pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sinner

Příspěvek od Vitouš »

Já jsem neřekl že stojí za prd.(pravda krom mokra)Ale jsou o třídu níže než ty Dunlopky taky i cenově :D Záleží co od pneu čekáš.Na normální ježdění stačí ale když si chceě trochu užít v zatáčkách tak nic moc :(
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sinner

Příspěvek od Vitouš »

Vitouš píše:Já jsem neřekl že stojí za prd.(pravda krom mokra)Ale jsou o třídu níže než ty Dunlopky taky i cenově :D Záleží co od pneu čekáš.Na normální ježdění stačí ale když si chceě trochu užít v zatáčkách tak nic moc :(
Ty brďo teď jsem si uvědomil že Sinnerovi mrvíme jeho vlákno Mirku promiň :oops:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

Právě jsem to přesunul, trochu si za to můžu sám :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Sinner

Příspěvek od šimi »

Zeusik píše:
Vitouš píše:
Zeusik píše:
Rimmerak píše:Parádní :-) To bych si nechal líbit. PS jak jsi spokojený s těma Mitas E-07? Uvažoval jsem o nich.

to by mě taky zajimalo budu muset koupit zachvilku novou gumu a chci i něco do terenu ne jen na cestu ;)
Stando pokud jsi zviklej na ty tvoje Dunlopky (měl jsem obě gumy tak vím o čm mluvím)tak nepomýšlej na mitasky.Na suchu jsou docela dobrý ale jakmile je chladno nebo mokro tak je to oproti dunlopkám hrůza. :o :shock: To by jsi se mě nemohl držet tak jako při sobotní vzjíždce ;)

to je škoda že stoji za prd :( nějak mě štve jak vletim někde na polnačku tak přece jen ty dunlopky jsou znat že do pole nene no asi fakt koupim ještě krosku :D

Dunlopky jsou na silnici opravdu super.Ale vydrží málo kilometrů.Teď jsem pořídil Metzelera co má Hroch a jsem s nimi spokojen.Nedají se asi klopit tak jako Dunlopky,ale na silnici sedí i tak skvěle.U Dunlopek mě ještě vadilo že na trávě mě prdel lítala ze strany na stranu,ale s Metzelerkou se nebojím dát plný plyn.A polní cesty zvládá taky vpohodě.Jak sjedu tu přední Dunlopku,tak koupím opět Metzeler.Je dělaná na 85% asfalt a 15% terén a myslím že pro ty naše mazlíky je to ideální guma do každého počasí a na jakýkoliv povrch(teda v rámci možností,protože takhle super univerzální guma na všechny povrchy asi neexistuje).Je stavěná pro velká Endura a navíc píšou životnost 15000 až 20000km.A tomu věřím,protože Hroch měl na ní na Buřtu najeto 8000km. a říkal že určitě to stejné ještě najede.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: pneu

Příspěvek od komcas »

to by chtělo napsat tabulku, kolik která guma vydrží, kolik stojí a vlastnosti.
Na motorkari.cz hodnocení pneumatik je, ale těžko se v tom porovnává.

Já mám ty Mitas E-08 (1000Kč + 1200Kč)
- jsou dělaný na silnici, cestování :)
- poměr výkon/cena = 10bodů 8-)
- za sucha bez problémů 8-)
- V zatáčkách jsem na mokru nejistý! :| Dělá to ta zadní guma. Už mi na pár přechodech podklouzla. :x Bojím bojím.
- polňačky = neutrál (kolizi jsem neměl, jistotu také ne)
- tráva = konec :mrgreen:

Pokaždé když jedu v náklonu po cestě (šotolina, štěrk zastříkaný asfaltem) do garáže, tak jsem jako na trní! Ale tuším že je to spíš tou výškou Freewa a jeho geometrií. Na Jawě 250 jsem ke garáži jezdil tak 2x víc v pohodě!!! Asi ještě nejsem tolik vyježděný :oops: I když už 7000km mám.

