Nastavení výšky sedla

warbot

Nastavení výšky sedla

Příspěvek od warbot »

Ahoj, koupil jsem si freewinda, který má sníženy sedlo. Na svou postavu bych ho chtěl zvýšit a podle manuálu jsem zjistil že je snižovany taknějak napůl - podle mě je zadni tlumič snižen jen přešroubováním do jiné díry a přední výška je možná původní. Může mi někdo zvás potvrdit, že přední tlumič snižovaný není (21cm mezi těsněním a brejlema) a zadní je jen o dírku vedle?
PS.Vyměnil jsem ho za čezetu před měsícem, počasí na ježdění celkem přálo a teď se nemůžu dočkat jara ;)
IMG_7690.JPG
IMG_7690.JPG (184.35 KiB) Zobrazeno 22816 x
IMG_7703.JPG
IMG_7703.JPG (105.58 KiB) Zobrazeno 22811 x
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od JirkaS »

Tvá úvaha je správná, předek je v normě a vzadu jsi o dírku vedle ;)
Není rum není šturm
traxxas

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od traxxas »

tak tak , přední už nemám možnost změřit, ale zadní je evidentně o díru výše....čili snížení zadku.... :|
warbot

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od warbot »

Diky
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od DEEP »

Ty jsi Freewa vymenil za Cizu? :shock: :o ?
Ja mam Taky doma Cizu.Vymenim klido hned!!!
Co je stary,to je dobry ...
Frostys

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Frostys »

Mě připadá zase zadek docela dole.A to mám přepákovaní dané na spodní dírce.....Myslíte ,že by se dala použít delší pružina???
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od kanko00 »

Frostys píše:Mě připadá zase zadek docela dole.A to mám přepákovaní dané na spodní dírce.....Myslíte ,že by se dala použít delší pružina???

Pozri zadny central ako je tam pruzina - ak ju mas namäkko, tak staci pritvrdit zatiahnutim tej spodnej matice a on sa zdvihne, ja som ho tak zdvihol cca o 2 cm, mozno viac. Bol to sice vedlajsi produkt pritvrdenia :D ale mne to super vyhovuje. Mam 186 cm.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Frostys

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Frostys »

kanko00 píše:
Frostys píše:Mě připadá zase zadek docela dole.A to mám přepákovaní dané na spodní dírce.....Myslíte ,že by se dala použít delší pružina???

Pozri zadny central ako je tam pruzina - ak ju mas namäkko, tak staci pritvrdit zatiahnutim tej spodnej matice a on sa zdvihne, ja som ho tak zdvihol cca o 2 cm, mozno viac. Bol to sice vedlajsi produkt pritvrdenia :D ale mne to super vyhovuje. Mam 186 cm.

Ok tak já to teda vyzkouším.....taky mám kolem 187 cm :D
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

Ahoj Kluci, já mám 190cm a nastavení zadního centrálu tak v polovině. (vyšší čep)
Za týden vyrážím s holkou na velký výlet a tak otázka zní: Má cenu to víc přitvrdit? (2 lidi + bagáž = cca 160Kg)
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Vitouš »

komcas píše:Ahoj Kluci, já mám 190cm a nastavení zadního centrálu tak v polovině. (vyšší čep)
Za týden vyrážím s holkou na velký výlet a tak otázka zní: Má cenu to víc přitvrdit? (2 lidi + bagáž = cca 160Kg)
Na tohle by ti fundovaně odpověděl Hroch ten jezdí nejčastšji ve dvou a se třema kuframa.Pokud ti zde neodpoví tak mu napiš osobní zprávu.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od hroch »

mam to zvedle co nejvis protoze ve dvou a nalozeny je ten podvozek dost slabota ;)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

Hrochu, ten výlet jsem zvládl s tím nastavením tvrdosti v cca polovině, ale chci to přitvrdit!!! Poraď mi, jak ten zadek přitvrdit. Je jasné, že to bude chtít zatočit tou dvou-matkou.
1, jak? - odkud se k té pružině / matce nejlépe dostanu?
2 jakým nářadím?
Díky
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od hroch »

z jedne strany sundas plast mam za to ze ste u ktere je vyfuk pak jsem mel mosazny sekac a odrazil jsem matku aby povolila a pak to utahl nadoraz a pak zase utahl tu druhou a bylo to cca 20 minut prace .Neber zelezny sekac nebo sy to domrdas jako to udelal nekdo prede mnou :cry:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

