Lak prvků výfuku

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Zjistil jsem, že se mi záhadně vytratil jeden z dvou šrobků držící chránící plech u svodu - a pod šroubkem je ten plech rezavý ,stejně jako zevnitř. Je stříbrný, ale napadlo mě tenhle plech + trubku svodu stříknout žáruvzdornou, černou barvou ve spreji. Píšou na ní že vydrží 800°C a zapeče se při 200°C.
Já mám totiž svod zrzavý jak liška.
Má s žáruvzdornou barvou někdo zkušenosti? Vydrží na svodu? Na spreji sice píšou, že je na svody motocyklových motorů, kamna, plechové komíny atd, ale věř chvalozpěvu výrobce.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hace »

No hele v práci máme vypalovací stříbřenku která se používá na prostory topnic,jeden maník mi dřív řikal že to na vejfuk nejde že se to oprejská nebo co,už je to dlouho.Chtěl sem si stim nastříkat vejfuk a autě.Taky se mi muj svod moc nelíbí,ale mam strach abych s tim neproved ještě něco horšího,a nevim jestli je 800°C dostačující,netroufnu si říct jaká je teplota svodu v létě po 100km :o řek bych že na ten plíšek chrániče to použít mužeš ale přímo ten svod???Když sem jel v noci takovou kochací jízdou do 5000 ot/min,náhodou sem kouknul při zastavení dolu a byl červenej :shock:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Tak jsem nevydržel a koupil jsem si za 160kč 400ml sprej na kamna, grily,výfuky s pracovní teplotou 650°C, chvilkově až 850°C. Je černý. Měli ještě stříbrný, antracit a bílý. Za stejnou cenu. Tak jsem vzal černocha :-)
Ten kryt to určitě zvládne. Svod taky nevím no. V noci při jízdě ani moc ne, ale když se zastaví na semaforech, tak se trošku rozsvítí, ale tak tmavě červeně, což by mělo být dle týhle tabulky kolem těch 650°C... http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2008091502
Tak uvidím a písnu jak to dopadlo ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hace »

No bylo by to fajn kdyby to šlo,dej vědět a při pozitivnim výsledku se do toho pustim taky,ten sprej si koupil kde??....ta tabulka je hezká,ale bacha at nemáš stmavenej monitor :lol: nebo rozeštelovanej kontras....já nekoukal při jízdě,ale tak 15sec po zastavení,a myslel sem si že to je žhavý pořád,ale asi to vzduch při jízdě uchladí.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hroch »

ja ho mam udelany z lesteneho nerezu a nechal jsem si na nej vypiskovat napis suzuki :)
Přílohy
Snímek 011.jpg
Snímek 011.jpg (184.69 KiB) Zobrazeno 16706 x
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Dalo to zabrat, končil jsem v osm večer a ještě to byl projet, abych zjistil, jestli barva nesleze a v pohodě. Rozehřál jsem koleno do červena a barva drží, krása. Se mi zase něco po dlouhý době povedlo :-)

Barvu jsem koupil v obchodě barvy-laky. Budou jí mít všude možně.
Díly jsem ošmirgloval 1200 šmirglem pod vodou, pak je utřel hadrem a umyl lihem od mastnoty. Potom jsem je dal do polohy abych k nim moh ze všech stran a stříknul jsem v 5 minutovým intervalu 4-5 slabých vrstviček (ještě mi barva zbyla). Po necelé hodině jsem plech ofoukal asi 10 minut horkovzdušnou pistolí, aby se barva dosušila a zapekla. Svod jsem trápil víc, nasadil jsem do něj hubici horkovzdušky a pral to do něj na asi 10 minut až se z něj začalo kouřit.

Pak jsem počkal, až to vystydne a zkusil jestli barva drží - držela :-) No a pak sem to namontoval a projel a zjistil, že to je paráda, barva drží a vypadá to cool. Prima Cool :-)

Kochejte :
Tak to je ono - na krby, grily... na obalu je přímo napsáno barbacue
Tak to je ono - na krby, grily... na obalu je přímo napsáno barbacue
IMG_0440_small.jpg (43.12 KiB) Zobrazeno 16674 x
Jen umytý svod. Ještě neošmirglovaný.
Jen umytý svod. Ještě neošmirglovaný.
IMG_0445_small.jpg (169.92 KiB) Zobrazeno 16672 x
Lakování...
Lakování...
IMG_0451_small.jpg (73.96 KiB) Zobrazeno 16671 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Další foto:
Lakování
Lakování
IMG_0456_small.jpg (50.25 KiB) Zobrazeno 16668 x
Krycí plech - lakování
Krycí plech - lakování
IMG_0458_small.jpg (42.41 KiB) Zobrazeno 16663 x
Namontováno
Namontováno
IMG_0459_small.jpg (85.76 KiB) Zobrazeno 16666 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Celková foto:
Co vy na to?
Co vy na to?
IMG_0460_small.jpg (83.66 KiB) Zobrazeno 16659 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od JirkaS »

