Nejde natočit :-(

Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

Poslechněte přesmutný příběh, :cry:

Baterku jsem trochu oživil a vydal se s ní včera k motorce. Bylo solidní počasí (na to že je únor) a tak jsem si sebou vzal i přilbu že bych si třeba udělal kolečko kolem garáže.

Všechno bylo jinak!
Baterku jsem strčil do kastliku, benzín přepnul do polohy PRI a jal se startovat. Baterka s tím docela svižně a solidně točila. Nic - motor nenaskočil a to se opakovalo několikrát, musel jsem už vypnout sytič a zkoušel to zas a znova. Po velice dlouhém čase a nesčetných pokusech zvrčela a naskočila. Bohužel okamžitě jak jsem se dotkl plynu tak zdechla. Zase dlouhé startování bez výsledku, až opět po velice dlouhé době zas naskočila já blbec nepoučen z předchozího nezdaru opět vzal za hned plyn a ona zas ihned zdechla. Baterka už zas vyždímaná, a já jel domů jak zpráskanej pes. :x
Máte někdo radu poradu, přemýšlím že tam dnes zajedu znova, vytáhnu svíce a dám jí trošku benzínu rovnou do válce ještě přemýšlím že bych jí mohl dát "dýchnou" rovnou do sání. a nechat blafat , mám podezření na zvodnatěný benzín.

Jo a aby to nebylo jen tak fádní, tak startér chvilkami vydává docela podivné zvuky. :cry: :x
Občas zachrčí jako by šel někde přes zuby, nebo jako by bylo vysypané ložisko. :x :x :x :shock:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Household »

Tak presne takto ako Ty som to absolvoval minulý rok a zhruba v tomto čase. :lol:

A tak som skúšal a skúšal.
To klepanie zubov v štartéri to značí slabú baterku, za predpokladu, že je to ten istý zvuk ako môj.

Pred štartovaním:
Pohrkať Motorku, nech sa premieša beznzín - toto neviem či pomôže, ale radia to viacerý, predsa len to dlho stojí a benzín je usadený.
Palivák do polohy PRI - (zapáliť cígu) počkať tak 2 minúty, kým natečie benzín.
Vytáhnout sitič a bez plynu štartnúť max. 2 krát.

Asi nechytí, ale treba zase počkať 1 - 2 minúty a skúsiť štartnúť znova.
Mne vačšinou už naskočí, ak nie tak počkať ďalšiu minútu a to už naskočí na 100%.
PLYN nepoužívať, kým je Palivák v polohe PRI - benzín tečie stále a preplavuje karbec, ak použiješ plyn zadusíš ju benzínom a prechlastáš.
Po naštartovaní a cca 30 sekundách vrčania treba vrátiť Palivák do polohy ON aby je neprechlastávalo.


Ale určite neštartuj za sebou ako nedočkavec, tie pauzy tam musia byť, to mám odskúšané Inak vymlátiš baterku ako ja.

Aj keď mňa asi neprekonáš, po vymlátení baterky som ju chcel oživiť a tak som ju dal na nabíjačku a kedže som kukol dno a bolá suchá tak som trochu do nej cvrkol no a to už nerozchodila :oops: :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

Trpělivost tedy není moje silná stránka, dá se říct že jsem přesnej opak a kouřit kvůli tomu taky zase nezačnu, ale obejdu dvakrát garáž. :lol:
Dík za radu dám vědět jak to dopadlo, ještě si dám kafe a vyrazím. Přeci mám tu garáž trochu z ruky. :D
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od traxxas »

Household to napsal úplně skvěle, je to přesně tak, jen doplním, můžeš do nádrže hrknout trochu denaturáku a pohrkat jak píše on. Divné zvuky-to je normální, pokud dlouho s něčím nejedeš, vytratí se kontinuita vjemů a ty jsi pak daleko více vnímavý zvláště v této situaci.
Tak hodně štěstí a hlavně tu trpělivost.
Napiš jak to dopadlo.... ;)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Ošklivý zvuky to dělalo při prvním zimním startování i mě. Jakoby zakvílení. Hnusný zvuk. Ale od tý doby se snažím při lepším počasí jet alespon jednou za 14 dní na projíždku a už to nehrčí a chytne téměř hned - taky nejsem zrovna trpělivý člověk a polohu PRI na kohoutku nemám napsanou :-D Takže nevím kde je on a kde je pri, asi se písmenka ošoupali ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Household »