OK. zkusím to. ;)
A
1, o kolik se ti to zvýšilo a jestli vůbec?
2, o kolik se to přitvrdilo? Nesedá si to už těch cca 15cm dolů při jízdě v plné palbě?
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od hroch »

obcas si to sedne stejne. zvysi se to dost.zkus a uvidis
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

Tak jsem to zkousel. Povolil kontra matku. Ale s tou spodni nehnu. O 1cm jsem s ni otocil, ale neslo to. Nechci nasilim. Chce to stahnout pruzinu,jinak to dava veliky odpor. Jak?
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od kanko00 »

komcas píše:Tak jsem to zkousel. Povolil kontra matku. Ale s tou spodni nehnu. O 1cm jsem s ni otocil, ale neslo to. Nechci nasilim. Chce to stahnout pruzinu,jinak to dava veliky odpor. Jak?

Nepritahuj tu maticu nadoraz hore. Velmi sa tak pokazia jazdne vlastnosti. Zvys to "primerane" cez tlmic a naluskaj utlm na najtvrdsie.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

já myslel, že když to chci přitvrdit, tak musím šroubovat dolů!!!??? Aby se ta pružina víc stáhla a byla tak tvrdší... Ale nedokážu otočit tou matkou, protože ta pružina dává už veliký odpor :-( Tak jak na to?
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od kanko00 »

komcas píše:já myslel, že když to chci přitvrdit, tak musím šroubovat dolů!!!??? Aby se ta pružina víc stáhla a byla tak tvrdší... Ale nedokážu otočit tou matkou, protože ta pružina dává už veliký odpor :-( Tak jak na to?

Dufam, ze sa bavime o tom, ze pritahujes tu spodnu maticu po uvolneni jej kontramatice. Pritahujes, pruzina sa stlaca a moto ide hore.
Ak robis toto, tak by to malo ist. Je tam zly pristup, ale ide to. Nedavaj to moc hore, pruzina bude moc stlacena, moto vysoko a bude to plavat kvoli ramu.
Podla lavym plastom je gumeny stupel (odzadu) - das ho dolu a je tam srob, to je utlm, ma tusim 9 stupnov nastavenia - luska to pri otacani.
Musis to vyskusat. Ja som moto zdvihol hore az moc a potom som ju daval zas nizsie, kvoli jazdnym vlastnostiam.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

takže do toho mám mlátit hlava nehlava??? !!!! Ale to bych to dělal roky. Posunu tu matku o 1cm za 1minutu :-(
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od kanko00 »

komcas píše:takže do toho mám mlátit hlava nehlava??? !!!! Ale to bych to dělal roky. Posunu tu matku o 1cm za 1minutu :-(

Blaznis?! Do nicoho nemlat hlava nehlava!!! Ja som mal mosadznu tyc, aby som maticu nedobabral... Ano, islo to pomaly...
Vela zdar!!

p.s.: Fakt to nedavaj vysoko...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Martin G »

kanko ten kompres nemá 9 ale 22 polôch,ja to mám teraz na 15-tej keď to počítam od Soft k Hahr
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Rimmerak »

Tak to mě se nezdá, že by to nějak extra fungovalo. Rozdíl mezi nejměkčím a nejtvrdším je sice znát, ale nic světobornýho. Mám to na nejtvrdší a stejně se spolujezdcem škrtám stojánkem v náklonech. Už aby měl ten lump řidičák :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od komcas »

Chlapy, tak se v tom nějak ztrácím. Mám před sebou manuál, ale to nastavení útlumu nikde nevidím!!!! Kde to je? (na tom tlumiči pod pružinou?)

A co se týče nastavení tvrdosti pružiny, tak už to řešit nebudu, protože ty matky mám v dolní třetině a dalších max. 5cm asi moc na tvrdosti nepřidá a naopopak by se to projevilo nestabilitou! Už teď když jedu sám 140km/h, tak je ta motorka docela nestabilní. A hádám, že každým přitažením pružiny by se to ještě víc zhoršovalo. S tímto nastavením jsem jel plně naložen do Barcelony a když si vzpomínám, tak k žádné komplikaci nedošlo. Je pravda, že ta motorka klesla o 15-20cm, ale nikdy neškrtala a nikdy jsem nezaznamenal problém při jízdě.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedla

Příspěvek od Rimmerak »

Štelování je na levé straně "podběhu" zadního kola. Je tam taková gumová krytka, kterou vyrejpneš a pod ní je šroubek na plochej šroubovák.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět