pneu

Odpovědět
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Sinnere jo to je ono-ten poslední odkaz.....
Jinak já je nesháněl, koupil jsem Wětráka s nimi...... :P
PS: jinak včera jsem to napsal blbě, ona se neprotočí duše v plášti , ale i s pláštěm.... :(
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

traxxas píše: ale i s pláštěm.... :(
Jo jasně, došlo mi to. 8-)
Jinak dnes jsem ty čepičky chtěl koupit,ale neměli vhodné hodnoty. A při pokusu koupit je třeba v Suzuce, tak mi řek prodavač, že dost často to zlobí (utíká tudy vzduch a nebo špatně ukazují). Tím pádem jsem na vážkách.
Kolo jsem vymontoval a dal spravit. 601 Kč s novou duší a vyvážením. Duši jsem dal HD VEE Rubber . Síla stěny je 2.7mm !!!
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Nevím jak s těmi čepičkami, mě to seká dobrotu, jak jsem psal, od podzima celkem očekávatelný únik tlaku, až jsem překvapenej, myslel jsem , že to vzadu bude jako vpředu=tzn větší únik.... ;) je fakt, že když je šroubuju, tak furt mám už od mládí zvyk je nalíznout, už ani nevím proč-asi mi to tenkrát někdo poradil a dělám to celý život.... :lol: ASi líp dosedne těsnění na ventilek a tolik třo nedře tu gumu-bo co-já nevím .... :cry:
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Sinner píše:
traxxas píše: ale i s pláštěm.... :(
Duši jsem dal HD VEE Rubber . Síla stěny je 2.7mm !!!
Ty jo víš co to bude za setrvák až to pořádně roztočíš????.... :lol: To už jí do zatáčky budeš tlačit silou, ne?.... :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

traxxas píše:Nevím jak s těmi čepičkami, mě to seká dobrotu, jak jsem psal, od podzima celkem očekávatelný únik tlaku, až jsem překvapenej, myslel jsem , že to vzadu bude jako vpředu=tzn větší únik.... ;) je fakt, že když je šroubuju, tak furt mám už od mládí zvyk je nalíznout, už ani nevím proč-asi mi to tenkrát někdo poradil a dělám to celý život.... :lol: ASi líp dosedne těsnění na ventilek a tolik třo nedře tu gumu-bo co-já nevím .... :cry:
Dělá se to pro kontrolu úniku skrz ventilek. Když to nalízneš a udělá se bublinka tak musíš vyměnit ventilek, buď je zteřelá gumička nebo utahaná pružinka případně oboje. Děláme to stejně. Já začal na koloběžce a už asi nepřestanu. I když u autobusu jsem to ještě nedělal, tak možná kecám :D

Jéžiš :? já neumím číst :oops: , ty olízneš ventilek než ho nasadíš, jo tak to jsem tedy opravdu nikdy neslyšel. :shock: ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Ty jo máš pravdu, bože já mám sklerozu....jasně, ventilek kvuli úniku vzduchu... :lol: asi bych měl už vážně přestat s tím chlastem... :mrgreen: já sem pako! :roll:
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od pind »

Tak mi dnes prisla nova zadna pneu.
http://www.ibz.cz/pneumatika.php?pneu=m ... s-tt-19473
Ked ju budem menit, mam preventivne dat aj novu dusu alebo mozem nechat povodnu?
A nevie niekto aky je rozdiel medzi Metzeler tourance a Metzeler tourance G ?
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Pokud ti neklesal tlak v pneu tak je přeci škoda měnit duši.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Dráty bez duše

Příspěvek od Sinner »

Objevil jsem možnost předělat naše drátěné ráfky na použití bezdušových pneu.
více najdete tady

Právě jsem pověsil dotaz i na motorkari.cz co si o tom myslí.
Zajímalo by mně zda o tom někdo z vás taky náhodou něco neví? :o 8-)
Mně by se to asi líbilo.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
marst

Re: pneu

Příspěvek od marst »

pind píše: A nevie niekto aky je rozdiel medzi Metzeler tourance a Metzeler tourance G ?
Jedna by mela byt z mekci smesi, myslim, ze ta G

Jinak ted jsem poridil taky Metzeler Tourance, uz se nemuzu dockat, az je tam soupnu :D
Z http://www.extralevnepneu.cz sada za 3711 korun :)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

marst píše:
pind píše: A nevie niekto aky je rozdiel medzi Metzeler tourance a Metzeler tourance G ?
Jedna by mela byt z mekci smesi, myslim, ze ta G

Jinak ted jsem poridil taky Metzeler Tourance, uz se nemuzu dockat, az je tam soupnu :D
Z http://www.extralevnepneu.cz sada za 3711 korun :)
ja je mam a maximalni spokojenost :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Mám takový dotaz.Jak jsem psal,o víkendu jsem píchnul.Dneska jsem byl v servisu a nechal si dát do zadního kola novou duši.Bohužel ale neměli sedmnáctkovou,tak mi tam dali šestnáctku-že prý to nevadí,že ji mají ze silnějšího materiálu a že se natáhne.S motorkou jsem se byl projet a zdá se mi že v zatáčkách plave.Je to možný,že je to tou kratší duší?Tlakoval mě ji na 2,3bar.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