Rozhodně u MITASek zůstanu, protože hodně vydrží a jsou levné. Já dám 2200Kč za sadu a za Metzelerky či jiné pneu dám tak 8400Kč protože musím koupit 2 sady, když vydrží jen polovinu co MITASky.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

hmm asi fakt zustanu u dunlopek rad tomu na cestě přihnu a i na mokru a v tom mě dunlopky jěště neskalamli na štěrku je asi každej jak na trni když se oběvi v zatačce na to ještě snad gumu nevimysleli :D
jinak dunlop strop 12000km :(
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Zeusik píše:hmm asi fakt zustanu u dunlopek rad tomu na cestě přihnu a i na mokru a v tom mě dunlopky jěště neskalamli na štěrku je asi každej jak na trni když se oběvi v zatačce na to ještě snad gumu nevimysleli :D
jinak dunlop strop 12000km :(
:?: :?: :?: :shock: :o Já jsem na Dunlop najel něco málo přes 7000km :!: A nejsem žádný závodník,jezdím maximálně 110km/hod.Možná jí vadila má váha 125kg.Ale ta výdrž je hlavní důvod proč ji už nechci.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

šimi píše:
Zeusik píše:hmm asi fakt zustanu u dunlopek rad tomu na cestě přihnu a i na mokru a v tom mě dunlopky jěště neskalamli na štěrku je asi každej jak na trni když se oběvi v zatačce na to ještě snad gumu nevimysleli :D
jinak dunlop strop 12000km :(
:?: :?: :?: :shock: :o Já jsem na Dunlop najel něco málo přes 7000km :!: A nejsem žádný závodník,jezdím maximálně 110km/hod.Možná jí vadila má váha 125kg.Ale ta výdrž je hlavní důvod proč ji už nechci.
teď už na ni mam 11 a přijedu na ni do Netolic to ještě nebudu mit novou :( ale to už bude mit přes 12 pač každej druhej den přibyde 240 km :D
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Jukněte na Heidenau K76 moc si je na německých forech chválí za výdrž a přilnavost na mokru. Prej jsou lepší jak Tourance. A našel sem náš rozměr dozadu za 1350kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Já osobně preferuji názor na gumách na motorku nešetřit.Drží nas jen dvě malé plošky :o :!: Pravda je kdo se vyhýbá nějaké ekstrémní jízdě a náklonům tak si vystačí i s levnějšíma a o něco méně kvalitníma gumama.(Mě by ale taková jízda dlouho nebavila :( )To každej nechť zváží sám :idea: ;)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Vitouš píše:Já osobně preferuji názor na gumách na motorku nešetřit.Drží nas jen dvě malé plošky :o :!: Pravda je kdo se vyhýbá nějaké ekstrémní jízdě a náklonům tak si vystačí i s levnějšíma a o něco méně kvalitníma gumama.(Mě by ale taková jízda dlouho nebavila :( )To každej nechť zváží sám :idea: ;)
To víš,Víťo,já se rád "kochám" :mrgreen: .Rychlá jízda mě nikdy nebrala,ani v autě.Já preferuji hlavně "univerzálnost" i na polní cesty.A tam je ta Tourance o hodně lepší než Dunlop.S Dunlopkama jsem se už dvakrát válel na polňačce,jednou jsem dal moc plynu a podruhé mě ustřelilo přední kolo při jízdě z kopce a hodil jsem šipku.Motorka mě zavalila nohu,naštěstí jsem měl jen modřiny a roztrhané tkaničky jak jsem tu nohu rval ven. :lol:
P.S. až budu chtít jezdit rychle,tak prodám enduro a koupím si silničáka.Ale toho se asi nedožijou ani moje vnoučata. :lol: :lol: :lol:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

ma někdo zkusšenost těmito gumama ???
PIRELLI 130 / 80 - 17 M / C 65H TL Sport Demon
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Ja teraz musim dodrat vzadu Mitas E08. Na predne kolo som kupil a idem obut Trail Attack.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Tak som to včera otestoval.
Išiel som do Louisa len tak pokukať a 20km pred cieľom nás chytilo krupobitie. Skoro som ohluchol od toho randálu.
Šli sme v tom lejaku tak 5 minút, kým sme nanašli ukrýt.
Naštastie na moto ani škrabanec 8-)

Potom sme 15km pokračovali v daždi nech sme už v obchode. Kua taký lejak a toľko vody som nezažil. Šli sme cca 90km/h a som absolútne spokojná s gumkami. Držali v zákrutách jak prilepené.

V Lousovi sme sa zdržali cca dva a pol hodky, aspoň prilbu som si našiel :lol: Ešte ju zohnať za dobrú cenu.
Scorpion EXO 900
Najviac ma oslovil ten AIR dofukovací systém.


Naspäť sme doslova leteli čo to dalo. V Rakúsku cca 110km/h, na Slovačka sme pod 130km/h neklesli. :oops:
U mňa Michelin Anakee 2 spokojnosť. Zatiaľ majú za sebou 600km a ešte stále majú anténky :lol:

Ale musím si povzdychnúť. Tak zajebabranú motku som ešte nemal. Snáď sa to bude dať umyť :oops:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Ty jsi leštič co :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Ale kdežeeeee :oops:
Aj kanko00 Ti potvrdí, že som špiňďúr a bahniak :oops:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Household píše:Ale kdežeeeee :oops:
Aj kanko00 Ti potvrdí, že som špiňďúr a bahniak :oops:
Cestne mozem potvrdit, ze Household svoju motorku nerozmaznava, casto ju necisti a nelesti, v garazi nema koberec, motorku nema na stojanoch, chodi predpisovo 88 az 92 km/h, nevadia mu drobne opticke vady....
Uplne bezne jazdi po lahkom a strednom terene. Motorku po jazde necisti a retaz neumyva a nemaze...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

kanko00 píše:
Household píše:Ale kdežeeeee :oops:
Aj kanko00 Ti potvrdí, že som špiňďúr a bahniak :oops:
Cestne mozem potvrdit, ze Household svoju motorku nerozmaznava, casto ju necisti a nelesti, v garazi nema koberec, motorku nema na stojanoch, chodi predpisovo 88 az 92 km/h, nevadia mu drobne opticke vady....
Uplne bezne jazdi po lahkom a strednom terene. Motorku po jazde necisti a retaz neumyva a nemaze...
Kanko00 v první chvílce jsem ti věřil.Ale jak si začal psát že Josef dodržuje rychlost atd.Tak jsem pochopil že vtipkuješ.Ten byl dobrej. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

ale to jsou takove tipy terenu ze :?: :D
Přílohy
tezky teren
tezky teren
asfalt.jpg (69.32 KiB) Zobrazeno 13797 x
lehky teren
lehky teren
asfaltova-silnice.jpg (26.79 KiB) Zobrazeno 13796 x
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

:D :shock: :D :lol: :lol: :lol:
Ja som nic nepisal....vobec nic...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Tak som Vám odfotil ako vyzerá Anakee 2 :oops:
Fotil som to dnes, lebo som musel naolejovať reťaz po tom daždi :)
Přílohy
Freewos.jpg
Freewos.jpg (122.82 KiB) Zobrazeno 13773 x
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Ten dezen vyzera dobre.

Ale tu spinavu zadrbanu motorku si mohol aspon umyt. Alebo oplachnut trochu....
p.s.: Zda sa mi, ked som nazoomoval foto, ze mas dake skrabance od jelenice na pravej strane nadrze! :D :lol:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Myslím, že se jednohlasně shodneme na tom, že household má fakt leštěnku :-) Po něm bych chtěl koupit motorku. Jistota že je vše v pořádku. Jinak ty pneumatiky vypadají fakt pěkně. Tak přeju mnoho kilometrů.
Já jdu do tý K76 od Heidenau, už mi ta naplacato sjetá drapákovka do zatáček hodně podžvejkává. Ale našel sem účtenku s kilometry a mám na ní už 11000km. Dobrý nájezd vzhledem k tomu jak je měkkoučká a přilnavá. Ještě 1000km dá, pak půjde zaslouženě.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Josef potvrdil si že Rimerak měl pravdu máš leštěnku.(Aby jsi to nepochopil špatně je to od nás závist) :twisted: :P
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

kanko00 píše: p.s.: Zda sa mi, ked som nazoomoval foto, ze mas dake skrabance od jelenice na pravej strane nadrze! :D :lol:

To je pravda, je tam taký 4mm. Neskutocne ma drazdi.

Dosiel mi vosk, tak sorry za tu foto, ale fotil som gumu. :D
Co pouzivate na osetrenie GUM ?
Stacia klasicke spreje na ozivenie pneu, alebo je aj nieco lepsie. Alebo sa na to vyprdnut a nema to zmysel.

Stare gumy co som mal boli po bokoch popukane a vyzeralo to skaredo.
Odpovědět