Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Odpovědět
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od kanko00 »

Zdravim Freewindaci. Mal som moznost dlhu dobu uvazovat o tom, ze vymenim po case mojho Freewinda za DLko 650. Po tom, com som na nom sedel a kusok sa viezol, ma to nejak preslo. :-)
Precital som par testov, bol som v motoshope a sedel na Versyse od Kawy........ A poviem, teda napisem, ze som momentalne zmeteny! :roll:
Nase moto su tiez nie celkom enduro. Skor taky funbike. Versys je viacmenej cisty funbike.
Ale co vlastne chcem. Jazdim na 97% cestu. Po polnej ceste prejdem... Aj to ma kamarat MIlan musi presvedcit :D . Nelaka ma robit cesty 2000-3000-4000 km po Europe a skor smerom na vychod a na stuploch. Versys ma super motor a super podvozok - myslim, ze lepsi ako V Strom.
Keby ste uvazovali o svojej dalsej moto, co by ste volili skor? V Strom, alebo Versysa?
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Household »

Kapacita nádrže 19 l
Dojazd na plnú nádrž 243 km

1. Nie som matematik, ale na Freewinde na plnú 18L urobím 350 km, tá kawa je nejaký žrút :shock:

2. Bez zadného kufra ani na krok ;) a tá kawa - kam ho asi namontujem :o

3. To predné svetlo je strašné, mne sa vôbec nepáči.

Ale aj tak sa mi Kawa viac páči ako Strom, ani neviem prečo. :lol:
Ale Strom je praktickejší tak si vyber :lol:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od kanko00 »

Versys v teste robil spotrebu o cca 0,2 litra viac ako Strom. * poznamka http://www.motorkari.cz/detail-clanku/?cid=4123
Existuje nastavec aj s platnou pod kufre. Zadny uuuplne v pohode.
Praktickost V Stromu je na dlhe streky.
Jozef chod od obchodu a sadni si na Versys, prejdi sa okolo pozri si to nastavovanie podvozku vpredu a v zadu.... Je to bomba moto.
Nejdem ju kupovat! Idem si porobit Freewinda (padaky, kryty na ruky, vymenim olej v prednej vidle za hustejsi...) Ale ak budem menit moto, tak asi Versys. Predne svetlo je super. DLko ma hafo ludi, cena mu leti dolu. Novy stoji 198000 skk. 2-3 rocny bude stat zachvilu 100-120 tisic Skk. Versys je guuut idea! :twisted: ;)

*poznamka:
Spolujezdec a cestování, spotřeba
Sedlo spolujezdce je pohodlné, ale možná až příliš skloněné dopředu. Stupačky jsou příjemně nízko a vepředu, ale pozice spolujezdce je hodně nahoře nad řidičem a trochu víc na něj fouká než u jiných motorek, kde je plně schovaný za řidičem. Na jízdních vlastnostech se vysoké místo spolujezdce kupodivu neprojevuje a ve dvou se Versys ovládá vcelku příjemně, stejně jako u ostatních cendur.
Ve městě je to taky s pochvalou, vysoký posaz, motor s okamžitou energickou odezvou a malá sedmnáctková kola zaručují výbornou obratnost v každé rychlosti. Průměrná spotřeba při testu byla 5,5 litru, přičemž při poklidném cestování Versys jede i pod 4,5, naopak ani při střelbě se nedostane na sedm.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Sinner »

Já ti nevím, mě přijde ta Kawasaki Versys nějak divná. Ale nesděl jsem na tom a nic o ní nevím. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
martin

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od martin »

Ten Versys je samozřejmě novější a teda modernější typ, takže asi vymakanější. Ale o čem se hodně mluví je to, že Kawa šla hodně dolů s kvalitou výroby. Taky proto jsou její prodeje mnohem nižší než H, S nebo Y.
Pro mě je Suzuki srdeční věc už hodně let (i když Freewind je první, tak jsem skoro pořád chtěl Suzuki), a tak případná další motorka bude zase Suza.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Vitouš »

