou).... :roll:
No problemo vymena oryginalniho vyfuku mi zabere cca 10minut.Tak jake pak reseni se zahranicim. ;) ;) ;)
já vím, ne každý bydlí tak blízko hranic jako třeba já a což vím, jestli se zrovna neurvu a místo abych jel po ČR silnicích tak zabrousím do Rakouska.....????..... :roll:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Meldar »

Dobře ta vyměna ti zabere 10min ale co karburátor?To už nemusíš štelovat směs vzduchu a benzínu. :?:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

To nevadi.Cemu by to melo vadit?
Maximalne budes mit o neco vetsi spotrebu.Nic vic.Obracene by to bylo horsi.Pamatuj cim vic vzduchu v motoru tim vetsi vybusnost a tim vic trpy ventyly pist valec atd.Proc myslis ze motory z turbem maji vetsi vykon?
Co je stary,to je dobry ...
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

DEEP píše:To nevadi.Cemu by to melo vadit?
Maximalne budes mit o neco vetsi spotrebu.Nic vic.Obracene by to bylo horsi.Pamatuj cim vic vzduchu v motoru tim vetsi vybusnost a tim vic trpy ventyly pist valec atd.Proc myslis ze motory z turbem maji vetsi vykon?
no pokud je ten ladák dobrej, tak bych chtěl vidět tu akceleraci zpátky bez něj a bez přeštelování a to hlcení-nebo to potom není tak jak jsi psal o štelování směsi...někde je chybka.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

V minulem foru uz jsem o tom psal!!!!
Ze jsi teda necetl ten clanek tak ti udelim vyjimku a napisu to znova :x :x :x
Z orygo nastavenim mi masina z orygo vyfukem strilela taky slusne.Jenze to bylo dost tlumeny.Pri predelani na ladak to bylo jako kulomet.Tak jsem nejakou tu otacku pridal.A ejhle!Startovani bylo o dost lepsi a dokonce se ztratilo i to pobublavani v nizkych otackach.Nehlede na to ze svicka se dockala svoji cihlove barvy na misto pekelne bile.Proste mi to nedalo.Byl jsem zvedavy co to udela kdyz tam frknu zpet oryginalni vyfuk.Vse je uplne stejne.Mozna klesl o neco vykon.Ale neni to vubec poznat.Ja teda nic necitim.Mozna bys to poznal na grafu Brzdy.A dnes si myslim ze lepsi startovani,cihlova svicka a snizeni vybuchu ve svodech je lepsi nez to co tam bylo.Ale ty se stejne ridis predpisi vyrobce .Myslim si ze i mistr tesar se muze utnout.A jestli to stelovali u sebe doma v Japonsku tak se ani nedivim ze tady na severu evropy to takhle opcas zaskobrtne.
No a ja si taky zkousim jiny veci na motorce doplnit,vyladit,vylepsit atd.Mit ji porad jen jako kdyz ji koupis?Pche to neni nic pro mne.Ja se musim porad v necem hrabat a vylepsovat.Nejaky manuali mne nezajimaj.Dokat to nemam v ruce nebo to nevidim na vlastni oci tak tomu neverim.A kdyz mi rekli v servisu ze je motor avse kolem nej v nejlepsim poradku.Tak to asi taky o necem svedci ne???!!!
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Ps:Skoda ze nejsi muj kamos.Mozna bych ti Svoji masu pujcil aby si vyzkousel jaky je mezi Mim a Tvim byvalim FREE velky rozdil. 8-)
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Nez jsem se do predelavani svyho Free pustil,Prislo na radu hooooooooodne hodin koumani jak by to asi melo vypadat.
Přílohy
hol3 (Custom).jpg
hol3 (Custom).jpg (94.78 KiB) Zobrazeno 16207 x
freewind850 (Custom).jpg
freewind850 (Custom).jpg (42.21 KiB) Zobrazeno 16209 x
151321 (Custom).jpg
151321 (Custom).jpg (87.64 KiB) Zobrazeno 16209 x
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Neni vyfuk jako vyfuk ...
Přílohy
remus 01 (Custom).jpg
remus 01 (Custom).jpg (98.17 KiB) Zobrazeno 16204 x
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Meldar »

Hmm velice zajimavé Deep.Dík za vysvětlení.Je pravda že když jsme se setkali tak jsem ti skoro vůbec nestačil.Mám docela jasno budu si muset nechat pořadně seřídit:ventyli,podtlaky a už ani nevím co ještě.Zdá se že mám slabý víkon.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Meldar »

No já se ptal mechanika v Trutnově a ten mi řekl když mi to jede at to nechám bejt.Tak si to nechám seřídit asi tady v Jaroměři.
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

to deep: já ti to neberu-a docela začínám věřit těm tvým předělávkám...koneckonců jako bych se viděl-sám sebe -před nějakými 20 lety... :lol: já jsem jenom dospěl do stadia ekonomičnosti a lenosti a kupní síly ( tím se nechci v žádném případě chlubit, ale když už máš peníze, zase nemáš už čas)...ale o tom lze s úspěchem zrovna u motorek diskutovat.... :lol: :lol: :lol: jom a na tom tvým freewu, pokud někdy pánbůhdá a samo i ty, tak si velmi rád sjedu.... ;) a to přeštelování a jak píšeš, že ti to dělalo brikule už při origo výfuku, tak to už bylo "něco" špatně..... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Chlapi, vy mě ale štvete. Mám cukání do laďáku jít, ale respektuju a uznávám traxxe zkušenosti, na druhou stranu věřím Deepovi, že mu to šlape jak hodinky.
S výkonem i průběhem jsem spokojenej, takže chci laďák spíš jako estetický doplněk a trošku vylepšit ten přidušený zvuk :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

Rimmerak píše:Chlapi, vy mě ale štvete. Mám cukání do laďáku jít, ale respektuju a uznávám traxxe zkušenosti, na druhou stranu věřím Deepovi, že mu to šlape jak hodinky.
S výkonem i průběhem jsem spokojenej, takže chci laďák spíš jako estetický doplněk a trošku vylepšit ten přidušený zvuk :-)
hele jestli už má nějaký výrobce (u nás) alespoň trochu ten vejfuck na freewa vychytnutej-jak psal Deep-a funguje to...tak nakonec proč nee-být tebou písnu Deepovi a vyškemrám zkušební jízdu,....." ať víš do čeho deš"..... :lol: můj názor pramenil z toho, že nevím o nikom, kdo by to dělal "na úrovni"...ale časy se mění ... ;) šlo mi o to, aby se nezhoršilo základní docela vychytané nastavení od výrobce.... ;) a dle zkušenností ty vyhozený peníze a starosti přiznal jen málokdo a ještě potichu mezi 4 očima.... :lol:
Já když si pověsím laďák na Stromka, tak nemusím dělat už nic jiného, pokud nechci a elektronika si to přebere sama. Je fakt, že lepší by to bylo už i s otevřeným sáním, ale není to podmínka.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Masinu,zubni kartacek a svou pritelkyni zasadne NEPUCUJI.
To jen tak na okraj.A bez postranich umyslu :D :D :D
Muzu pouze svist v tandemu.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Meldar píše:No já se ptal mechanika v Trutnově a ten mi řekl když mi to jede at to nechám bejt.Tak si to nechám seřídit asi tady v Jaroměři.
Co to bylo za mechanika?!
Kurna kdyz mas podezreni tak proc te odbyl?Je to Jelito!!
Co je stary,to je dobry ...
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

DEEP píše:Masinu,zubni kartacek a svou pritelkyni zasadne NEPUCUJI.
To jen tak na okraj.A bez postranich umyslu :D :D :D
Muzu pouze svist v tandemu.
... :mrgreen: :mrgreen: tak zase klacek pod nohy masovému rozšíření laďáků na freewy v Čechách..... :mrgreen: nejdřív namlsáš (freewinďáckou komunitu) a pak.... :(
PS: to byl rádoby vtip, ale kde si to maj ti kluci ověřit, že je to vše tak OK a nevyhodí peněži...... :mrgreen: holt ber to tak, žes byl dobrovolně pokusnej králík a první-to už ti nikdo nevezme... a mašinu půjčit jsem odmítl jen jednou a to kamošovi stromka, který ho chtěl protáhnout po koupi dříve než jsem ho projel já......ale základ je: máš peníze kdyby něco???? ať se pak na sebe nemračíme....já říkám...cením si jí na tolik a tolik a pokud s ní šlehneš-nech si jí=převádíme a zaplať..... :mrgreen:ne každý to akceptuje, ale je předem vyjasněno -"co kdyby".....pár "půjč mi jí" znám a dopadlo to na piču...a když zaplatil tatík "novou"-jinou jako novou- bylo to OK.... ono je vše lábuž, dokud se nic nestane.....pak na sebe všichní koukaj..a já nechtěl-sorry..... :mrgreen: jo neštěstí nechodí po horách ale po lidech a zákon schválnosti je kurva.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Meldar »

No já už taky půjčil Freewa.Kluci byli spokojený ale já trpěl pohledem.Radši nepůjčovat.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od šimi »

Meldar píše:No já už taky půjčil Freewa.Kluci byli spokojený ale já trpěl pohledem.Radši nepůjčovat.
Souhlasím,motorky,auta a ženy se zásadně nepůjčují !!!
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

šimi píše:
Meldar píše:No já už taky půjčil Freewa.Kluci byli spokojený ale já trpěl pohledem.Radši nepůjčovat.
Souhlasím,motorky,auta a ženy se zásadně nepůjčují !!!
Naprostý souhlas. Asi jsem svině, ale nepujčil bych motorku ani vlastnímu tátovi. Takový věci se prostě opravdu nepujčují.
Spolužák ze střední pučil známému Cagivu Supercity 125 a "známý" na ní odjel i s helmou a rukavicemi a už motorku nikdy neviděl. Ani po 3 letech soudů, policajtů a vyhrožování jeho rodičů tu motorku doteď neviděl. Kluk se vypařil, motorku asi prodal....
Od tý doby se bojím půjčovat cokoliv. Byť třeba známému ze školy, práce... Tím nikoho nenapadám. Jen jsem to řek jako můj důvod, proč zásadně nepůjčuji.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Meldar »

Tak to je docela mazec :roll:
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

hele kluci když to tady čtu, tak už taky půjčovat asi nebudu... :roll: a fakt je ten, že jsem taky vždy trpěl jako zvíře-to máte naprostou pravdu.... :mrgreen: takže odteĎ už taky nepůjčuji.... :lol:
traxxas

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od traxxas »

šimi píše:
Meldar píše:No já už taky půjčil Freewa.Kluci byli spokojený ale já trpěl pohledem.Radši nepůjčovat.
Souhlasím,motorky,auta a ženy se zásadně nepůjčují !!!
Auto (skoro) klidně-je to jen plechovka k přesunu z místa A do místa B....tak to beru já.....je fakt, že pokud je půjčené třeba i víc než den, tak si občas trošku se znepokojením vzpomenu, ale nenervuju se...asi taky budu muset změnit přístup, ale co naděláš ( je lepší se nenervovat, stejně to neovlivníš a jsou to jen plechy)...jednou přijede ženská-já to "škrábla " na levým předním a nebo na dveřích nebo holka "tati já to škrábla" vzadu-prdlej nárazník.... :mrgreen: podotýkám, že to co je půjčované bylo "kdysi" funglovka a má najeto 30.000km a to co je úplně nové (3 měsíce) fakt nepůjčím.... :lol:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Tak vydis!Svoji masinu nerad pucuji.Spis nepucuji nikomu.A nevim proc bych mel radit spatne.Abych se na srazech s vama potom citil trapne?Proc?Ja si taky Free od nikoho nepujcil na vyzkosenou.Jenom jsem zhanel i nformace uz 3 roky predem.A nakonec to vyslo a myslim si ze dobre.
Co je stary,to je dobry ...
Frostys

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Frostys »

Hele DEEPE muzu se optat kde jsis nechal delat svod a ty uchytky na pridelani krytu origo výfuku 8-) ? A na kolik tě to všechno vyšlo :idea: ? Dikec ;)
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Uf.Uz u mne pracuje skleroza.Ale ta uprava stala:
Koleno 1500kc
Uprava vyfuku 300kc to jsou ty drzaky na koncovce.
A nova tlumici napln. 500kc.
Jinak tohle vse mi delala firma:www.vyfukytenax.cz
Co je stary,to je dobry ...
Odpovědět