Rozeta + řetěz

Odpovědět
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Rozeta + řetěz

Příspěvek od Zbyna »

Pánove po nějaké době zase problém. Dnes jsem se chtěl jit projet cca po měsíci co moto stála jelikož na ni nemám teď vůbec čas a řetěz je uplně volný. před měsícem jsem otočil Jeseníky cca 250 km a zpět jsem jel celou dobu v dešti. a pak už moto jen stála. (řetěz jsem jakmile uschnul namazal) nechápu jak se mohl ten řetěz tak šíleně natáhnout jak jsem se vracel z jeseníků vubec jsem nepociťoval že by byl řetěz volny. tak to nechápu

ale k věci jaký řetěz a rozetu používáte a hlavně se chci zeptat odkud to případně obědnat
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od honza780 »

Hlavně ne z Motořetězy cz.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Sinner »

Sinner píše:
honza780 píše:Hlavně ne z Motořetězy cz.
Proč ne z motoretezy? já je tam beru pořád. A žádné potíže jsem nikdy neměl. Ani s kvalitou a ni plněním dodávky.
Jediné co bylo, tak jednou mi poslali špatné kolečko a pak promptně poslali zdarma jiné (konzultoval jsem s technikem přesně co potřebuji, on to sehnal) a staré si dovolili požádat zda jim ho můžu poslat zpět. Pokud bych se na ně vykašlal nic by s tím nenadělali, nové už bylo doma.
Jo používám řetězy CZ. O kroužek, největší nájezd byl asi 25 tisíc na tenerce. Údržba byla tristní. ;) jen když jsem si vzpomněl, ale to už musel cinkat jak václavák v 89. :roll: :oops:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od honza780 »

Bral sem od nich celou sadu.Řetěz ČZ ten ok.Takto vypadá rozeta(sejně i malý kolečko)zhruba po 17000 jenom silnice.
IMAG0069.jpg
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Sinner »

Ale to mi nepřijde tak špatný, je to pravidelné bez zahnutých zubů. Výška se se také nesnižovala, a zuby nejsou vytažené jen na jednu stranu. To by ukazovalo na měkčí matroš, ale nic jiného.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od honza780 »

Když mě pošlou nekvalitní kola na sadu Čz tak je to podvod.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Sinner »

honza780 píše:Když mě pošlou nekvalitní kola na sadu Čz tak je to podvod.
No jasně, ale v čem je ten podvod, řetěz vydržel víc než rozeta nebo kolečko,čekal by si že to odejde najednou?
Já myslím že nájezd 17000 je slušnej, ať už šlo do háje cokoli, stejně musíš měnit všechno.
Ale jak říkáš, nebyl jsi spokojen a výběr je naštěstí velký.
Já mám přední kolečko CHIARAVALLI a rozetu BERAN TUNNING. Kolečko mám z 16CrNi4, rozeta je udělaná c-45. Ani jeden materiál (podle toho co jsem našel na netu) není žádná sláva, ale je to standard.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od šimi »

honza780 píše:Hlavně ne z Motořetězy cz.
Proč ne?Já jsem kupoval tuto: http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1009 ... 97-02.html ,právě tam.Sada má najeto něco přes 26 000km a vypadá pořád dobře.Ježděno 95% silnice.A údržba?Mažu každých cca.1000km a čistím cca.každých 2000 až 3000 km.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

mam na retezy od motoretezu odjezdeno zruba 80000 na ruznych motorkach a zivotnost je naprosto standartni cca 20-35 tis / sada vesmes spis v horsich podmínkách a s horsi udrzbou :-) , jinak pokud chces 43z rozetu - mam tu jednu HODNE peknou - téměř novou , uz jezdime jen na 41z Rozetach
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Zbyna »