šimi píše:Mám takový dotaz.Jak jsem psal,o víkendu jsem píchnul.Dneska jsem byl v servisu a nechal si dát do zadního kola novou duši.Bohužel ale neměli sedmnáctkovou,tak mi tam dali šestnáctku-že prý to nevadí,že ji mají ze silnějšího materiálu a že se natáhne.S motorkou jsem se byl projet a zdá se mi že v zatáčkách plave.Je to možný,že je to tou kratší duší?Tlakoval mě ji na 2,3bar.
nevim jestly je to tou dusi ale dle myho nazoru na 17 patri 17duse :|
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Pokud je kolo nafouknuté na správný tlak tak by to nemělo mít vliv na jízdní vlastnosti.Vždyť ta duše vykonává stejnou službu jako 17.Akorát se trochu zeslabí natažením její struktůra a tím je zranitelnější nic víc.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Vitouš píše:Pokud je kolo nafouknuté na správný tlak tak by to nemělo mít vliv na jízdní vlastnosti.Vždyť ta duše vykonává stejnou službu jako 17.Akorát se trochu zeslabí natažením její struktůra a tím je zranitelnější nic víc.
Takže bych měl hledat chybu někde jinde.Ale kde?
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: pneu

Příspěvek od palciatko »

Skus este raz pre istotu skontrolovat tlak v obidvoch kolesach a takisto aj to, ci mas zadne koleso zalozene v jednej stope s prednym - podla znaciek na kyvke. Pripadne ci nemas zadny plast naopak ;-)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

šimi píše:Mám takový dotaz.Jak jsem psal,o víkendu jsem píchnul.Dneska jsem byl v servisu a nechal si dát do zadního kola novou duši.Bohužel ale neměli sedmnáctkovou,tak mi tam dali šestnáctku-že prý to nevadí,že ji mají ze silnějšího materiálu a že se natáhne.S motorkou jsem se byl projet a zdá se mi že v zatáčkách plave.Je to možný,že je to tou kratší duší?Tlakoval mě ji na 2,3bar.
Odjezdil jsem na 16" duši celou sezónu, a kdybych nebyl lempl a zkontroloval si tlak, neutrhl bych ventilek a vesele bych na ní jezdil dál.
To plavání bych přisuzoval buď nízkému tlaku, a nebo blbě vycentrovanému kolu.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Přidávám nový report ohledně zadní pneumatiky Heidenau K60 - už jsem na ní od Vánoc najezdil nějakých 700km ( z toho tak 500km v teplotách okolo 0-5°C) a jsem s ní spokojený. Ještě se neuthrla i přes studenou silnici, včera jsem jel kousek po dálnici 130km/h a nehučí ani nedrnčí nějak výrazně víc, než Mitas E08.
Jo a po těch 700km má stále na sobě ty "pupíky" od výroby...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Páni mechanici v pneuservisu mě dali špatně kolo.Na pravé straně mě ho utáhli 5mm od napínáku řetězu. :lol: :lol: :lol:
Díky za radu.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

po vyjezdu ze servisu je lepsi vse okouknout .treba mel mechanik depku a v praci ho to s.alo tak si toho nevsim :lol: :lol:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

E-BAY

Příspěvek od Sinner »

Koukněte co jsem našel
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: E-BAY

Příspěvek od Rimmerak »

Když jsme u toho, já bych nejraději všechny kryty řetězu vyhodil :-D Nemám hlavní stojan (ani nechci) a pěkně blbě se čistí a maže řetěz.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: E-BAY

Příspěvek od hace »

no hele sundal sem ten kdyt před pár dnama abych věděl jak to vypadá a už jezdim bez něj,byl furt špinavej a kazilo to trochu vzhed motorky.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: E-BAY

Příspěvek od hroch »

ja mam kryt origo a nevadi my tam a ze je spinavej :?: na enduru je my to uplne jedno a za druhy ten malej blatnicek spolika docela dost blata a vody a nelita my to az na kufr a svetlo a hlavni stojanek je docela dost dobra vec kdyz potrebujes nalozenou motorku postavit nekde v lese nebo kdyz mas nejakej defekt ja bych bez nej nedal ani ranu :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: E-BAY

Příspěvek od Rimmerak »

Nevím jak stojánek na freewindu, ale u kamarádovýho transalpa prý při jízdě klepe a je to nepříjemný. Obzvlášt v terénu je to hodně znát.
Ten plastovej blatník, já tomu říkám zaškrabávák (protože škrábě v terénu bláto z kola :-) ) tak ten mám sundanej už tak 1000km a vracet ho tam asi nebudu. A kryt řetězu mi taky trošku pije krev, ale asi ho tam nechám. To už by byl ten zadek moc oholenej. Dneska jsem objednal samolepky, nápis suzuki, japonštinou napsaný suzuki a pak nápis s logem. S logem hodím na plexi, jap. obrázek hodím na bok na podsedlový plast a nápis hodím na kryt tlumiče výfuku :-) A pak hodím foto. Už jsem stříknul padáky, kryt výfuku, kdyt svodu a svod na černo :-) Vypadá to pěkně.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět