Přední tlumiče - hydraulický olej

Odpovědět
Uživatelský avatar
Swifter
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. kvě 2016 14:23:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Swifter »

Před pár dny jsem řešil netlumení předních tlumičů... I při prudším brzdění jsem nedokázal stlačit tlumiče víc jak 4-5 cm, tak jsem je komplet vyndal, abych zjistil závadu.. Po vylití starého oleje (byl úplně šedý a až kašovitý) začali tlumiče pérovat až na 15 cm. Neměl jsem čas schánět speciální olej a tak jsem tam nalil hydraulický olej v trochu menším množství než tam byl origo.

Za pár dní se chystám na delší cestu přes pár států a tak bych se rád zeptal, zda ten olej nemůže dělat neplechu?

Zatím vše vypadá OK.

Díky.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Milanek »

to bych si riozmyslel - hydraulickej olej ma podstsatne horsi kluzny vlastnosti - kdysi sem ho nalil do vidli jedny stary suzy - uz byli sice letity ale funkcni - za dva roky se to s tim olejem tam moc vydrelo do soudku ze uz sli jen vyhodit
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Honzejk »

Milanek píše:to bych si riozmyslel - hydraulickej olej ma podstsatne horsi kluzny vlastnosti - kdysi sem ho nalil do vidli jedny stary suzy - uz byli sice letity ale funkcni - za dva roky se to s tim olejem tam moc vydrelo do soudku ze uz sli jen vyhodit

Souhlasím s Milankem. Dej origoš olej do vidlí a rovnou bych vyměnil i simmerinky a máš pokoj, luxus a jistotu.

Já když si nechával dělat přední vidlici, tak hned na prvním železničním přejezdu sem čučel jaký podstatný rozdíl. :)
Kolem komína je to asi jedno :)
Free Wind
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Dave842 »

Taky bych raději vyměnil. Jestli nemáš moc času, tak zkusit jenom vypustit, pokud půjde a nalít novej. Jeden z kvalitních je Motorex Fork oil. Origo je tam 15W.
D@VE
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od kanko00 »

Ten olej vymen. Urcite a co najskor.
Kludne daj aj 17w....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Swifter
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. kvě 2016 14:23:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Swifter »

Lze olej nějak vypustit spodem? Já jsem měl tlumiče vyndaný z brýlí a starý olej vylíval vrchem... Ten imbus dole jsem nedokázal odšroubovat, při otáčení šroubem se točí ta trubka vevnitř.

A když už se ptám, kolik toho oleje má být? Já jsem vylil z obou tlumičů 1,5L A zpět jsem nalil 1L celkem. Díky.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od Dave842 »

Ten spodní šroub drží ten tlumič pohromadě. Klasickou ráčnou ho nejspíš nepovolíš - jak píšeš, protáčí se celý tlumič. Nejlepší a nejspíš jediné řešení je použít pneumatickou pistoli a rázově to povolit. To jde jedna báseň..

Náplň je 655ml na jednu "nohu" tlumiče, takže celkově cca 1,3l. Ideálně ten Motorex fork oil, 15W. Je dražší, ale kvalitní.
D@VE
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče - hydraulický olej

Příspěvek od hroch »

Dave842 píše:Ten spodní šroub drží ten tlumič pohromadě. Klasickou ráčnou ho nejspíš nepovolíš - jak píšeš, protáčí se celý tlumič. Nejlepší a nejspíš jediné řešení je použít pneumatickou pistoli a rázově to povolit. To jde jedna báseň..

Náplň je 655ml na jednu "nohu" tlumiče, takže celkově cca 1,3l. Ideálně ten Motorex fork oil, 15W. Je dražší, ale kvalitní.
a nebo dovnitř vrazit násadu od koštete a pak to jde ;)
x x x jinak to neumim
Odpovědět