Podtlaky karburátorov

Odpovědět
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Podtlaky karburátorov

Příspěvek od Rastislav11 »

Zdravím všetkých.
Pustil som sa do nastavovania ventilov a pri príležitosti, že mám nádrž dole, by som chcel zmerať ako sú zosynchronizované karburátory. Vyrobil som si jednoduchý prípravok - cca 6m priesvitnej hadičky v strede ohnutej, pripevnená na drevenej doske cca 1m dlhej, do nej som napustil petrolej. Nemalo by hroziť nacucnutie petroleju do valcov. Otázka znie - kam konce tejto hadičky pripojiť? Ktorým šróbikom sa synchronizujú klapky? nerád by som si to, ak sa nepodarí, rozladil ešte viac, tak sa radšej pýtam skúsenejších. Je potrebné klapky nejako nastaviť do akejsi základnej polohy a od nej sa odvíjať? Viem iba, že podtlak v obidvoch musí byť voči sebe rovnaký... Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Podtlaky karburátorov

Příspěvek od honza780 »

tady máš popis.Na pravým karburátoru odpoj podtlakovou hadičku a ucpi ji.Na levým je tam jenom ucpávka.(Myšleno u žeber - vstupu do motoru).Sundej tu ucpávku.Napoj na ty čudlíky hadičky synchronizace.Uprostřed mezi karburátory je synchronizační šroubek.Nastartuj a otáčej šroubkem doprava nebo doleva(až při zahřátém motoru).Pozor je to hodně jemný nastavení.Chtěl sem ti dát foto,ale nejde mi nahrát jpg soubor.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Podtlaky karburátorov

Příspěvek od Rastislav11 »

Ďakujem za popis,všetko som našiel,ako si mi popísal. Takže hurá na synchronizáciu. A predpokladam,ze klapka je nastavena "napevno" fabricky. V manuali sa o nej taktiez nic nepise. Iba otacky nastavit na 1750.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Podtlaky karburátorov

Příspěvek od honza780 »

Nevím jestli ti to šlo,ale napsal sem ti to blbě.Odpoj hadičku až z toho t tu která vede na magnet.ventil.Musí ti zůstat zapojená hadička na karbec a na nádrž(abys měl podtlak v nádrži).
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Podtlaky karburátorov

Příspěvek od Rastislav11 »

Neskùšal som to ešte, ale ono tie hadičky tam sú,ako si písal. Sú tam dve hadičky,jedna dlhšia,druhá kratšia a obe sú zablendovane. Ich vyvody v karbecoch su pred skrtiacou klapkou. Mali by to byt ony? A nadrz mam dole,spravil som si provizornu nadrz z plastovej flase s dierkou navrchu.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Podtlaky karburátorov

Příspěvek od honza780 »

Ja sem vždy zavěsil nádrž nad moto tak aby dosáhly hadičky.Pravda je že mám kromě podtlaku do nádrže všechny hadičky odpojeny a jezdím bez mag.ventilu.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Odpovědět