Na Versysu jsem neseděl na V Stromu ano.Ale jak píše Martin taky jsem slyšel že kawa šla s kvalitou dolu.Pokud budu Wětráka měnit tak asi zvítězí V Strom a nebo možná Moto Guzi Nevada.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od kanko00 »

Hmmm, kvalita? To v CR a v SR ma Kawa taku povest. Tu kopa ludi stale omiela: Honda je Honda!...... blaaa blaaa bla
Versys ma dobre referencie hlavne v zahranici. (mimo SR a CR) Vsak u nas ich ma par ludi. Vzdy bola drahsia ako napr. V-Strom, mozno jeden dovod.
Na V-Strome som sa par dni spät vozil potom, co Household rozpraval v Skycove o jeho jazde po Sturci na V-Strome.
Je to velke hebedo oproti Freewindu tazkopadne a neobratne. Je dlhy a tazsie ide do zakrut. Je to hlavne cestovatel....
Mne vyhovuje, ze Freewind do zakrut priam pada, aj ked nie som ziaden pilot. V obratnosti a filozofii moto ma k Frrewindu blizsie Kawa Versys. Su to funbike. Hmm, az dosluzi Freewind tak kupim Apriliu Pegaso Strada alebo Versys. Vsak Suzuki nic nerobi na tento styl. Halooo, vstavat chlapci sikmooki a makat!!! :lol:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Frostys

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Frostys »

Suzuki a Kawasaki spolu spolupracuji........takze japonec jako japonec ten Versys je peknej, má motardové kola takze si s tim pěkně v zatáčkách pohraješ. . Co má ale Strom hodně dobré jsou přední světla ,ktera sviti obě při denim sviceni ,dálší plus je ochrana proti větru a pohodlí.Ale když Stroma tak DL650 je mnohem lepši než jeho starší bratr DL1000. ;) Obě motorky mají svoje pro a proti je na každém jak si zvolí. :lol: :roll:
Přílohy
IL05.jpg
IL05.jpg (117.04 KiB) Zobrazeno 31331 x
traxxas

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od traxxas »

Hmmmm nebudu se vyjadřovat ke všem těm odborným názorům na stromka a versyse-protože versyse nemám a ani jsem na nem nesedel.. :P Docela dlouho mi trvalo, než jsem se se stromkem sžil-na vině byla asi hmotnost stromka ( je to docela hovado), ale ted uz jsem na tom lépe nez s wetrákem ( velmi prijemna moto a teren s ni nejezdim). A spotřeba je u stromka do modelu K6 cca 4,0-5,2 l/100km ( jsou i taci, kteri tvrdi , ze za 3,8), at jezdíš jak chceš (650), u K7-8 o cca 0,5 l /100km méně. Co se týče překlápěmní v zatáčkách, jde o jízdní styl každého, ale ted uz můžu konecne porovnat jak to je a radsi to sem psat nebudu.... :)
Vseobecne...znamka pro V STROM DL 650 ....OK.....ted uz bych nemenil, ale ze zacatku jsem byl v rozpacich, nez jsem zjistil, ze je to dano u me strikacky tim, ze jezdim na palivo OMV Carrera 100.....ted jezdim ten nejobyc natural NA 95 a mám programovatelnou jednotku a premapovano na palivovou mapu SUZUKI č.6 a tudiz jsou mi ukradene EURO 3 a motka jde mnohemem lepe-to vse i se signalizaci zarazeneho stupne za 2 500,- Kč bez postovneho....
PS: moje resume-tuhle motku si nejakou dobu necham a menit nebudu-nemam proc...jsem s ni nadmiru spokojen...
s tou kvalitou Suzuki versus Kawasaki a dílenským zpracováním, se to bohužel potvrzuje... ale je fakt, ze obe firmy spolupracují.... jo a jeste, origo plexi jako ochrana proti vetru zacina mit slabiny az nad 150km/hod, ale ty jsou v porovnani s origo plexi na wetraku srandovni-pusobi to jako kdyz jedes na wetraku asi tak 110-120km/hod.....zalezi samozrejme na postave...vzhledem k uzitkovosti a pohodli a jizdnim vlastnostem se jich asi tolik prodalo a prodava....
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od DEEP »