Já mám s těmi žáruodolnými barvami ve spreji spíše negativní zkušenosti, ale používal jsem je pouze na obyč ocel. Tato barva totiž není antikorozní a navíc má vsobě pouze malý podíl laku (proto ta krásná sametová barva) tudíž se stává, že zkrz ní po čase začínají vystupovat rezavé skvrny... Jinak materiál používaný na tenkostěné trubky našich výfuků je nějaká chromwolframová ocel se zvýšenou odolností proti korozi (ne nerezová Cr kolem 10%), na ní by výsledek mohl být lepší. Spíš bych doporučil kvalitní barvy v plechovce a stříkat pistolí (1/4 kg stojí cca 300,-). A nebo se plácnout přes kapsu a nechat si svod stříknout termopovlakem ;)
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od kanko00 »

Kto to je termopovlak? :?:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od JirkaS »

kanko00 píše:Kto to je termopovlak? :?:

Termo-povlakování (nevím jestli je to správný název) je nanesení speciálního povlaku na výfukové svody, který zamezuje ochlatování spalin = lepší účinost motoru. Je to vlastně taková tenkovrstvá izolace. Používají se i termopovlaky, které naopak rychleji odvádějí teplo...
Používají se hlavně v motorsportu u turbodmychadel, kde je na dmychadlovou část nanešen povlak který dobře odvádí teplo a naopak na turbínové části je povlak který zadržuje teplo uvnitř.
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Household »

Ja tiež môžem potvrdiť vyššie písané slová. S tými sprejmi som nespokojný.

Nastrikal som s tým výfuk na aute, však na to je určený, a do roka to úplne odhrdzavelo :evil:
Ďalej som nestriekal už nič, a drži už ďalší rok a ďalej nehrdzavie tak rapídne. Ale vyzerá škaredo.

Radšej škaredý a celý ako hrdzavý a žiadny :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

To ukáže až čas... :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od kanko00 »

Na vyfuk mam na auto specialny sprej striebornej farby, ktory sa mi osvedcil. Ked prijdem domov mozem sem hodit nazov.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Rimmerak »

Já měl špatnou zkušenost se stříbřenkami v plechovce. Vždy jak se s tím natřel komínek od kotle nebo výfuk na jawce, vždy to oprýskalo a byl to hnus. Na netu jsem čet článek o lakování svodů od nějakýho chlápka co má Yamahu XTZ a říkal, že je to sprej od spreje různý. S třemi byl spokojený, s jedním výrobcem absolutně nespokojený. Chválil značku Motip, jejich spreje prej na svodech vydrží.
Rez by neměla prolézat, protože naše svody nereznou. Tedy alespoň já je neměl zrezlý, ale jenom vyhřátý do barevna.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hroch »

nejhorsi je kdyz si nekdo jako ja vlytne na lesni cestu delanou z cerveneho kamene kdyz je mokro a to se pak tak pekne napece na vyfuk a za ziviho boha to nejde dolu :cry: :cry: jinak takhle nastrikany to vypada fajn :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od DEEP »

moc pekny.Taky jsem jich uz takhle par udelal.Ale ted premyslim si nechat udelat ten svuj z lestenyho nerezu.To by byla pecka cca 3000kc. :geek:
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hroch »

az tenhle skurvim tak bych sel taky do nerezu
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od hace »

Vypadá to dobře...ale uvidíme za pár měsíců ježdění,dej vědět a pudu do toho taky.Jinak sem se ptal a existuje i hliník ve spreji,ne přímo na svody ale na koncovky...problém u aut je že ten vejfuk je z pozinku nebo z čeho,proto reznou ale ten náš fakt nerezne,to oranžový je to zbarvení teplotama co tam tečou.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak prvků výfuku

Příspěvek od Sinner »

Kamarád na svejch stránkách opisuje způsob ošetření svodů takhle.

"Další mé doporučení jsou svody – prostě už nejsou to co bývaly a chtělo by to je nejak oživit. Takže jsem vyslechl doporučení a očistil je pořadně, následně nechal opískovat a pak nechal nasosnout žárový hliník(asi 300,-). Po pár dnech jsem je ještě stříknul černou barvou na vysokou teplotu, která drží takhle mnohem líp než kdyby to bylo přímo na kov."

Vypadá to opravdu slušně. Tu mašinu znám osobně.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět