Nebojte se teploměru a vyražte !

Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Rimmerak »

Zdravím. Dneska sem se byl projet. Nenechal jsem se přemluvit ani 5°C na teploměru ani peskujícími rodiči a jel sem to ještě projet. Najel sem 100km a v pohodě. Není zima. Stačí se dobře obléct ;) tak do toho !!
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od DEEP »

Aaaaa hrdina.Jezdis na ocelovych trnech?
No to ze se dobre obliknes neznamena ze te gumy na leto udrzi ve vostry zatacce na silnici. :lol:
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Vitouš »

DEEP píše:Aaaaa hrdina.Jezdis na ocelovych trnech?
No to ze se dobre obliknes neznamena ze te gumy na leto udrzi ve vostry zatacce na silnici. :lol:
Člověče Marku já se byl projet v sobotu a dneska a moje Dunlopka to ustála a já taky.Jak píše Rimmerak když se člověk dobře oblékne ta to je v pohodě jen ty ruce mě studili.Nemám vyhřívané hefty.
martin

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od martin »

Taky jsem byl teď odpoledne, a stejně tak mě zábly ruce, ostatní v pohodě. Když ti neni zima, jezdí se parádně.
Uvažuju přes zimu namontovat na řídítka chrániče - nějaký širší, a možná i to vyhřívání.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od šimi »

Ano,jezdit se dá.Vyhřívané hefty taky nemám,ale dá se to vydržet.Horší je že se mi dost mlží plexi,nevíte je na to nějaká pomoc?
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
martin

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od martin »

Mě taky. Pomůže mi jenom odklopení o jeden zub, vždycky když jedu pomalu nebo se blížim křižovatce tak to dělám automaticky.
Ty dražší helmy mají dvojité plexi se vzduchovou (nebo bezvzduchovou, nevím) mezerou, a to se nemlží. Nebo existuje spray, ale ten fungující stojí něco kolem 400,-, tak jsem ho zatím nezkoušel. Co jsem zkoušel, to je namazat vnitřek plexi rozhňahňaným mýdlem a vyleštit (doporučovalo to pár lidí na Motorkářích), sice se to tolik nemlžilo, ale zase to hodně rozptylovalo světla protijedoucích aut, takže to nedoporučuju.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od šimi »

martin píše:Mě taky. Pomůže mi jenom odklopení o jeden zub, vždycky když jedu pomalu nebo se blížim křižovatce tak to dělám automaticky.
Ty dražší helmy mají dvojité plexi se vzduchovou (nebo bezvzduchovou, nevím) mezerou, a to se nemlží. Nebo existuje spray, ale ten fungující stojí něco kolem 400,-, tak jsem ho zatím nezkoušel. Co jsem zkoušel, to je namazat vnitřek plexi rozhňahňaným mýdlem a vyleštit (doporučovalo to pár lidí na Motorkářích), sice se to tolik nemlžilo, ale zase to hodně rozptylovalo světla protijedoucích aut, takže to nedoporučuju.
Hm,taky je pootvírám o jeden zub,ale bohužel při rychlosti nad 75km/hod.se samo zavře.(budu tam muset vymyslet nějakou podložku aby zůstala pootevřená).
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Meldar »

No nejsem expert ale podlemě stačí koupit hadřík proti orosení stojí 40kč.je to něčím napuštěný používám to na brýle a docela to pomáha.Prodávaj to v autodoplňkách
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Household »

Používam sprej proti oroseniu z vnútra a fučím do kukly ;)

A z vonka používam Antirain ak sa dostanem napr. do hmly tak to krásne sfouká všetku vodu.
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od míla3 »

traxxas

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od traxxas »

DEEP píše:Aaaaa hrdina.Jezdis na ocelovych trnech?
No to ze se dobre obliknes neznamena ze te gumy na leto udrzi ve vostry zatacce na silnici. :lol:
Deep má pravdu, je třeba mít neustále na paměti, že ty gumy mají teplotu o cca 20-25°C nižší než při normálních podmínkách a podle toho najíždět zatáčky. To, že to všem jelo OK svědčí, že to asi většina lidí bere v potaz.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Rimmerak »

Na ruce zima není, naštěstí mám vyhřívaný hefty a kryty rukojetí.
S tím, že jsou pneumatiky studené počítám a počítat by s tím měl každý, kdo se odváží vyjet na projíždku. Chce to neriskovat vjezd na silnici vedoucí lesem, může tam být trošku námraza. Prostě jet s rozumem, vyřádit se můžeme v létě. Ale užil jsem si to a bylo to super takže před zimou.

