Palivový kohút

Odpovědět
laco
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. úno 2016 10:23:21

Palivový kohút

Příspěvek od laco »

Nazdar, mám zrejme problém s palivový kohútom (presakuje) tak by som si chcel ujasniť pár vecí.
1. Pri vypnutej motorke má benzín z hadičky tiecť v ktorých polohách?
2. Naopak pri zapnutej ( stačí mať otočený kľúč alebo naštartované? :roll: ) má tiecť v akých polohách?
3. Zatiaľ posledná vec, že či je v palivovej hadičke ( od ventilu do karburátora ) nejaký filter/ sitko alebo niečo podobné. Pretože tam jednoznačne niečo mám.
Ďakujem 8-)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový kohút

Příspěvek od yuri13 »

Kohout má 3 polohy: ON (normální poloha), PRI (zaplavování plovákových komor karburátorů), RES (rezerva).. Protože má Freewind spolehlivý palivoměr, jezdil jsem vždy na RES.. Benzin ti na ON nebo RES poteče pouze pokud budeš mít v té slabší hadičce co vede do kohoutu podtlak (tzn. motor se musí točit).. Poloha PRI podtlakový ventil obejde a benzin ti poteče rovnou.. Používá se, když motorka dlouho stála a z plovákovek se ti odpařil benzin, tak abys nestartoval "hodinu".. Taky tu polohu využiješ při synchronizaci klapek, když bys ji někdy dělal.. ;) :ugeek:

Jo a v nádrži je - pokud vím - sítko, jinak je od nádrže do karburace v originále "jen" hadice obtočená slabou pružinou.. 8-)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
laco
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. úno 2016 10:23:21

Re: Palivový kohút

Příspěvek od laco »

Polohy sú mi jasné len mam podozrenie že nefunguje správne podtlakový ventil....preto sa pýtam či keď je motorka vypnutá má tiecť len v polohe PRI alebo aj inej :) pretože mne tečie aj v inej
To hej je obtočená pružinou ale myslel som v nej (vnútri) či nie je sitko..niečo tam rozhodne mám a váham či to vybrať :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový kohút

Příspěvek od yuri13 »

V jiné poloze než PRI při vypnutém motoru téct nemá, nezávisí to na elektronice ale na podtlaku v sání.. A v hadičce nemá být - krom benzinu - nic.. Na vině nemusí být jen podtlakový ventil, můžeš mít poškozenou i gumu v kohoutu, která "přepíná" mezi kanálky.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
laco
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. úno 2016 10:23:21

Re: Palivový kohút

Příspěvek od laco »

Ďakujem toto som potreboval vedieť ;)
Hadičku teda vyčistím/vymením a tou gumou neviem presne ktorú myslíš...nemáš prosím foto?
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový kohút

Příspěvek od yuri13 »

To bys musel kohout rozebrat, já jsem ho měl i po 19ti letech a 86tkm naštěstí v pohodě, takže v tom ti bohužel neporadím.. :(
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
laco
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. úno 2016 10:23:21

Re: Palivový kohút

Příspěvek od laco »

Ja som ho uz rozobrany mal a skusal pretesnit...mozno som tomu viac uskodil ako pomohol :roll:
Preskusam fukciu podtlaku a potom sa uvidi co dalej ;)
Uživatelský avatar
dratenik
Motorkář
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. srp 2014 17:31:01
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Palivový kohút

Příspěvek od dratenik »

Mám stejný problém. Kohout jsem rozebral a zjistil, že dvě těsnění už mají nejlepší léta za sebou. Nicméně ho vyzkouším vyčistit a znovu složit. Když to nepomůže, tak budu řešit co dál.
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Palivový kohút

Příspěvek od hanz393 »

Pozor přátelé, sítko tak skutečně je! Pokud sundáte hadici z trubičky od karbecu, tak na té trubičce je opravdu sítko na jemné fragmenty...občas se stane, jako i mě, že jsem sundal hadičku a sítko z trubičky z karbecu zustalo v hadici(ta omotaná pružinou) a jelikož je fakt drobné, taková minišprcka pro myši :-D se při opětovném nasazování hadice prostě pomačká v hadici, je malé takže palivo proudí i přez tuto "zátarasu" v hadičce. To se stalo mě. Kohout jsem nicméně taky přetěsnil, zatím v olejoznaku nic nepřibývá jupiii. A k sítku, mrkněte na rozsyp dílů na partsdepod! Nevim už přesně jestli bylo sitko zobrazeno někde u kohoutu nebo karbeců, ale je tam. Objednával jsem si ho.
laco
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. úno 2016 10:23:21

Re: Palivový kohút

Příspěvek od laco »

Máš pravdu sitko tam naozaj bolo ale už len "zrolované" v hadici vhodné na zahodenie...tak jazdím aj bez neho
Inak ventil už funguje ako má :) vymenil som pružinu za silnejšiu a poriadne ho prečistil
Odpovědět