V prílohe je to na obrázku, aj s popisom ako to vlastne funguje ;)
Přílohy
A tu je popis s manuálu
A tu je popis s manuálu
02.jpg (206.41 KiB) Zobrazeno 20928 x
Ako to funguje
Ako to funguje
01.jpg (43.14 KiB) Zobrazeno 20394 x
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

Tak už zase jedéééé. :D

Postup:
Zakoupení 5 litrů naturalu N95
Příchod k motorce a zjištění ztráty nalévací hubice kanistru.
Klení - cca 1:35 minuty, ani jednou jsem se neopakoval.
Umístění znova dobité baterie
Zjištění ztráty "spešl" matičky kontaktu baterie
Klení - cca 2minuty, opakoval jsem se několikrát.
Otevření kohoutu do polohy PRI a přidrátování kontaktu baterky.
Vytažení sytiče
Vymáčknutí spojky
Sepnutí startovacího tlačítka z čirého zoufalství "co kdyby"
Cvak a tu motor Brrrrrrmmmmmbrrrrrmmmmbrrrrmmmmbrrrrrmmmmmbrrrrmmmm
No přeháním tak pravidelné to nebylo, spíše to připomínalo dvoutakt který pracuje na principu náhodných a naprosto nepravidelných výbuchů.
Nechal jsem jí běžet asi tak dvě minuty (z výfuku bílý kouř nesmrdící)
Pravidelnější byl asi po 30 sekundách od startu, vyběhl otáčkoměr na 3500, vypnul jsem polohu PRI a přepnul do ON.
Vzal jsem za plyn, motor trochu párkrát práskl do výfuku a chod začal být znatelně hladší.
Nechal jsem ho ještě chvilku na sytič a asi tak za dvě minutky možná tři minutky od startu ho zamáčkl.
Otáčky slezly na 2500 a tam už zůstaly.
nechal jsem jí běžet 15 možná 20 minut, na stojánku jsem tam flák za jedna i za dvě a trochu ji prohnal na místě.
Vypnul jsem jí.
Ukradl :oops: jsem sousedovy flašku od petky a udělal si z ní nalévací hrdlo a dolil novej benzín.
Znova už bz jakýchkoli problémů znova natočil.
Nechal zase běžet asi dvacet minut a občas vrkal plynem.
Pak už jen vypnul pochválil jí ;) zamk a mazal domů
Jo baterku mám sebou, budu si muset vypilovat z matičky ten zracenej bazmek.
Jak bude trošku slušně tak ji vezmu ven. :P

Traxxas ten zvuk se mi nezdál bohužel to bylo příliš jednoznačné :( , jinak o tom denaturáku jsem taky uvažoval, ale pak jsem dospěl k závěru, že zavolám známé aby mi ze špitálu přinesla trochu 98% lihu 8-) .
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hroch »

ja mel ten sami problem minuly rok a nalil jsem 10l novyho benzinu abylo to ok.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Vitouš »

Sinner píše:Poslechněte přesmutný příběh, :cry:


Jo a aby to nebylo jen tak fádní, tak startér chvilkami vydává docela podivné zvuky. :cry: :x
Občas zachrčí jako by šel někde přes zuby, nebo jako by bylo vysypané ložisko. :x :x :x :shock:
To chrčení startéru mě dělá přes rok.Deep tvrdí že stačí startér promazat.( Je to jako pokaženej setrvačník u autíčka)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

Vitouš píše:
Sinner píše:Poslechněte přesmutný příběh, :cry:


Jo a aby to nebylo jen tak fádní, tak startér chvilkami vydává docela podivné zvuky. :cry: :x
Občas zachrčí jako by šel někde přes zuby, nebo jako by bylo vysypané ložisko. :x :x :x :shock:
To chrčení startéru mě dělá přes rok.Deep tvrdí že stačí startér promazat.( Je to jako pokaženej setrvačník u autíčka)
Joooo to je ten zvuk!!!!
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od traxxas »

Tak by to mohla být ložiska, možná by je stačilo vyčistit a máznout-jak říká DEEP... ;)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Vitouš »

Tak se musím pochlubit.O víkendu jsem skoro po třech měsících zkusil natočit wětráka a SUPER tak po 5 otačkách chytnul a spokojeně brumlal i na loňskej benzín.Stačilo dobít nabiječkou z Lídlu baterku přepnout do polohy PRI chvilku počkat a už vrčel.Mám radost že i mnou odepisovaná baterka je ok.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od DEEP »

Rimmerak píše:Ošklivý zvuky to dělalo při prvním zimním startování i mě. Jakoby zakvílení. Hnusný zvuk. Ale od tý doby se snažím při lepším počasí jet alespon jednou za 14 dní na projíždku a už to nehrčí a chytne téměř hned - taky nejsem zrovna trpělivý člověk a polohu PRI na kohoutku nemám napsanou :-D Takže nevím kde je on a kde je pri, asi se písmenka ošoupali ;)
To tvoje kvileni.To je ze starteru.Vlastni zkusenost.Kdyz to delsi dobu stoji tak to kvili.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od DEEP »

Sinner píše:Tak už zase jedéééé. :D

Postup:
Zakoupení 5 litrů naturalu N95
Příchod k motorce a zjištění ztráty nalévací hubice kanistru.
Klení - cca 1:35 minuty, ani jednou jsem se neopakoval.
Umístění znova dobité baterie
Zjištění ztráty "spešl" matičky kontaktu baterie
Klení - cca 2minuty, opakoval jsem se několikrát.
Otevření kohoutu do polohy PRI a přidrátování kontaktu baterky.
Vytažení sytiče
Vymáčknutí spojky
Sepnutí startovacího tlačítka z čirého zoufalství "co kdyby"
Cvak a tu motor Brrrrrrmmmmmbrrrrrmmmmbrrrrmmmmbrrrrrmmmmmbrrrrmmmm
No přeháním tak pravidelné to nebylo, spíše to připomínalo dvoutakt který pracuje na principu náhodných a naprosto nepravidelných výbuchů.
Nechal jsem jí běžet asi tak dvě minuty (z výfuku bílý kouř nesmrdící)
Pravidelnější byl asi po 30 sekundách od startu, vyběhl otáčkoměr na 3500, vypnul jsem polohu PRI a přepnul do ON.
Vzal jsem za plyn, motor trochu párkrát práskl do výfuku a chod začal být znatelně hladší.
Nechal jsem ho ještě chvilku na sytič a asi tak za dvě minutky možná tři minutky od startu ho zamáčkl.
Otáčky slezly na 2500 a tam už zůstaly.
nechal jsem jí běžet 15 možná 20 minut, na stojánku jsem tam flák za jedna i za dvě a trochu ji prohnal na místě.
Vypnul jsem jí.
Ukradl :oops: jsem sousedovy flašku od petky a udělal si z ní nalévací hrdlo a dolil novej benzín.
Znova už bz jakýchkoli problémů znova natočil.
Nechal zase běžet asi dvacet minut a občas vrkal plynem.
Pak už jen vypnul pochválil jí ;) zamk a mazal domů
Jo baterku mám sebou, budu si muset vypilovat z matičky ten zracenej bazmek.
Jak bude trošku slušně tak ji vezmu ven. :P