Mitasky chválím, ani jednou za necelých 100km nepodklouzly, ani když jsem na místě zkoušel jestli hrábnou nějak víc než v létě, nekonalo se...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od sonyk »

Hrdina bych nerekl:-) spis hazarder. Studenej asfalt je na nic. Guma nedrzi :-)
Kawasaki z750
kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od kuklic »

Zdarec. V sobotu jsem měl tak velký absťák z neježdění (asi nejsem jediný, co? :) ), že jsem nelenil, nakopl moji Jawu 350 a jel to zkusit na rybník. Bylo cca -8stupňů. Tak jsem tam asi 5 min. blbnul- no moc mě to nechytlo. Už aby bylo jaro.
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od sonyk »

To ja na motorku nesahnu ale nudu jedu dneska zahnat na nocni lyzovani :-) nestal sem na tom 10 let :-)
Kawasaki z750
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Martin G »

martin píše:Mě taky. Pomůže mi jenom odklopení o jeden zub, vždycky když jedu pomalu nebo se blížim křižovatce tak to dělám automaticky.
Ty dražší helmy mají dvojité plexi se vzduchovou (nebo bezvzduchovou, nevím) mezerou, a to se nemlží. Nebo existuje spray, ale ten fungující stojí něco kolem 400,-, tak jsem ho zatím nezkoušel. Co jsem zkoušel, to je namazat vnitřek plexi rozhňahňaným mýdlem a vyleštit (doporučovalo to pár lidí na Motorkářích), sice se to tolik nemlžilo, ale zase to hodně rozptylovalo světla protijedoucích aut, takže to nedoporučuju.

Proti tomu zahmlievaniu plexi už majú dávno vymyslené riešenie.A myslím normálne,nie kraviny čo budeš striekať odvnútra na plexi a aj tak nepomôžu alebo len čiastočne.Problém je že u nás sa to nedá kúpiť.Možno v Čechách to zoženieš.
Tu si môžeš pozrieť ako to vyzerá.
http://www.hein-gericke.co.uk/shop/prod ... ts_id/5978

Oddelí to vlastne nos a ústa od plexi a fučíš dole do prilby.Funguje to skvele.Kamarát to má kúpené a jednu sezónu preverené.
traxxas

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od traxxas »

Ty wogo, když už tak už-proti tomu mlžení.....mám nacvičený "ksicht" ještě z dob Cassidy Integrale-ta nevětrala vůbec.....když zpomalíš a máš holt přilbu , která to dělá, tak začněte vydechovat dolů jako pod límec u krku-chce to fuk ála do balonku...garantuju-100% žádné mlžení... :lol:
PS: i dóóst dobrá přilba jako třeba NOLAN N 103, za standartním plexi u V Stroma ( ve srovnání s freewem-hodně ochrany před větrem) to při pomalé jízdě dělá, hlavně při chladu nebo dešti. Ale zase na Stromku se dá jezdit a taky tak většina jezdí, tak do 110-120km/hod s pootevřeným hledím, právě kvůli mlžení, protože do těchto rychlostí je jezdec velmi dobře ochráněn....holt vše má své...něco je výhoda a něco nevýhoda.... :mrgreen: Většinou zaklapávám, když ve mě chytnou saze .... :mrgreen:
traxxas

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od traxxas »

Martin G píše:
martin píše:Mě taky. Pomůže mi jenom odklopení o jeden zub, vždycky když jedu pomalu nebo se blížim křižovatce tak to dělám automaticky.
Ty dražší helmy mají dvojité plexi se vzduchovou (nebo bezvzduchovou, nevím) mezerou, a to se nemlží. Nebo existuje spray, ale ten fungující stojí něco kolem 400,-, tak jsem ho zatím nezkoušel. Co jsem zkoušel, to je namazat vnitřek plexi rozhňahňaným mýdlem a vyleštit (doporučovalo to pár lidí na Motorkářích), sice se to tolik nemlžilo, ale zase to hodně rozptylovalo světla protijedoucích aut, takže to nedoporučuju.