No nekecej Ty zijes uz jsem ani nedoufal ze se tady obevis.
Myslim ze kdybi jsi mnel Boss Hoss tak by si vychvaloval to a nic jineho.
Proste na cem jedes to je pro tebe nejlepsi TECKA
Co je stary,to je dobry ...
traxxas

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od traxxas »

DEEP píše:No nekecej Ty zijes uz jsem ani nedoufal ze se tady obevis.
Myslim ze kdybi jsi mnel Boss Hoss tak by si vychvaloval to a nic jineho.
Proste na cem jedes to je pro tebe nejlepsi TECKA
Ale to je preci logicke, myslim, ze si malokdo koupi neco co nechce, rozhodnes se preci pro motku podle tebe tu nej, a pak muzes akorat porovnavat, kolik jinych lidi ucinilo stejne jako ty.....myslim, ze jina mira srovnaní není....a to preci neznamená, že zrovna tahle nebo jiná motka je pro tohohle člověka úplně špatná.....kolik lidí tolik názorů.....tak jsem napsal i ten svůj.... :P
PS: ta gramatika by mohla být lepší.... :):):)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od šimi »

Frostys píše:Suzuki a Kawasaki spolu spolupracuji........takze japonec jako japonec ten Versys je peknej, má motardové kola takze si s tim pěkně v zatáčkách pohraješ. . Co má ale Strom hodně dobré jsou přední světla ,ktera sviti obě při denim sviceni ,dálší plus je ochrana proti větru a pohodlí.Ale když Stroma tak DL650 je mnohem lepši než jeho starší bratr DL1000. ;) Obě motorky mají svoje pro a proti je na každém jak si zvolí. :lol: :roll:
Já jsem teda jen amatér,ale zajímalo by mě proč je DL650 lepší než DL1000.Tisícovka je přece větší,silnější a snad i pohodlnější,nebo ne?
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
traxxas

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od traxxas »

šimi píše:
Frostys píše:Suzuki a Kawasaki spolu spolupracuji........takze japonec jako japonec ten Versys je peknej, má motardové kola takze si s tim pěkně v zatáčkách pohraješ. . Co má ale Strom hodně dobré jsou přední světla ,ktera sviti obě při denim sviceni ,dálší plus je ochrana proti větru a pohodlí.Ale když Stroma tak DL650 je mnohem lepši než jeho starší bratr DL1000. ;) Obě motorky mají svoje pro a proti je na každém jak si zvolí. :lol: :roll:
Já jsem teda jen amatér,ale zajímalo by mě proč je DL650 lepší než DL1000.Tisícovka je přece větší,silnější a snad i pohodlnější,nebo ne?
DL 1000: těžší, silnější, větší spotřeba ( o dost),ovladatelnost proti 650 jiná-méně vstřícná.
DL 650: lehčí, slabší, super spotřeba ( 4-5 litrů, když jí brousím a ženu to skoro furt mezi 6-8 000 ot, tak těsně nad 5 litrů/100km), snazší ovladatelnost.

To jsou shrnuté názory většiny z majitelů stromáckého fora, kteří se k tomu vyjádřili. A protože každý upřednostňuje krapet něco jiného, myslím, že vůbec nejde vyřknout ortel-lepší nebo horší.Pohodlnost je u obou stejná-nevím proč by měla být jiná-jsou to stejné motorky.
Co je horší-DL1000 model K9 už nebude, ukončili výrobu, takže novou už jen DL650.... :roll: :cry:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od kanko00 »

Napisem sem par veci o Kawa Versys po tom, co mi ju kamarat parkrat pozical.

