Výfukové koleno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Ahojte,

chtěl bych se s váma poradit. Opravuju Freewinda a potřebuju sundat výfuk, respk. koleno výfuku. Jenže oba šrouby, imbusy, byly totálně zrezlé a při pokusu nasadit imbus a otočit se oba ihned zhulily.. I když jsem je předtím stříknul WD-čkem, nepovolily. Následně jsem zkoušel ten vnější odvrtat, ale buď mám tak tupej vrták, anebo je ten šroub tak tvrdej, každopádně téměř nic jsem neodvrtal. Následoval pokus navařit šroub a povolit to takto..navařenej šroub jsem ukroutil (ne ve sváru!) a nic víc se nestalo..byla to myslím M8.

Toto všechno jsem zatím aplikoval na přední, přístupnější šroub. Zatím si nedovedu představit, jak dostanu ven ten víc schovanej.. Řešil to někdo? Co byste mi poradili? Díkec! ;)
D@VE
xu127
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. srp 2018 13:11:18

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od xu127 »

Ahoj, Zkus šrouby nahřát :D 8-) 8-)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Milanek »

klasika je poklepat závit a poklepat myslím pořádně kusem kulatiny a kladivem , ale pokud jsou extremne zarezly tak budes muset s válcem (nebo motorem ) ven a pustit se do toho na stole - potom uz je vic mozností , utěsnit prostor okolo šroubu a na týden tamnalít cocalu apod. v nejhorším odvrtat
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Tak se mi je nakonec podařilo odvrtat..hlavy. Jo, motor půjde ven, takže na stole už to bude lepší práce. Ale bude to boj, protože na pohled jsou fakt fest zarezlý. Jak říkáš, budu aplikovat metody brzdovka, nahřát apod. No snad to půjde. Zatím jedinný zádrhel :D
Teda ještě zhulený imbus na víčku od kliky. Ale to je víceméně klasika. Naštěstí šroub na kontrolu polohy kliky šel povolit vcelku dobře, takže budu motat motorem přes převodovku.. ;)
D@VE
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Milanek »

do toho vicka se daji rozměřit a navrtat diry pro klic od flexy funguje to docela dobře :-)
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Aha, dobrej nápad!
Já to zkoušel nakonec i pistolou...a mlátila, mlátila ale nic.. Je pravda, že tím klíčem od flexi nebude člověk ve středu, tudíž bude mít větší páku na otočení.
D@VE
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Kulich »

A kdybys pak chtěl nový, tak já ho bral tady : https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... 01/418340/ položka 18,za necelejch 300,-
I cesta může být cíl....
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Kulich »

Když jsem půlil motor tak se mi podařilo jeden šroub u výfuku taky ukroutit, takže navařit matičku,ukroutil se zbytek. Vrtat a vyřezávat závit se mi nechtělo a našel jsem tuhle radu : https://www.motorkari.cz/tema/?t=128945 takže jsem to udělal podle toho fora a super. Do zbytku šroubu navrtat dírku,čím přesnějc trefíš střed a čím víc odvrtáš šroubu,tím míň bude mít kyselina práce. Pak víčko od petky,náhřál jsem, nechal působit, když jsem šel okolo tak odsál a dal novou kyselinu. Závit absolutně nepoškozenej. Jestli najdu fotky,tak sem něco hodím.
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Jojo, toto jsem už kdesi četl. Ale nikdy jsem to nezkoušel.. Možná budu muset :D Díky za připomenutí!

Jinak dneska další záser - hlavu jsem nesundal, protože ta matka, co je zepředu jakoby pod výfukem samozřejmě taky na šrot zrezlá. Pozitivní je, že hlava se dá sundat i s válcem :lol:
D@VE
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Kyselina objednaná, tak jsem zvědav pak na výsledek..

Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak aby kyselina leptala, rozeřírala železo a hliníku se netkla, je potřeba ji naředit na 30 - 35% koncetraci. Ředíme s destilovanou vodou. Většinou seženete 65%, takže ideálně v poměru 1:1 s destilkou. Pak platí, že čím je vyšší teplota, tím je reakce rychlejší, bouřlivější. Takže četl jsem doporučení mít okolí zhruba do 0,5m zakryté. Další věc, že kapalina je potřeba měnit, protože až se nasytí železem, už nic neleptá. A poslední věc - výpary během reakce jsou taky agresivní, takže pokud to budeme dělat v dílně, může být poškozeno i železo všude kolem.

Jinak je docela problém to sehnat, protože je to brané jako žíravina a normálnímu smrtelníkovi to neprodají. Jedině! Zde: https://www.funchem.cz/ Nevím jak je to možné, ale zde to nějak neřeší.. :D
D@VE
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Kulich »

V zásadě máš pravdu,jen doplním. já ji kupoval v Berouně v tomhle krámu https://www.specialnizahradnictvi.cz/up ... inus-0-5l/
neředil,dělal jsem to normálně upnutý ve svěráku a žádná divočina to nebyla. Nicméně souhlas s tebou , je to přece jen kyselina. :D
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Twin »

Dave842 píše: čtv 07. úno 2019 20:21:25 výpary během reakce jsou taky agresivní, takže pokud to budeme dělat v dílně, může být poškozeno i železo všude kolem.
Tak hlavně by bylo dobrý se toho nenadýchat.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Výfukové koleno

Příspěvek od Dave842 »

Tak už leptám..leptám.. :D V první várce to trošku šumělo, bylo vidět že se něco děje. Ovšem teď po výměně kyseliny už nešumí.. Uvidíme co nastane :)
D@VE
Odpovědět