Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Ahoj, neradostná novina. Alespoň pro mě. Včera jsem se šel po dlouhý době projet a odreagovat a 3km od baráku najednou rána, ztráta výkonu, modrý kouř z výfuku, zhasnutí motoru. Smrad oleje. Co se mohlo posrat? Prasklý kroužek, utrhlý ventil? Rána byla slyšet jedna, žádný "klokotání" ventilu o stěny, dokud se píst nezastavil.
Jakou má freewind vůli mezi pístem a hlavou? Může se potkat?
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:Ahoj, neradostná novina. Alespoň pro mě. Včera jsem se šel po dlouhý době projet a odreagovat a 3km od baráku najednou rána, ztráta výkonu, modrý kouř z výfuku, zhasnutí motoru. Smrad oleje. Co se mohlo posrat? Prasklý kroužek, utrhlý ventil? Rána byla slyšet jedna, žádný "klokotání" ventilu o stěny, dokud se píst nezastavil.
Jakou má freewind vůli mezi pístem a hlavou? Může se potkat?

tak to je neradostné - může to být v podstatě cokoliv od toho že motor sežral kousek karbece nebo sání (šroubek apod.) od zlomeni/zaseknutí ventilu , roztrženej rozvodák ,kousek pístu nebo třeba utrhlá ojnice :-) otevri to a posli fotky - kolega tu scháněl vrch hlavy třeba z toho udelate jeden dobry motor :-D - ja bych z toho co zbyde bral dobíjení a spojku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Prdel je, že sem koukal kolik stojí motor a nesehnal jsem žádnej. Jen 1 na ebay za 25000kč z Německa. Jinak nikde nic. Samotnej blbej válec 5000kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Zbyna »

zaleži co se ti posralo ... ještě mám nějaké věci z motoru doma když jsem dělal repas ... podivej se na allegro ja kupoval druhy motor z polska a vyšel mě necelych 12
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Dneska to začnu rozebírat, tak uvidím. Shodím nejdřív jen vršek, jestli nerupnul rozvoďák nebo ventil a když nic nenajdu, půjdu hlouběji.
EDIT:
Tak tomu nějak nerozumím. Rozhodil jsem to a vačka ok, zdvihátka ok, ventily běhají, kroužky ok, naprosto čistý, nezapečený. Válec ani škrábnutí. Nechápu, co se podělalo, že to tak náhle chcíplo, zakouřilo to a už to nešlo natočit. Nevidím žádný známky problému. Nevím co s tím. Jestli vše prostě jen vyčistit, složit to a zkusit to nastartovat...? PS jestli to vůbec složím, karbce sem rval ven takovou silou, že už je zpět asi nenarvu.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Sinner »

neukápla svíce? :shock:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Svíce jsou taky v pořádku. Obě. Nevím, jestli jsem debil, jestli to jen v ten moment nestřelilo do výfuku a není to problém spíš v karbci - i ten čoud. Třeba tam z nějakýho důvodu vlítlo moooc benzínu = smrad, čoud, chcípnutí motoru. Každopádně to pak už natočit nešlo.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Twin »

Popisovals modrý kouř, ten vznikne když se pálí olej ne?
Při hledání bych se soustředil na olej
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

To jo, ale když už mám motor rozebranej a nikde žádná závada? Olej se tam mohl dostat:

1. přes kroužky (ty jsou ale jako nový, oba i stírák)
2. přes ventil - utrhlej dřík, úplně vymlácený těsnění dříku (nic takovýho sem ale nenašel)
3. přes těsnění pod hlavou - pokud tam vede nějaký mazací kanál, kterým by to nateklo do spal. prostoru
4. nevím kudy ještě... díra v pístu (nic takovýho se nestalo).
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:To jo, ale když už mám motor rozebranej a nikde žádná závada? Olej se tam mohl dostat:

1. přes kroužky (ty jsou ale jako nový, oba i stírák)
2. přes ventil - utrhlej dřík, úplně vymlácený těsnění dříku (nic takovýho sem ale nenašel)
3. přes těsnění pod hlavou - pokud tam vede nějaký mazací kanál, kterým by to nateklo do spal. prostoru
4. nevím kudy ještě... díra v pístu (nic takovýho se nestalo).
hele podvej se jestli ti nahodou nepraskla membrána v karbecu to by byla celkem vtipna porucha ale stava se to :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

To by byla opravdu blbá závada, když mám rozebraný celý motor na sračky :D
PS jak se dávají zpět karbce. Vyrval jsem je z prostoru mezi hlavou a airboxem násilím, zpět je tak určitě nenamontuju. Musí se nějak vyndat airbox?
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od honza780 »

Rimmerak píše:To by byla opravdu blbá závada, když mám rozebraný celý motor na sračky :D
PS jak se dávají zpět karbce. Vyrval jsem je z prostoru mezi hlavou a airboxem násilím, zpět je tak určitě nenamontuju. Musí se nějak vyndat airbox?

Uvolni airbox.Uvolni vzadu na blatníku z každé strany jeden šroubek za airboxem na blatníku.Posun' trochu dozadu.Ten blatník uhne když zatlačíš na airbox jednou rukou a druhou v poho nasadíš karbce na hlavu.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Já právě našel šroubky na boku (2) a nešlo to. Tak ještě tedy ten vzadu. Jinak motor jsem složil dokupy. Vše uvnitř vypadá jako nový. Ve válci jsou dokonce vidět šikmý stopy po honování. Neuvěřitelný, po 80000km. Píst na písním čepu nemá žádnou vůli, ojnice na klikovce taky ne. Nechápu a mám radost.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od honza780 »

Rimmerak píše:Já právě našel šroubky na boku (2) a nešlo to. Tak ještě tedy ten vzadu. Jinak motor jsem složil dokupy. Vše uvnitř vypadá jako nový. Ve válci jsou dokonce vidět šikmý stopy po honování. Neuvěřitelný, po 80000km. Píst na písním čepu nemá žádnou vůli, ojnice na klikovce taky ne. Nechápu a mám radost.
Ty dva vzadu drží blatník.Když je neuvolníš tak neposuneš dostatečně airbox.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Dík. Mrknu na to. Hlavní je, že sem dal dohromady zpět motor :-D
EDIT: Tak motor je v rámu, už jsem neměl sil připojit všechny kabely a hadičky, co jsem rozpojil. Rozebral jsem karbce, oba mají membránu v pořádku. Tak už fakt nevím. Asi to vše složím a prostě to zkusím nastartovat. Když to nepůjde, zkusím startovací sprej. A uvidíme. Když to pojede na sprej, je to problém v karbcích.
EDIT:
Tak jsem zkoušel start sprej a motor chytne. Takže problém v karbcích. Rozborka motoru zbytečná :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:Dík. Mrknu na to. Hlavní je, že sem dal dohromady zpět motor :-D
EDIT: Tak motor je v rámu, už jsem neměl sil připojit všechny kabely a hadičky, co jsem rozpojil. Rozebral jsem karbce, oba mají membránu v pořádku. Tak už fakt nevím. Asi to vše složím a prostě to zkusím nastartovat. Když to nepůjde, zkusím startovací sprej. A uvidíme. Když to pojede na sprej, je to problém v karbcích.
EDIT:
Tak jsem zkoušel start sprej a motor chytne. Takže problém v karbcích. Rozborka motoru zbytečná :-)
tak jak to dopadlo ? :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Nijak. Membrány v karbcích jsou ok, musím tedy znovu vyndat karbce a zkusit je rozebrat zespodu, od plovákový komory, jestli to není nějak podělaný tam.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:Nijak. Membrány v karbcích jsou ok, musím tedy znovu vyndat karbce a zkusit je rozebrat zespodu, od plovákový komory, jestli to není nějak podělaný tam.
tak to zkus nastartovat třeba to jen sezralo nejakou "fusekli" :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

To jsem zkoušel. Točí to ale nechytá to. Ani náznak. Prostě nic.
Jak jsem mu dal čuchnout z hadru, tak to chytlo hned. Takže tam evidentně nejde benzín. Ale ještě nevím proč.

EDIT: Tak jsem ještě ke všemu zapomněl předvčírem při složení motorky zavřít PRI a půl nádrže mi nateklo do motoru. Výborně. Takže jsem to vypustil, vyměnil olej. Vyfoukal dírama po svíčkách pryč případný zbytky. Nikdy se mi to nestalo, že by mi to propustilo do motoru. Rozebral jsem karbce znovu, vše vyčistil (byl tam takový tmavě šedý bordel/prach). Složil jsem je, otočil kohout na PRI že zkusím nastartovat, nechal jsem ho otevřený tak minutu a přepnul na normální režim. Ťuknul jsem na startér a líně se motor převalil. Vyndal jsem svíčku, ťuknul znovu a vylítalo plno benzínu. Takže i po rozborce karburátoru to zase teklo jako nezavřený. Nechápu.
Už mě to fakt sere. Mám náladu to letos vzdát a hrát si s tím až v zimě.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:To jsem zkoušel. Točí to ale nechytá to. Ani náznak. Prostě nic.
Jak jsem mu dal čuchnout z hadru, tak to chytlo hned. Takže tam evidentně nejde benzín. Ale ještě nevím proč.