Traxxas ten zvuk se mi nezdál bohužel to bylo příliš jednoznačné :( , jinak o tom denaturáku jsem taky uvažoval, ale pak jsem dospěl k závěru, že zavolám známé aby mi ze špitálu přinesla trochu 98% lihu 8-) .
Ty kravo to jsou dlouhodobe starty.Kdyz vam reknu ze .......
Masinu zapojim na baterku,vse utahnu a nasadim sedlo spet.Otocim klickem.Stisknu startovaci cudlik a Verte nebo ne ten starter se neotoci snad ani jednou dokola.Proste ty chytne jako by to bjezelo naposledy pred 2 minutama a ne pred 6 mesici.Parada.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Mě to v prosinci nechtělo taky za ten měsíc a půl co sem nejezdil chytit, ale jak to chytlo, od tý doby jezdím tak jednou za 14 dní se projet, tak 20-30km daleko, když je nad nulou a není mokro a teď to chytá krásně, taky na první otočení. Tankoval jsem a zimní spotřeba je 4,9 litru (počítáno z 200km) což si myslím, že docela jde, při teplotách kolem 5°C.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od traxxas »

A dáváš motoru šálu, aby nenachladnul a neprskal?? :lol: přeci jen je to vzducháč stavěnej na teplej odchov... :lol:
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od šimi »

Ty kravo to jsou dlouhodobe starty.Kdyz vam reknu ze .......
Masinu zapojim na baterku,vse utahnu a nasadim sedlo spet.Otocim klickem.Stisknu startovaci cudlik a Verte nebo ne ten starter se neotoci snad ani jednou dokola.Proste ty chytne jako by to bjezelo naposledy pred 2 minutama a ne pred 6 mesici.Parada.[/quote]

Tak to taky koukám.Mě když motorka stojí dýl než čtrnáct dní tak musím dodržet jedno pravidlo - při startování se nesmím dotknout plynu a naskočí hned.Jak sáhnu na plyn,tak s tím motám dvacetkrát než to vůbec škytne.Takže poloha do PRI,cucák,3 až 5 minut počkat a chytne hned.A je jedno jestli stála dva dny nebo čtvrt roku.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

traxxas píše:A dáváš motoru šálu, aby nenachladnul a neprskal?? :lol: přeci jen je to vzducháč stavěnej na teplej odchov... :lol:
Rozpálí se jako v létě po chvilce jízdy :-) A to jezdím kolem 3500-4500 otáček...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od DEEP »

To ze mi to takhle dobre chyta neni tim ze mam masu dobre udelanou.Mam ji ale doma ve cca 20 stupnovem teplu a baterku stale na nabijecce.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od hace »

jestli dobře chápu ten palivovej kohoutek tak ten benzín ani nejde vypnout co??
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Household »

Otočením kľúčika sa vypne napätie v elektrickej sústave a tok paliva sa vypne, preruší. Platí pri polohe ON a Reserva.
V polohe PRI vraj tečie stále aj keď je kľúčik vypnutý. Pomaly tečie do karburátora a odparuje sa. Preto nenechať polohu PRI.

Tak mi to vysvetlili v Suzuki servise. Či je to pravda fakt neviem ;)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Sinner »

hace píše:jestli dobře chápu ten palivovej kohoutek tak ten benzín ani nejde vypnout co??
Nejde.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Mohl by mi někdo popsat na jakou stranu je PRI, ON atd.? Já to tam nemám napsaný, asi už popisky slezly stářím. Nikdy jsem to ale neřešil, protože mi to jede i startuje na jakoukoliv polohu. Ale zajímalo by mě to ;) Ať tam nemám zbytečně ten "vypařovací mód" :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:Mohl by mi někdo popsat na jakou stranu je PRI, ON atd.? Já to tam nemám napsaný, asi už popisky slezly stářím. Nikdy jsem to ale neřešil, protože mi to jede i startuje na jakoukoliv polohu. Ale zajímalo by mě to ;) Ať tam nemám zbytečně ten "vypařovací mód" :-)
Když stojíš čelem proti kohoutu tak vodorovný směr kohoutu nebo chceš li směr k zadnímu kolu je poloha PRI dolů je ON a nahoru je reserva.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde natočit :-(

Příspěvek od Rimmerak »

Děkuji moc, tak to jezdím už skoro rok na reservu :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět