koupě freewind_a xf650

Odpovědět
kloub12

koupě freewind_a xf650

Příspěvek od kloub12 »

ahoj všichni, mam takový trošku větší problem. Chci koupit freewind_a a tak bych chtěl nějake rady ohledně koupě( na co si dát pozor co zkontrolovat atd.). Dál jsem se chtěl zeptat: měl jsem DR600 a tam byl problem s vačkovým hřídelem tak jak je to tady u techto mašin?, co motory?, a podvozek?
zatim díky za každou odpověď
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Sinner »

kloub12 píše:ahoj všichni, mam takový trošku větší problem. Chci koupit freewind_a a tak bych chtěl nějake rady ohledně koupě( na co si dát pozor co zkontrolovat atd.). Dál jsem se chtěl zeptat: měl jsem DR600 a tam byl problem s vačkovým hřídelem tak jak je to tady u techto mašin?, co motory?, a podvozek?
zatim díky za každou odpověď
Ahoj nechci bejt protivnej, ale projdi fórum, tam toho najdeš dost. 8-)
Jinak kontrolovat to samé co na dostaních strojích. Kouřivost, zvuk motoru, lehkost řazení, kvalitu spojky, vůle v krku řízení, stav ráfků a výpletu, stejnoměrného ojetí pneu a souosost, brzdy, destičky a kotouče. Stejnost páček, zrcátek a závažíček také šroubů, rovnoměrnost řidítek, vidle (gufera, průsaky, rovnost a kvalita odpružení) podivně nalepených samolepek hlavně toho co je pod nimi. Celistvost rámu popraskané svary, rez a křivost a převařování, písek okolo svící (mohl jezdit po plážích a slaná voda dokáže svoje, pískovny a ložiska taky dohromady nejsou to pravé, ale je to menší problém), vytahanost řetězovky, v případě Wětráka funkčnosti tachometru a u starších typů vysleplosti světlometu. Potom klasicky 100% překontrolovat doklady a při jakékoli nesrovnalosti ruce pryč. No a toje asi vše. ;)
Přeji ti šťastnou ruku. 8-)
P.S.
Úplně "mega moc" vyleštěnej a vypulírovanej stroj při prodeji taky nepůsobí dvakrát důvěryhodně. Možná někdo chtěl zakrýt nějaké úniky kapalin, rozleštit "jizvy" po pádech a tak podobně.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Vitouš »

Sinner ti v podstatě vyčerpávajícím způsobem odpoveděl.Jinak přidám Freewind má vylepšenej motor oproti drku se zvýšeným výkonem údajně keramickej povlak vnitřku válce.Nikdy jsem neslyšel že by wětrák měl problémi s vačkama.Jinak znám pár lidí kteří maj na Frewu najeto přes 50 000 km bez problému.Jedině čím frévind trpí jak bylo již zmíněno je porucha rychloměru a slepnutí světla ale s tím si umíme levně poradit ja se dočteš zde na fóru,
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Rimmerak »

Občas pokecám se známím z německa a ten říkal, že zná 5 lidí, co mají na freewindu přes 100 000km bez problémů !
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Household »

Sinner píše:...........
P.S.
Úplně "mega moc" vyleštěnej a vypulírovanej stroj při prodeji taky nepůsobí dvakrát důvěryhodně. Možná někdo chtěl zakrýt nějaké úniky kapalin, rozleštit "jizvy" po pádech a tak podobně.
Takže hroch svoj zabahnený Freewind predá skorej ako ja moju leštenku :shock:
Vidím, že hroch mi na zraze musí dať lekciu bahnenia :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Rimmerak »

Hroši se bahní rádi ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od kanko00 »

Nekupuj Freewind! :) Je to najsamhorsia moto na svete a prilahlom okoli! :lol:
Po 10 000 km sa rozpadne, vytrasie. Nejde to, zerie to.... A su aj strasne drahe jazdenky! :shock:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Vitouš »

kanko00 píše:Nekupuj Freewind! :) Je to najsamhorsia moto na svete a prilahlom okoli! :lol:
Po 10 000 km sa rozpadne, vytrasie. Nejde to, zerie to.... A su aj strasne drahe jazdenky! :shock:
Človeče nestraš potencionální zájemce o wětráka.Třeba nepochopí tvůj humor a budou to brát vážně. :o (A nebo chceš aby bylo těch Freewindů u vás a u nás co nejméně a byli stále neokoukané) ;)
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od hace »

běž do nej kámo...jinak kankoOO nelže.... ;)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od hroch »

tak hosi motorka kdyz se prodava se nemeje :!: :!:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od DEEP »

No Abych pravdu rekl.Ta tvoje bejvalka DR 600 uz nema z dnesnima DR 650 SE , XF 650 Freewind
nic spolecneho.Motor.ram,elektrika,plasty atd.Je to proste uz jina motorka.Takhle ti to reknu.
Kamo ...
A co se problemu tyce ja na svoji o nicem nevim.Snad jen ze mi jednou za 4 roky trosku rosi vyko u vacky.Ale nad tim mavnu rukou.Treba se to tobe nestane.
Koupil jsem ji pred 7 lety z 2500km na tachaci.Dneska mam 38 000km.A pohodicka.
Co je stary,to je dobry ...
kloub12

