Nejde natočit :-(

Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

Rimmerak píše:Děkuji moc, tak to jezdím už skoro rok na reservu :-)
No ale to má také něco do sebe, máš čistou nádrž a žádnj bordýlek v ní. Všechny nečistoty hned pryč, a asi na rozdíl od nás nemusíš mít strach přepnout na rezervu. 8-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Sinner píše:
Rimmerak píše:Děkuji moc, tak to jezdím už skoro rok na reservu :-)
No ale to má také něco do sebe, máš čistou nádrž a žádnj bordýlek v ní. Všechny nečistoty hned pryč, a asi na rozdíl od nás nemusíš mít strach přepnout na rezervu. 8-)
No hlavně ukazatel stavu paliva ukazuje nějak podivně, když má nádrž mít 18.5 litru včetně rezervy a já po 200km jsem už v těch drobkách a po dalších 50 už ukazatel ukazuje prázdnou - a pak dotankuju do plný a vejde se tam 10-11 l. Takže tam ještě 7-8 je ale ukazuje že ne. K tomu, že by mi došel benzín se tedy nedostanu, protože po max 300km musím už jet k benzínce, protože moje nervy nevydrží koukat se na ten prázdnej ukazatel.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Vitouš »

Na ukazatel se nemůžeš moc spoléhat je to spíše orientační.Dobrej ukazatel a poměrně spolehlivej je nutnost přepnout na reservu.Na to si ale nemohl přijít protože jsi na reservu jezdil jak jsi psal.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hace »

já sem tankoval před 30 min plnou za 300,- a zbejvalo tak 4 cm k hrdlu a než sem tam jel tak mi blikala 1 čárka někdy dvě a natankoval sem 12.244898 litru.A ukazatel neukazuje plnou ale po pár km se to nějak srovná...třeba se to někam přelije do nějaký trubičky kde je ten plováček nevim no ale je lepší než nic.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

JJ lepší když ukazuje že tam neni když tam ještě je, než opačně :-) To mi dělá fiesta a už jsem třikrát lil z kanystru co vozím v kufru do motorovky atd...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Meldar »

Tak jsem dnes konečně nastartoval freewa.2min jsem si stím hrál a pak naskočil.Nemůžu ale jezdit nemám technickou.V týdnu tam můsím zajed.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

ja se jel dneska projet:rano nabyta baterka chytil na prvni otoceni .po par startech pri stelovani smesy sla baterka sraat.Tak jsme ji daly na tester a baterka je kaput.tak jsem si objednal novou.ona tam byla taky milion let tak jsem cekal kdy odejde a jsem rad ze ted na zacatku sezony a ze me to nenechalo nekde daleko od baraku. :) jinak natoceni po zime :?: moc se mu nechtelo tak jsem vypustil benal z karburatoru nalil cerstvy a zapnul pri, pak sytic 2xotocil a sel :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hace »

Mě chytá vždycky uplně super,jenom po tý zimě sem měl krapánek problém,ale to asi proto že neznám ten startovací postup ani sem nevěděl co znamená to PRI,dal sem ON točil 10sec-nic pak zase zase zase a zničeho nic čapla a už zase nemam problém.Stálo to asi 2 měsíce.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

to je ono bez pri to jde spatne ,ja jsem se takhle vytrestal kdyz jsem ji privezl a za mesic jsem ji sel startovat a ono nic pak teprve my kamos rek na co pri je :oops: :D
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Household »

Tak som dnes nevydržal.
13 stupňov a sucho.
Šupol som tam baterku, poloha PRI, vytlačil von, sytič štarting a voalááááá - nič :(

20 sekúnd rozjímanie, okukovania mašiny. a znova sytič štarting a voalááááá vrčííííííí ;)
Potom malý výjazdík.

Priznám sa trošku som sa bál, nakoľko tam sú nové sviečky, a vŕtal som sa aj okolo motora a karbecov.
Ale asi som nič nepojebabral keď ide. :)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

kdyz jsi na podzim dojel do garaze tak neni duvod proc na jare neodjed :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

hroch píše:kdyz jsi na podzim dojel do garaze tak neni duvod proc na jare neodjed :)
Pravda, ale to platí jen u moderních strojů :-) Ale Jawa když chytit nechtěla, prostě nechytla bez zjevný příčiny a za týden jezdila jak nová.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hace »

no pozor...před třema tejdnama sem prodával MZtu která 5 mesíců stála...když sem dobíjel baterku tak sem 2x našlápnul na prázdno,pak sem jí tam dal a čapla napoprvý :shock: řikam : ty vole holka proč tě prodávam
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od šimi »

Ahoj,mám takový dotaz.V práci mě motorka stojí venku pod stříškou.Už se mi párkrát stalo,že když prší (sice ne na motorku ale je vlhký vzduch)tak mi motorka nechce nastartovat.Poprvé když se mi to stalo jsem motal několikrát a nic.Jediné co pomůže je když otočím přepínač benzínu do polohy PRI.Jakmile to udělám tak naskočí hned.To je nějaký divný,ne?
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

kdyz stoji dil tak davam pokazde pri a je to v poho. protoze se odpari benzin z karbcu a kdyz das pri tak je to naleje ;)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Mě to občas zlobilo taky. Za vlhka. Stačí rozebrat a vypucovat snímač stisknutí spojky :-) Teda mě to pomohlo.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

Rimmerak píše:Mě to občas zlobilo taky. Za vlhka. Stačí rozebrat a vypucovat snímač stisknutí spojky :-) Teda mě to pomohlo.
spinacem to neni kdyz rika ze toci kdyby byl spatnej tak by ani netocila ;)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od sonyk »

jak pise hroch PRI je nutnost po delsich stanich. i za studena treba. ma to podtalkovy karbc a ty se musej pred startovanim zaplavit benzinem - od toho je PRI. jinak me u bandoura po stani od rijna do dubna - kaput baterka koupi lsem novou, vypustil starej benal z karbcu. do nadrze pridal pal litriku noveho. kohout na pri, vytlacit z garaze. chvilku sem pockal(2 minuty) plnej sytic. start a na poprvy capla. ten novej benal v karbcech dela svy. a vypustit to je parada. jinak sem loni bandasku prave bez vypusteni karbcu hrozne trapil
Kawasaki z750
Uživatelský avatar
humusak
Motorkář
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12. dub 2009 22:56:09
Bydliště: Spišská Nová Ves, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od humusak »

To tvoje kvileni.To je ze starteru.Vlastni zkusenost.Kdyz to delsi dobu stoji tak to kvili.
Otazka - lozisko startera namazat ako?
Musim ho cely vybrat (treba dat dole vyfuk) alebo staci dat dole kryt spojky uz mazem?
Přílohy
starter.jpg
starter.jpg (25.65 KiB) Zobrazeno 14123 x
,,,
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Vitouš »

humusak píše:
To tvoje kvileni.To je ze starteru.Vlastni zkusenost.Kdyz to delsi dobu stoji tak to kvili.
Otazka - lozisko startera namazat ako?
Musim ho cely vybrat (treba dat dole vyfuk) alebo staci dat dole kryt spojky uz mazem?
Mě to mazal Deep a musel sundati výfuk.Ale kraásně to pomohlo. :P
Odpovědět