Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Odpovědět
guffy

Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Chlapi,

prosím o radu. Když jsem freeva koupil (cca 3 měsíce), tak po zařazení 3 se začaly ozývat strašné zvuky (takové ječení, jako když by to jelo bez ložisek). V nižších otáčkách hrozně a jak se zvedaly, tak to sláblo.

V Suzuki mi vyměnili kolečka a gufera ( prý je to nemoc této motorky) a dělalo to stále, ale trochu méně. Tvrdili mi, že se to zaběhne.

Prosím o radu, pomoc či zkušenosti, zda to někomu z vás dělá a co s tím????

Děkuji
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od Sinner »

[quote="guffy"]Chlapi,
( prý je to nemoc této motorky)
To je kec, podle mého je to přidřené špatnou údržbou a nebo má nalítáno neskutečně km.. Ten motor si jinak nechá líbit skoro všechno, je prakticky nezničitelný.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Bral jsem ji s 26 000. V Suzuce tvrdí, že by to odpovídalo a že je vše ok. Prý se to častěji stává na 1, ale umí to udělat i na 3. Mě to dělá na 3 a je to strašný zvuk i po výměně za nové. Je to jako by to jelo bez ložisek kov po kovu. Prý to ničemu nevadí, je to jen kosmetická zvuková závada. Řazení šlo před opravou i po ní ok. Motorka jinak jede skvěle. Stálo mě to 12 000.

Tak bych rád zjistil, zda jsem jediný a vodí mě za nos a nebo se s tím někdo setkal.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od Vitouš »

Ahoj osobně znám asi okolo 35 majitelů Freewinda dalších nejméně 30 po netu a nikdo si na takovej druh závady nestěžoval.(A to tu máme i několik borců co mají najeto přes 60 000 km)Jak říkal Sinner asi je to kec.Rozhodně bych je v té opravně za těch 12 000,- kč :o :shock: otravoval aby to dali dohromady :!: Žádná estetická vada není.To se tě chtěli zbavit protože si stím neví rady :!:
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Hmmmmmmmmm, tak to mám radost. Moc díky. Každá rada se mi hodí, ale to pěkně nasere.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od LiborZ »

Ahoj guffy, odkud jsi? Nebyl to náhodou servis v Břeclavi? Když mně tam dělali výměnu regulátoru napětí a nějaké další věci po koupi winda, tak se technik o takovém případu zmiňoval. Takže jsou dvě možnosti. Buď jsi to byl Ty a nebo existuje další majitel postižený stejnou závadou.
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Výborně, tak mám asi spřízněnou dušia souseda.

JoJo, jsem z Podivína a servisoval jsem to v Triskelu v Břeclavi u Tesca. Co ti prosím říkal???? Já dostal na ten servis dobré reference, ale nyní nevím. Ta závada je velmi nepříjemná. Ten zvuk jde hrozně slyšet jak na motorce, tak pro okolí.
Vyměnili mi trojkové kolečka a dělá to pořád. Ze začátku to bylo slabší a dostal jsem info, že se s tím nedá nic dělat, že to přejde a pokud to zůstane, tak je to jen kosmetická vada a už nemusímmít strach, že se rozletí převodovka.

Ukazovali mi ty původní kolečka a na jednom zubu byl vroubek cca průběru 2mm. To prý měl být ten důvod toho zvuku, který je něco jako přidřený elektromtor. U těch nových koleček není povrch zubů hladký, ale takový jemně vroubkovaný (prý se to tak nyní dělá aby to bylo pevnější) a to dělá to ječení.¨

Tak nevím, jsem z toho rozčarovaný.

Potřeboval bych opravdu zjistit čím to je a co s tím
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od LiborZ »

Ahoj guffy, podle teorie, že "ječení" má momentálně na svědomí povrch zubů nových koleček, by musel nový motor "ječet" na každý převodový stupeň :shock:
Můj dojem je, že tonoucí se stébla chytá a každá výmluva je dobrá. Podle mě je pravděpodobnější, že na skutečnou příčinu nepřišli a viděl bych to na reklamaci (i když dokazování, že "chycené" kolečko nebylo potřeba vyměnit, bude asi dost složité). Samozřejmě pokud se to po pár stovkách kilometrů zaběhne a bude to OK, tak se servisu rád omluvím ;)
Jinak jesti chceš, můžeme si dát scuka a prohodit slovo. Máme to od sebe, co bys kamenem dohodil (a zbytek došel pěšky).
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

To LiborZ

Sejdu se velmi rád. Nyní to ale nepůjde, jelikož toho má hodně v práci. Pošli mi prosím na sebe kontakt.

Mimochodem jsem volal do toho Triskelu Břeclav a dohodl se, že jim tam Freewa přivezu a oni se na to podívají. O reklamaci nechtějí ani slyšet, prý je vše ok a není tam co jiného by bylo špatně, takže to bude asi boj.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od DEEP »

Cus.Znam borce ktery uz tento problem i resil sam.Ano u Freewa nekdy dojde k destrukci 3 .
Na toho kluka mam snad i nekde kontakt.Dela v Praze v Servisu Honda moto.Ale musel bych zjistit kde.Jestli to potrebiujes nutne vedet mrknu se ti po tom.
Co je stary,to je dobry ...
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Díky moc za ochotu.

Byl bych ti vděčný, jelikož si již nevím rady, jelikož odpovědi ze strany servisu a přímo Suzuki jsou - vše je ok, někdy to dělá a nedá se s tím nic dělat.

Díky
guffy

Re: Ječení motoru - 3 rychlostní stupeň

Příspěvek od guffy »

Zdar chlapi,

zima je za námi a já se chystám odšpuntovat Freewa a vyjet. Co se týče mého trojkového jekotu jsem přes zimu nikam nepokročil a proto se ptám, zda se neobjevil někdo, kdo tento problém zažil, může poradit, pomoci, prostě cokoliv co mi pomůže to identifikovat a odstranit.

Předem děkuji za jakékoliv podněty
Odpovědět