Chlazení

Odpovědět
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Bílý Újezd

Příspěvek od Meldar »

Zdravím dnes jsem byl v jednom lomu ve vesnici Bílý Újezd.Moc pekný poježdění a hlavně tam je dost dobrej brod.Moje první brodění dopadlo docela dobře jen jsem zapoměl zvednout nohy :D :D ale ta cesta na zpět byl masakr.Najel jsem do brodu trochu rychleji a voda se mi převalila přes přední světlo a plexi na řidítka a potom do klína.Čuměl jsem jak péro z gauče. :shock: :shock:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od kanko00 »

Ja jaaaj chlape! Moto si necucla? :shock:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Meldar »

Ne necucla ono to nebylo moc hluboký ale já tam najel asi moc rychle.Voda byla asi po stupačky.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od šimi »

A jakej jsi měl celkovej pocit z brodění?Já když brodím,tak si to vychutnávám,protože každej chatař po mě čumí a nechápavě kroutí hlavou.U nás tady u Oslavan je jeden hlubší brod.Vždycky mám téměř potopený kola - koukaj jenom blatníky.Ještě že máme sání pod sedačkou :lol: :lol: :lol:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Vitouš »

Já mám z brodu docela respekt.Ještě se starou Hondou jsem brodil takovou menší říčku a nevšiml jsem si většího placáku pod vodou.Přední kolo po něm uklouzlo a já se s motorkou poroučel.Ješte jsem si ukopnul blinkr když jsem z ní vystupoval.Od té doby se brodům širším jak 2 m vyhýbám. :evil:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Rimmerak »

To mě tak napadlo, co na to říká 100°C motor, když s ním vlítnem do 15°C vody až po kolena ;) Děda už minule, když sem myl teplou motorku wapkou říkal, ať nestříkám na ten motor, že praskne. Vím, že nepraskne, protože nepraskne ani při brodění, ale zajímalo by mě po kolika broděních se mu to přestane líbit.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od šimi »

Rimmerak píše:To mě tak napadlo, co na to říká 100°C motor, když s ním vlítnem do 15°C vody až po kolena ;) Děda už minule, když sem myl teplou motorku wapkou říkal, ať nestříkám na ten motor, že praskne. Vím, že nepraskne, protože nepraskne ani při brodění, ale zajímalo by mě po kolika broděních se mu to přestane líbit.
Hm..a co říká 100°C motor když s ním jezdím za chladného počasí při 10ti°C nebo za deště?Není to snad jedno?
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Rimmerak »

Nevím. Jen se ptám. Při chladným počasí na něj sice fouká, ale neochlazuje se tak prudce, jako když se najednou ocitne ve vodě. Kámošovi na Husquarně 660ce prdnul při procházce do potoka blok motoru.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hace »

nevim co vydrží ten motor,ale když přijedu do práce na wapku ostříkat jí...taky se mi moc nelíbí jak se hulí z motoru i po 15min přestávce,ale když tady posloucham vás...ono vlítnout s tim do 70cm vody,tomu se wapka nevyrovná ani náhodou.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hroch »

šimi píše:
Rimmerak píše:To mě tak napadlo, co na to říká 100°C motor, když s ním vlítnem do 15°C vody až po kolena ;) Děda už minule, když sem myl teplou motorku wapkou říkal, ať nestříkám na ten motor, že praskne. Vím, že nepraskne, protože nepraskne ani při brodění, ale zajímalo by mě po kolika broděních se mu to přestane líbit.
Hm..a co říká 100°C motor když s ním jezdím za chladného počasí při 10ti°C nebo za deště?Není to snad jedno?
vzduch ho ochlazuje postupne kdezto voda naraz hrozne ochladi.hod rozpalenej kamen do vody a nebo s nim behej na vzduchu kde si myslis ze by spis mohl prasknout hmm.mimochodem brod jezdim taky :D :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hace »

tak sem to zkoušel s tim kamenem a ve vodě fakt prasknul a když sem snim běhal tak neprask, :lol: ale mam celý ruce plný puchejřů ted ani nemůžu přidat plyn :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Meldar »

Můsím se přiznat z motoru se hulilo fest.Podle mě to ochlazení není až takoví šok.Voda se hned ohřeje a vypaří.Horší je když naleješ do chladiče studenou vodu když je motor ohřátý.No my máme naštěstí jen olejoví chladič. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Meldar »

šimi píše:A jakej jsi měl celkovej pocit z brodění?Já když brodím,tak si to vychutnávám,protože každej chatař po mě čumí a nechápavě kroutí hlavou.U nás tady u Oslavan je jeden hlubší brod.Vždycky mám téměř potopený kola - koukaj jenom blatníky.Ještě že máme sání pod sedačkou :lol: :lol: :lol:
Pocit jsem z toho měl užasnej a můj baťůžek mi ze zadu křičel do helmy. :mrgreen: Taky zapoměla zvednou nohy. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hroch »

Meldar píše:Můsím se přiznat z motoru se hulilo fest.Podle mě to ochlazení není až takoví šok.Voda se hned ohřeje a vypaří.Horší je když naleješ do chladiče studenou vodu když je motor ohřátý.No my máme naštěstí jen olejoví chladič. :lol: :lol:
no ja bych rekl ze je to skoro to sami protoze studena voda vlytne do motoru a tam vetsinou rekne hlava pa a NAVIC TEN MOTOR U MOTORKY JE VIC ROZPALENEJ JAK TEN V AUTE.ale snad vedeli kdyz delaj enduro ze se s tim bude jezdit taky do vody. :D
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od DEEP »

šimi píše:
Rimmerak píše:To mě tak napadlo, co na to říká 100°C motor, když s ním vlítnem do 15°C vody až po kolena ;) Děda už minule, když sem myl teplou motorku wapkou říkal, ať nestříkám na ten motor, že praskne. Vím, že nepraskne, protože nepraskne ani při brodění, ale zajímalo by mě po kolika broděních se mu to přestane líbit.
Hm..a co říká 100°C motor když s ním jezdím za chladného počasí při 10ti°C nebo za deště?Není to snad jedno?
Teda prudky schlazeni a jezdit ve studenem pocasi je trosku rozdil ne?
Kdyz pojedes v zimne na kole.tak tomu prizpusobys jizdu ne?
Ale zkus si v lete kdyz je vedro vlitnout uriceny do ledove reky?
Pche to budes rad kdyz te neklepne pepka. :roll:
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hroch »

ma recht predsedo :D :D :D
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od šimi »

DEEP píše:
šimi píše:
Rimmerak píše:To mě tak napadlo, co na to říká 100°C motor, když s ním vlítnem do 15°C vody až po kolena ;) Děda už minule, když sem myl teplou motorku wapkou říkal, ať nestříkám na ten motor, že praskne. Vím, že nepraskne, protože nepraskne ani při brodění, ale zajímalo by mě po kolika broděních se mu to přestane líbit.
Hm..a co říká 100°C motor když s ním jezdím za chladného počasí při 10ti°C nebo za deště?Není to snad jedno?
Teda prudky schlazeni a jezdit ve studenem pocasi je trosku rozdil ne?
Kdyz pojedes v zimne na kole.tak tomu prizpusobys jizdu ne?
Ale zkus si v lete kdyz je vedro vlitnout uriceny do ledove reky?
Pche to budes rad kdyz te neklepne pepka. :roll:
Pepka asi ne,jak se znám tak spíš infarkt :mrgreen: Holt,mašina to se mnou nemá jednoduchý.Ale má mě holka ráda tak mi to promine 8-)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Household »

Meldar píše:.......No my máme naštěstí jen olejoví chladič. :lol: :lol:
Freewind má olejový chladič ?
Myslel som že je chladený vzduchom.
Ako to teda je ? :oops:


Predpokladám, že Freewind ma určite lepšie materiáli, ale mne osobne praskla hlava na Jawe 350 keď som vletel do potoka z horúcim strojom. ;)
Od vtedy mám k brodeniu rešpekt.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od hroch »

chlazeni olejovo vzduchove .ma prece chladic ktery chladi olej ne :lol: :lol:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od Household »

:oops: :oops: :oops: ja potrebujem asi schladiť (alebo vytriezvieť).
Samozrejme až teraz mi cvaklo akú blbosť sa pýtam :lol:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý Újezd

Příspěvek od DEEP »

Chladic na olej je obcas treba.Cim hustci olej v motoru tim mensi treni a lepsi mazani.Neboj maji je i Vodnici.Treba CBR 1000F.U Harleye ho najdes taky.Maji ho skoro vsichni.Je to lepsi.Mel jsem ho i ja na S 110LS.
Takovy bandit 600 1200 nebo GSX 600 a 750 F Inazuma Jsou chlazeny jenom olejemNo treba takovy Olcit Je taky chlazeny olejem.A SUZUKI Intruder 1400 ma Takovy maly chladic ve predu pod nadrzi.Ten je pouze na zadni valec.Ten predni se chladi dobre.Mimo jine ma v motoru dve trysky ktere miri ze spoda na pisty a ze spoda to do nich pere,Olej ktery se ochladi v chladici putuje rovnou tam. a pak dal.Takze bych rekl dokonale chlazeni a mazani.A kdyz uz jsme u toho mazani.Asi tak pred 8 lety SUZUKI vylezla z dnes jiz starym modelem GSXR 1000 ktery mel v motoru dve olejove cerpadla.Jedno tlacilo na vrsek motoru a druhe se staralo o cely spodek motoru v cetne prevodovky.Na plny vykon mely ty cerpadla prutok 24l za minutu.To je parada .... :o :o :shock:
Co je stary,to je dobry ...
renfe

Re: Chlazení

Příspěvek od renfe »

Zdravím, uvažoval jsem o zakoupení teploměru oleje místo nalévací zátky, který nabízejí některé moto e-schopy. Máte s tím někdo zkušenosti ? Nevíte jak je teploměr vysoký, mám totiž nad zátkou ochranný rám asi 40 mm a nevím zda by se mi tam vešel. Díky za info.
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Chlazení

Příspěvek od Demonient »

renfe píše:Zdravím, uvažoval jsem o zakoupení teploměru oleje místo nalévací zátky, který nabízejí některé moto e-schopy. Máte s tím někdo zkušenosti ? Nevíte jak je teploměr vysoký, mám totiž nad zátkou ochranný rám asi 40 mm a nevím zda by se mi tam vešel. Díky za info.
já jí tam mám, vlezla se pod rimerakovy padáky, má na výšku tak cm a nad ní je tam ještě pár cm vůle ale má to nevýhodu, před ty padáky za jízdy nevidíš na hodnotu na teploměru :D takže se musím buď hodně naklonit nebo se dívám když je na stojanu :)
renfe

Re: Chlazení

Příspěvek od renfe »

Díky za info, ještě nevím jestli si teploměr pořídím - probírali to na vlákně "inzerce, bazar e-schopy .
Odpovědět