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od kloub12 »

ahoj všem, díky za vyčerpávající odpovědi, je to presně to co jsem potreboval. Hledal jsem i na jiných fórech, ale nikde to nebylo ono. Tak zatim díky a jdu si pre něj. tak ahoj
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Vitouš »

Tak až ji budeš mít tak se tady pochlub.Jinak ti přeji šťastnou ruku při výběru.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od hace »

DEEP píše:No Abych pravdu rekl.Ta tvoje bejvalka DR 600 uz nema z dnesnima DR 650 SE , XF 650 Freewind
nic spolecneho.Motor.ram,elektrika,plasty atd.Je to proste uz jina motorka.Takhle ti to reknu.
Kamo ...
A co se problemu tyce ja na svoji o nicem nevim.Snad jen ze mi jednou za 4 roky trosku rosi vyko u vacky.Ale nad tim mavnu rukou.Treba se to tobe nestane.
Koupil jsem ji pred 7 lety z 2500km na tachaci.Dneska mam 38 000km.A pohodicka.
A kolik si za ní dával,před tolika léty??
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od DEEP »

hace píše:
DEEP píše:No Abych pravdu rekl.Ta tvoje bejvalka DR 600 uz nema z dnesnima DR 650 SE , XF 650 Freewind
nic spolecneho.Motor.ram,elektrika,plasty atd.Je to proste uz jina motorka.Takhle ti to reknu.
Kamo ...
A co se problemu tyce ja na svoji o nicem nevim.Snad jen ze mi jednou za 4 roky trosku rosi vyko u vacky.Ale nad tim mavnu rukou.Treba se to tobe nestane.
Koupil jsem ji pred 7 lety z 2500km na tachaci.Dneska mam 38 000km.A pohodicka.
A kolik si za ní dával,před tolika léty??
Chtel Za ni 120 000kc.
Ale stahl jsem ho na 115 000kc
Byl dost solidni dal mi k dni i fungl novou sadu pneu Metzeler.
Puvodne ji chtel pro sebe,ale v tu dobu zacinaly supermoto tak si sehnal z nemecka XT 600 R na motardovejch kolech.Jeho otec se zabival dovozem masin z nemecka.Takze kdyz shanel neco pro kluka muselo to bejt asi eno nuno.Taky bylo.Byla proste nova.2500 na tacaci.Komu se to postesti?
A cena byla O.K.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od hace »

To je stejně jak ty ceny dou dolu,je fakt že si jí měl dá se říct uplně novou,já jí kupoval v listopadu 08 za 45 000 a najeto měla 20 500,ale příde mi to kravina že motorka z roku 1998 má najeto tolik bud to jí měl šetřílek a nebo je to stažený,digitální budíky stáhnou je otázka tak 0,79min.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Rimmerak »

20500km je na 11 let starou motorku opravdu podivně málo. Protože jsem za necelej rok od koupě (květen 08) najel 7000km a to nejezdím žádný dlouhý výlety ani nejezdím každý den na projíždky. Jen 10 km do práce a zpět. A to taky né vždy, podle toho jestli jedu po práci na nákup nebo ne.
Já mám rok 97 a bylo tam namotáno 38000, ale jsem taky trošku skeptickej, podle mě může mít ještě víc. Známej z německa má pár známých, co maji už 100 000km bez problémů s motorem.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od šimi »

Rimmerak píše:20500km je na 11 let starou motorku opravdu podivně málo. Protože jsem za necelej rok od koupě (květen 08) najel 7000km a to nejezdím žádný dlouhý výlety ani nejezdím každý den na projíždky. Jen 10 km do práce a zpět. A to taky né vždy, podle toho jestli jedu po práci na nákup nebo ne.
Já mám rok 97 a bylo tam namotáno 38000, ale jsem taky trošku skeptickej, podle mě může mít ještě víc. Známej z německa má pár známých, co maji už 100 000km bez problémů s motorem.
Nemusí to být málo,znám motorkáře kteří najezdí cca 2000 - 3000km ročně;včetně mojí maličkosti. 8-)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od DEEP »

hace píše:To je stejně jak ty ceny dou dolu,je fakt že si jí měl dá se říct uplně novou,já jí kupoval v listopadu 08 za 45 000 a najeto měla 20 500,ale příde mi to kravina že motorka z roku 1998 má najeto tolik bud to jí měl šetřílek a nebo je to stažený,digitální budíky stáhnou je otázka tak 0,79min.

Jo a jeste neco.V ty dobe se Free pohybovaly okolo 140 000 az 150 000.
Takze ja mel libovku
Co je stary,to je dobry ...
Roman

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od Roman »

Jakej ročník máš,když si za ní dal 115. Já mám 04 měla najeto 500 KM,dal jsem za ní 89 000 a myslím si že jsem za ní dal moc.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě freewind_a xf650

Příspěvek od DEEP »

Roman píše:Jakej ročník máš,když si za ní dal 115. Já mám 04 měla najeto 500 KM,dal jsem za ní 89 000 a myslím si že jsem za ní dal moc.
Co pali te dobre bydlo?
Rocnik mam 1997. Jeden z prvnich kusu.
Co je stary,to je dobry ...
Odpovědět