EDIT: Tak jsem ještě ke všemu zapomněl předvčírem při složení motorky zavřít PRI a půl nádrže mi nateklo do motoru. Výborně. Takže jsem to vypustil, vyměnil olej. Vyfoukal dírama po svíčkách pryč případný zbytky. Nikdy se mi to nestalo, že by mi to propustilo do motoru. Rozebral jsem karbce znovu, vše vyčistil (byl tam takový tmavě šedý bordel/prach). Složil jsem je, otočil kohout na PRI že zkusím nastartovat, nechal jsem ho otevřený tak minutu a přepnul na normální režim. Ťuknul jsem na startér a líně se motor převalil. Vyndal jsem svíčku, ťuknul znovu a vylítalo plno benzínu. Takže i po rozborce karburátoru to zase teklo jako nezavřený. Nechápu.
Už mě to fakt sere. Mám náladu to letos vzdát a hrát si s tím až v zimě.
tak je to jednoduchy - mas omlaceny gumovy spicky na jehlách v karbecech = protikaji ti plovakovky - karbecy v poradku nepusti do motoru nic ani při poloze PRI - omlaceny jehly by mohly způsobovat leccos - od vysoky hladiny přes nekontrolovatelny prehlcovani motoru, navíc tim jak se to v tom hrka byla preplavovani znacne narazovy od 0 az po HODNE :-) -klidne vcetne one rany a koure - cely sani je pak doslova prochcany benzinem a bezproblemu to muze slehnout zpatky , taky sme si s tim uzily svy na kamosove KLE - ty jehly prohlidni opravdu peclive i mala drazka udela velky problémy
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Ty jehly jsem prohlížel a čistil a jsou naprosto v pořádku. Už jsem otlačený/vymlácený tyhle gumový jehly viděl, ale ty moje jsou OK. Nemůže to způsobovat ještě nějaká podtlaková hadička? Prasklá, spadlá...?
Každopádně chci koupit a dát tam mezi nádrž a karbec elektromagnetickej ventil, aby tam ani při PRI nemohlo nic téct, pokud není motorka zapnutá.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Milanek »

Rimmerak píše:Ty jehly jsem prohlížel a čistil a jsou naprosto v pořádku. Už jsem otlačený/vymlácený tyhle gumový jehly viděl, ale ty moje jsou OK. Nemůže to způsobovat ještě nějaká podtlaková hadička? Prasklá, spadlá...?
Každopádně chci koupit a dát tam mezi nádrž a karbec elektromagnetickej ventil, aby tam ani při PRI nemohlo nic téct, pokud není motorka zapnutá.
tak to je fakt zahada :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Rimmerak »

Dneska jsem pořádně zkontroloval všechny hladičky, konektory. Dal to do stavu jako je to na bráchovým Freewindu. Nandal jsem nádrž (na ON z ní benzín neteče, tzn. uzávěr funguje). Ač byly karburátory po čištění prázdný, po asi 5 protočeních motoru s kohotem na ON (PRI jsem nechtěl používat, aby se to případně neulilo), motor chytnul a krásně plynule jel. Po asi půl minutě jsem stáhnul sytič, drželo to otáčky cca 1600.
Nechal jsem to běžet na volnoběh a asi po minutě a půl to najednou zdechlo. A už to opět nejde nastartovat. Nechápu, co má ten krám za problém.
Pro jistotu a klid jsem sundal víčko na kontrolu ventilů, jestli tam jde olej. Olej tam jde (a překvapilo mě jak moc, když jsem ťuknul do startéru).
Už mě napadá jen, že se po ohřátí odporoučí svíčky. Venku ale práskají. Už mi zbejvá jen začít kanibalizovat pokusně bráchovýho Freewinda. Svíčky, když to nezabere, tak celý karbec, nebo bandu (eliminovat závadu kohoutu).
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Radek »

Něco podobně záhadného měl kamarád na jiné motorce a byla to řídící jednotka,taky zkoušel vše možné.....
Uživatelský avatar
Fífa
Big motorkář
Příspěvky: 163
Registrován: stř 22. srp 2012 11:27:39
Bydliště: Praha

Re: Rána,dým,smrad oleje z výfuku - co se po...?

Příspěvek od Fífa »

me kdysi delal bordel silenoidovy ventil co otevira druhy karbec,nakonec mi to v servisu vyresily odpojenim ventlilu a propojenim podtlaku,ze mi bezi oba karbce trvale a od te doby po problemech ,spotreba stoupla max o pullitr na sto. Nechtelo mi to jit do otacek nad 4000
Yamaha XS 400 modrá 1977+
Opel Astra G caravan 1.6 16v,červená N-JOY(Baron)+
Mazda 5 1.8,šedá
Praha
Odpovědět