Je to 2R motor a nie 2V ako Stromcek. Je to preladeny motor z ER6. MA väcsiu silu v nizkch a strednych otackach. Geometria "podvozku" je podobna ako Freewind. Je to kratsia moto, relativne vyssej stavby. Toto poznate. Moje dojmy:
- zvuk od vyfuku po motorom je silne nakazlivy
- plne nastavitelne tlmice vpredu aj vzadu (naozaj nastavis co chces)
- polne cesty moc nie, prejdes ale kam treba - zabidni na blato a teren
- cestne gumy sedia oproti nasej moto vdaka rozmerom pneu ako pribite - neuveritelne oproti vlneniu freewinda v rychlejsich zakrutach
- na 2. a 3. stupni fakt fajn taha za ruky :lol:
- tam kde radis na XFku 5 - 4 - 3 - 4 - 5 na Versyse podla toho co prave ides mas jednu rychlost a neriesis
- kufor - kamos ma 46 l topcase - vyzera na moto v pohode, je trochu vyssie uchyteny, ak ho nalozis viac, je ho citit
- zakruty: je to rozpravka oproti freewindu (je jedno ake ma gumy freewind! ta moto ma neskutocnu istotu v zakrute, drat stupacky nie je problem (nerobil som to) super odozva od prednej otocenej vidle. Preklapas ju ani nevies ako. Ja som z nej zosadol na Pezinskej Babe ako zdrogovany, ked som ten kopec par krat prebehol a to nie som strelec. Ale na nej ma zaradenu trojku (mas pocit z freewinda, ze podrad za dva) nic nemusis, potiahnes za plyn a ona ta taha von ako po kolajniciach.
- vzhlad pre mna super, ergonomia super, budiky analog otackomer a ostatne digital vyzeraju super
- prevodovka mechanicky lepsia ako na freewinde
- odstupnovana aj na strelbu aj na vyletik a pohoda jazdenie
- spotreba: kamos je naklada a ma ako na freevinde. Pri "normalnej jazde" nie je problem okolo 4,5/100
- DL je proti nej taky slon, motor menej emocionalny - viac tocivy, Versys zije s tebou, ten motor je vybusny a silu ma aj dolu
- mam sice 185 cm a cez 90 kg - cize podla toho akoze skor DL 650, ale ak sa prevezies na Versys budes kaslat na to ako na moto vyzeras. Je to väcsie moto ako Freewind. Sedlo je pohodlne, da sa v nom opriet, nikde sa neposuvas. AK nejazdis vo dvojici, co ja nie, tak sedlo ma 100x lepsie Versys
- na moju vysku treba asi vyssie plexi a deflektor ak na dlhe trasy a rychlo

p.s.: Chodit na tripy po Europe a na vychod tak kupim DL 650. Budem chvalit jeho univerzalnost, pomer ceny/vyuzitelnost. Rozpravat kolko je na nu doplnkou a ze zerie okolo 4/100 a ma 20 ci kolko litrovu nadrz
Jazdit pre radost okolo komina a sem tam daky vikend niekde dalej - tak moj favorit je Versys. AK sa mi podari predat mojho terajsieho krasavca - taaaak moj heslo je Veeeersys.

p.s.: Chcel som povodne jazdenku tuto http://www.buell.com/en_us/bikes/advent ... colors.asp ale nejdem riskovat servis a nahradne diely po tom co skoncili s vyrobou. NA tom som sa viezol a to je MOTORKA.

Este som zabudol, ma na nej cca 14000 km (podctivych) a nic, ziaden problem. Ja osobne moc neverim reciam kvalita kontra Kawa, Ducna a pod... Dnes ziadna moto a auto nie je to co boli cca do roku 2000-2002.

