pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Já používám přírodní bahno, to zakonzervuje dostatečně. Když je ho moc, vezmu to wapkou a než guma stihne popraskat, dávno jí sjedu ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Household píše:
kanko00 píše: p.s.: Zda sa mi, ked som nazoomoval foto, ze mas dake skrabance od jelenice na pravej strane nadrze! :D :lol:

To je pravda, je tam taký 4mm. Neskutocne ma drazdi.

Dosiel mi vosk, tak sorry za tu foto, ale fotil som gumu. :D
Co pouzivate na osetrenie GUM ?
Stacia klasicke spreje na ozivenie pneu, alebo je aj nieco lepsie. Alebo sa na to vyprdnut a nema to zmysel.

Stare gumy co som mal boli po bokoch popukane a vyzeralo to skaredo.

Z nicim nestriekaj a nelesti pneumatiky. Dostane sa Ti to na dezen a niekde hodis drzku....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Rimmerak píše:Já používám přírodní bahno, to zakonzervuje dostatečně. Když je ho moc, vezmu to wapkou a než guma stihne popraskat, dávno jí sjedu ;)
To je dobry napad. Obcas teda zajdem do Piešťan, tam je take liečivé.

Ty kam chodíš ? :D
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Kde je možnost :-) Já když se jedu jen tak projet, tak když vidím zajímavě vypadající polní cestu, buď to tam hned šoupnu nebo se vrátím a projedu si jí.
Minulý týden jsem zrovna našel u Slaného 6km polní cestu. Třičtvrtě je docela pěkná, hladká, jde tam jet i 70 v pohodě, zbytek byl trošku rozbahněný. Ale bylo to hluboký, tak jsem to objížděl polem nebo ostrůvkama mezi loužema :-)Škoda že jsem neměl fotak.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Kde je možnost :-) Já když se jedu jen tak projet, tak když vidím zajímavě vypadající polní cestu, buď to tam hned šoupnu nebo se vrátím a projedu si jí.
Minulý týden jsem zrovna našel u Slaného 6km polní cestu. Třičtvrtě je docela pěkná, hladká, jde tam jet i 70 v pohodě, zbytek byl trošku rozbahněný. Ale bylo to hluboký, tak jsem to objížděl polem nebo ostrůvkama mezi loužema :-)Škoda že jsem neměl fotak.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Rimmerak píše:Kde je možnost :-) Já když se jedu jen tak projet, tak když vidím zajímavě vypadající polní cestu, buď to tam hned šoupnu nebo se vrátím a projedu si jí.
Minulý týden jsem zrovna našel u Slaného 6km polní cestu. Třičtvrtě je docela pěkná, hladká, jde tam jet i 70 v pohodě, zbytek byl trošku rozbahněný. Ale bylo to hluboký, tak jsem to objížděl polem nebo ostrůvkama mezi loužema :-)Škoda že jsem neměl fotak.

čeče někdy budem muset sachat nějakou projiždku když to mame takovej kousek :lol:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Zeusik píše:
Rimmerak píše:Kde je možnost :-) Já když se jedu jen tak projet, tak když vidím zajímavě vypadající polní cestu, buď to tam hned šoupnu nebo se vrátím a projedu si jí.
Minulý týden jsem zrovna našel u Slaného 6km polní cestu. Třičtvrtě je docela pěkná, hladká, jde tam jet i 70 v pohodě, zbytek byl trošku rozbahněný. Ale bylo to hluboký, tak jsem to objížděl polem nebo ostrůvkama mezi loužema :-)Škoda že jsem neměl fotak.

čeče někdy budem muset sachat nějakou projiždku když to mame takovej kousek :lol:
Trochu vám závidím.Když jsem měl freewinda tak jsem si občas nějakou polňačku projel(i když s těma mejma gumama to byl trochu problém)Dneska už mám smůlu Versys na terén není moc vhodný a taky by mě ho bylo líto. :(
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Vitouš píše:
Zeusik píše:
Rimmerak píše:Kde je možnost :-) Já když se jedu jen tak projet, tak když vidím zajímavě vypadající polní cestu, buď to tam hned šoupnu nebo se vrátím a projedu si jí.
Minulý týden jsem zrovna našel u Slaného 6km polní cestu. Třičtvrtě je docela pěkná, hladká, jde tam jet i 70 v pohodě, zbytek byl trošku rozbahněný. Ale bylo to hluboký, tak jsem to objížděl polem nebo ostrůvkama mezi loužema :-)Škoda že jsem neměl fotak.

čeče někdy budem muset sachat nějakou projiždku když to mame takovej kousek :lol:
Trochu vám závidím.Když jsem měl freewinda tak jsem si občas nějakou polňačku projel(i když s těma mejma gumama to byl trochu problém)Dneska už mám smůlu Versys na terén není moc vhodný a taky by mě ho bylo líto. :(

ty nadělaš je to skoro stejne jen to jede trochu rychleji :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Prosim tě Vitouši, ty musíš projet to samý jako my :-) Kola to má kulatý, tak kde je problém.

To zeusik : no to můžeme :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:Prosim tě Vitouši, ty musíš projet to samý jako my :-) Kola to má kulatý, tak kde je problém.

To zeusik : no to můžeme :-)
Výš jak kawa naříká když to sní drncne :o Na to nemám srdce to bych jí raději poponášel :D (možná je to tím že jsem ještě nevizkoumal nastavení podvozku má asi 9 poloh)Ale na silnici je to dračice že se mě při tom zatemňuje mozek :lol:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Vitouš píše:
Rimmerak píše:Prosim tě Vitouši, ty musíš projet to samý jako my :-) Kola to má kulatý, tak kde je problém.