Proti tomu zahmlievaniu plexi už majú dávno vymyslené riešenie.A myslím normálne,nie kraviny čo budeš striekať odvnútra na plexi a aj tak nepomôžu alebo len čiastočne.Problém je že u nás sa to nedá kúpiť.Možno v Čechách to zoženieš.
Tu si môžeš pozrieť ako to vyzerá.
http://www.hein-gericke.co.uk/shop/prod ... ts_id/5978

Oddelí to vlastne nos a ústa od plexi a fučíš dole do prilby.Funguje to skvele.Kamarát to má kúpené a jednu sezónu preverené.
Stejnou funkci ti splní respirátor za 5,-Kč po malé úpravě.... :mrgreen: :lol:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od kanko00 »

...respirator za 5 korun...
:D :shock: :D :shock: :D

Si vies predstavit jazdit na moto so svinkou na ksichte???
Apropo: mne sa zacnu vzdy ako prve rosit okuliare a nie plexi na prilbe. A to ver, ze mam okuliare moooc dobre a kvalitne skla aj upravu proti zahmlievaniu... :cry:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Martin G »

Stejnou funkci ti splní respirátor za 5,-Kč po malé úpravě.... :mrgreen: :lol:[/quote]


Presne to isté napadlo aj mňa keďže používame respirátori v práci. :D Ale priznajme si že by to dosť blbo vypadalo a s prispôsobením by bolo asi dosť práce. :( Ale možno zlaté české alebo slovenské ruce by to zvládli.Každopádne som si to dal kúpiť kamošovi čo je v anglicku,tak uvidíme.
tento:http://www.respro.com/products/racing/q ... oggy_mask/
traxxas

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od traxxas »

Jak jsem psal o tom vydechování-foukání pod bradu, zapoměl jsem napsat, že ne nosem, ale pusou ( nosem vůbec-jako potápěč s dejchákem).....prostě zatáhnete spodní ret dovnitř do pusy a horní naopak se sám jakoby předsune...schválně-kolik z vás, teď když to čte to zkouší... :lol: a vyfouknete jako pod tlakem. Když se to naučíte, tak vám to třeba na křižovatce ani nepřijde... :lol: A fakt to funguje a je to zadarmo.... :lol:
kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od kuklic »

traxxas píše:Jak jsem psal o tom vydechování-foukání pod bradu, zapoměl jsem napsat, že ne nosem, ale pusou ( nosem vůbec-jako potápěč s dejchákem).....prostě zatáhnete spodní ret dovnitř do pusy a horní naopak se sám jakoby předsune...schválně-kolik z vás, teď když to čte to zkouší... :lol: a vyfouknete jako pod tlakem. Když se to naučíte, tak vám to třeba na křižovatce ani nepřijde... :lol: A fakt to funguje a je to zadarmo.... :lol:

:lol: No nevím jestli se tím mám chlubit, ale to vydechování jsem zkoušel. Jako pomůže to, ale někdy jsem si připadal jako blbec, čili jsem pak zvolil alternativu pootevřeného plexi.
martin

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od martin »

Koupil jsem si teď tohle:
http://www.eaa.cz/antiappannante_visiere/
Na jaře to vyzkoušim.
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od Martin G »

traxxas píše:Jak jsem psal o tom vydechování-foukání pod bradu, zapoměl jsem napsat, že ne nosem, ale pusou ( nosem vůbec-jako potápěč s dejchákem).....prostě zatáhnete spodní ret dovnitř do pusy a horní naopak se sám jakoby předsune...schválně-kolik z vás, teď když to čte to zkouší... :lol: a vyfouknete jako pod tlakem. Když se to naučíte, tak vám to třeba na křižovatce ani nepřijde... :lol: A fakt to funguje a je to zadarmo.... :lol:

Tak určite na tom niečo bude len nesmieš zabudnúť prestať to robiť keď budeš mať dole prilbu.
Asi by sa natom ľudia dosť pobavili. :D
Inak vďaka za typ,určite to vyskúšam.
traxxas

Re: Nebojte se teploměru a vyražte !

Příspěvek od traxxas »

kuklic píše:
traxxas píše:Jak jsem psal o tom vydechování-foukání pod bradu, zapoměl jsem napsat, že ne nosem, ale pusou ( nosem vůbec-jako potápěč s dejchákem).....prostě zatáhnete spodní ret dovnitř do pusy a horní naopak se sám jakoby předsune...schválně-kolik z vás, teď když to čte to zkouší... :lol: a vyfouknete jako pod tlakem. Když se to naučíte, tak vám to třeba na křižovatce ani nepřijde... :lol: A fakt to funguje a je to zadarmo.... :lol:

:lol: No nevím jestli se tím mám chlubit, ale to vydechování jsem zkoušel. Jako pomůže to, ale někdy jsem si připadal jako blbec, čili jsem pak zvolil alternativu pootevřeného plexi.
Jasně-je to myšleno jako krátkodobé využití, když potřebuješ obě ruce na řídítkách a na chvilku, třeba na křižovatce nebo při prodírání se kolonou atd.... :mrgreen:
Odpovědět