Pokecame na zraze 2010. V Jesenikoch akosi nebol cas.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od pind »

Ked jazdis 97% cestu a na polnacku sa dostanes len z donutenia, nebol by pre teba vyhodnejsi polokapotovany nahac? Navyse ked to chces len na vikendove jazdenie okolo komina.
Taka nova Yamaha XJ6 sa ti napriklad nepaci?
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od kanko00 »

pind píše:Ked jazdis 97% cestu a na polnacku sa dostanes len z donutenia, nebol by pre teba vyhodnejsi polokapotovany nahac? Navyse ked to chces len na vikendove jazdenie okolo komina.
Taka nova Yamaha XJ6 sa ti napriklad nepaci?

Vies ako vyzera slon ked pretahuje opicu? :D No tak vyzeram ja ked sedim na Bandite 600, XJ, Hornete 6 a pod. moto.
Ked sa stretneme hodime rec ako predat nase freewindy... :shock: :P
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od šimi »

Chystá se nový V-strom 1000.Měl by se představit v září.Co mu říkáte?
http://www.suzuki.com.co/noticias/la-nu ... pronto-514
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Renča
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: ned 01. črc 2012 18:25:35
Bydliště: Brno

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Renča »

Pěkný to je,ale tím čumákem mi to něco příipomíná.Jinak jsem ženská,mě stačí když to jede tak jak má a vypadá to hezky.Líbí se mi V Strom 650 r.v.2013 a bílá barvička.Technickou stránku u nás řeší Ondřej.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od Sinner »

Líbí se mi obrácené vidlice, ale zas je 19" přední kolo (podle mého,zcela jasně motorka směřuje více na silnici), a je okopčen z štít BMW, světlo Yamaha , zoban zas BMW. svody vedené pod motorkou. Nejvíce mi připomíná BMW. celkově se mi libí. Nejdříve se údajně bude vozit do USA, Evropa přijde na řadu až v roce 2014. Nepodařilo se mi zjistit technická data. Tad se mi podařilo najít trošku lepší fotky konceptu s kufry a bez nich. Bude mit ABS a pravděpodobně kontrolu trakce, elektronický pyln. Výkon se předpokládá blízko nebo málo přes 100 Hp
http://www.twowheelsblog.com/galleria/s ... cept-01/12
A tad je malé video a povídání ve francouzštině http://www.youtube.com/watch?v=tIyuCeAVf-s
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od LiborZ »

Ten předek mně připomíná Multistradu, ale zobák měl už i Big, takže je to možná jeho dědictví :)
Celkově vypadá dobře. Jako moto na cestování může být OK. Za hubičku ale asi nebude...
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od šimi »

Konečně Versys 650,který by zaujal i mě :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... EbCj3Sjffw
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Suzuki V Strom 650 DL alebo Kawasaki Versys 650

Příspěvek od martinbrejcha »

@Sinnere, v dnešní době nehledej motorku laděnou do Offroadu.
Velký GS, Varan, LC8, V-Strom, Multistrada, Guzzi,crosstourer a další jsou cesťáky.....
Takže z "modernějších" nezbejvá, než koupit KTM 950 Superenduro, nebo jít do ostřejšího
stroje jako Husqarna, nebo Husaberga......
Většina lidí přidává zobák BMW a posírá se z něj, ale kdo ho měl první...DR BIG

Každej je posranej z BMW, ale je spousta strojů, spolehlivějších, za 2/3 cenu, ale
mastňáci si koupí raději BMW....proč ne, ať si užívaj.....
Nic proti BMW, třeba R1100GS, 650 Dakar a X-Chalinge považuju za velmi povedený stroje....

@ Šimi a o tom to je, kopie, BMW :(

...možná jsem staromódní, ale mě se prostě líbí starý dobrý stroje typu R100GS, DR Big,
Afrika Twin, Supertenerka...

Doufám že ta moje bude jezdit dlouho...
MAty
Odpovědět