To zeusik : no to můžeme :-)
Výš jak kawa naříká když to sní drncne :o Na to nemám srdce to bych jí raději poponášel :D (možná je to tím že jsem ještě nevizkoumal nastavení podvozku má asi 9 poloh)Ale na silnici je to dračice že se mě při tom zatemňuje mozek :lol:
Som rad, ze Ta Versatilka chytila za srdce
Nema ju zmysel trapit na polnych cestach, ci v dakom terene. Je hodne tvrda oproti Freewindu. Ale tie zakruty na asfalte na vytocenej dvojke!! Mnam, mnam, mnam....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Tak jsem vyměnil zadní Heidenau K60 za Heidenau K76 (silniční vzorek). Jukněte ve fotogalerii. Sedí pěkně, zkoušeno na mokru. Musí se jen trochu ojet ta konzervační klouzavá látka na povrchu.
Jinak montáž byl porod. Už jen sundat tu starou, neuvěřitelně pevně byla narvaná na tom kuželovým vnitřku ráfku. Musel sem si svařit přípravek, kterým sem to serval dovnitř do ráfku. Mordor hadr. Montáž nový byla v pohodě, jen se mi nechtěla navlíknout na ten kužel při nafukování. Pořád mi tam asi 20cm na obvodu zbývalo, nafoukal sem jí na 4 atm a nic. Tak sem zase vypustil, v tomhle místě ráfek namazal olejem, nafoukal a nic. Tak sem s ní bušil o zem, zase vyfouk a nastříkal sprejem na řetězy. Nafoukal asi tak na 5 atm, měřák už tak daleko neuměl a mlátil sem do ní gumovou paličkou a najednou to luplo a naskočila tam kam má. PS už se těším, až jí budu sundavat.
Takže za mě doporučuju, prej vydrží kolem 15000km na BMW GS1200 takže na našem by mohla taky tolik dát, ikdyž je to užší rozměr. Těším se na víkend, provětrám jí po křivoklátsku jak se patří.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

jako fotografii???
PS: kolik ta guma stála?
PPS: Mitas E-08 je na mokru strašně kluzská!!!! Nebezpečná!!!
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

komcas píše:jako fotografii???
PS: kolik ta guma stála?
PPS: Mitas E-08 je na mokru strašně kluzská!!!! Nebezpečná!!!

http://www.freewind.cz/forum/viewtopic. ... 7&start=75 Tady až dole. Stála 1420kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

Cena dobrá! Vzorek je podobnej té Mitas E-08. Výdrž by měla být stejná, jak jsi říkal, tak rozdíl bude v jízdních vlastnostech. Doufám, že na mokru tak neklouže. ???
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Hale, s Mitas E-08 se dá srovnávat možná jen vzhledem. Jde klopit až na okraj, nemám tam ani milimetr neojetej. Už jsem si škrtnul stupačkou. Fakt to jde až na "ucho".
Na mokru drží asi tak jako Mitaska na suchu. Má vzorek asi 10mm. Na německým GS foru jsem se dočet, že na rozměru 150 najezdí 15000km. A GS je těžší a silnější mrcha.
Až sjedu vepředu Metzeler Tourance, jde i dopředu. Skvělá guma za neuvěřitelný peníze.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

no už ji asi sundam začina nějak zlobit :D
Přílohy
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg (46.37 KiB) Zobrazeno 14874 x
Snímek 001.jpg
Snímek 001.jpg (47.24 KiB) Zobrazeno 14876 x
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Mam vzadu Mitas E08. Uz asi nie... :cry:
Vpredu mam teraz Conti Trail Attack. To je super guma... Je to viac cesta, ale je neskutocne dobra aj v porovnani c Pirelkou Scorpion, co som mal pred tym.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

tak jsem dnes obědnal novou gumu pak dam vědět jak jsem spokojen :D
Pneu moto PIRELLI 130/80 - 17 M/C 65H TL Sport Demon
Uživatelský avatar
Redy
Big motorkář
Příspěvky: 117
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:13:37
Bydliště: Pardubice

Re: pneu

Příspěvek od Redy »

Stando, to dej pak vědět, taky se pomalu poohlížím po nějaké. Už ji tu někdo jezdí???
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Zeusik píše:tak jsem dnes obědnal novou gumu pak dam vědět jak jsem spokojen :D
Pneu moto PIRELLI 130/80 - 17 M/C 65H TL Sport Demon

tak už je doma :roll: :P
Přílohy
P1010491.JPG
P1010491.JPG (65.64 KiB) Zobrazeno 14794 x
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Čisto Enduro guma :D
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Household píše:Čisto Enduro guma :D
byla navržena pro zěžka endura od bavoraku a ja stejne z 90% jezdim silnici :D
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Přeju hodně kilometrů !
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: pneu

Příspěvek od Honzejk »

Téda od rána si čtu názory na pneu bo koumám novou a po půl dne čtení sem na začátku :... kterou :lol: :lol: :lol: radši sem na cestě jak na poli :))

Tak aspoň mám nějaký výběr :
CONTINENTAL Trail Attack (57H) TL
METZELER Tourance EXP (57H) TL
METZELER Tourance (57H)

asik si hodím korunou :))) :?: :roll:

no asik výhoda klasické tourance je že se dostanu i kousek po trávě :))
Přílohy
Porownanie_Metzeler_Tourance_EXP.jpg
Porownanie_Metzeler_Tourance_EXP.jpg (42.86 KiB) Zobrazeno 14621 x
conti.jpg
conti.jpg (16.55 KiB) Zobrazeno 14618 x
Free Wind
Odpovědět