Mohl by mi prosim nekdo rict jaky je rozdil v retezech cz a did ? Pouze znacka nebo je rozdil v kvalite ?
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

v katalozích by mela byt max. zatizitelnost a tu ma DID asi o něco vyssi , ale jinak je to spis teorie a pece majitele , CZ mela dřív problémy s kvalitou - velke výkyvy , viz. reklamce retezu u novych BMW 800 v počátcích výroby, kámošovi třeba při použití benzinu (ja vim ze se to nemá) na myti retezu "vytekly" z CZ retezu "o" krouzky :-D , to se u DID nestane , osobne pozivam stabilne DID X krouzek kde s cenou mezi 2500-3000 za sadu na skoro kazkou moto vlastne není co řesit - malo se taky mluví o tom ze perfektni sesazeni promazání a snýtováni spojky je 50% úspěchu - nedomazaná nebo nedonýtovaná (netěsnící) , nebo naopak prelisovaná (drhnoucí) spojka ti zlikviduje i řetěz ze zlata
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Zbyna »

zkoušel někdo z vás větší pastorek 16 Zubu ?
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Phonek »

Milanek píše:mam na retezy od motoretezu odjezdeno zruba 80000 na ruznych motorkach a zivotnost je naprosto standartni cca 20-35 tis / sada vesmes spis v horsich podmínkách a s horsi udrzbou :-) , jinak pokud chces 43z rozetu - mam tu jednu HODNE peknou - téměř novou , uz jezdime jen na 41z Rozetach

Ahoj, to kupuješ celou řetězovou sadu s 41rozetou? Nikde ji nemohu najít, všude je jen s 43 zubů.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

Phonek píše:
Milanek píše:mam na retezy od motoretezu odjezdeno zruba 80000 na ruznych motorkach a zivotnost je naprosto standartni cca 20-35 tis / sada vesmes spis v horsich podmínkách a s horsi udrzbou :-) , jinak pokud chces 43z rozetu - mam tu jednu HODNE peknou - téměř novou , uz jezdime jen na 41z Rozetach

Ahoj, to kupuješ celou řetězovou sadu s 41rozetou? Nikde ji nemohu najít, všude je jen s 43 zubů.
napises to do poznámek - normalne to mají, nemel sem s nima nikdy problém vždy do par dni doma , co se tyce mne retez vždycky DID X krouzek s téma není problém jen pozor na to ze jak zkratis retez na 41z uz tam 43z nedas :-)
Phonek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. kvě 2015 17:29:01
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Phonek »

Milanek píše:
Phonek píše:
Milanek píše:mam na retezy od motoretezu odjezdeno zruba 80000 na ruznych motorkach a zivotnost je naprosto standartni cca 20-35 tis / sada vesmes spis v horsich podmínkách a s horsi udrzbou :-) , jinak pokud chces 43z rozetu - mam tu jednu HODNE peknou - téměř novou , uz jezdime jen na 41z Rozetach

Ahoj, to kupuješ celou řetězovou sadu s 41rozetou? Nikde ji nemohu najít, všude je jen s 43 zubů.
napises to do poznámek - normalne to mají, nemel sem s nima nikdy problém vždy do par dni doma , co se tyce mne retez vždycky DID X krouzek s téma není problém jen pozor na to ze jak zkratis retez na 41z uz tam 43z nedas :-)
Takže jestli to chápu dobře, tak objednat např. toto http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1009 ... 97-02.html a napsat jim tam že bych si přál zadní rozetu 41zubů jo? Dík moc za trpělivost se mnou, jsem jak blbej.
S pozdravem a díkem
Phonek.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

Phonek píše:
Milanek píše:
Phonek píše:
Milanek píše:mam na retezy od motoretezu odjezdeno zruba 80000 na ruznych motorkach a zivotnost je naprosto standartni cca 20-35 tis / sada vesmes spis v horsich podmínkách a s horsi udrzbou :-) , jinak pokud chces 43z rozetu - mam tu jednu HODNE peknou - téměř novou , uz jezdime jen na 41z Rozetach

Ahoj, to kupuješ celou řetězovou sadu s 41rozetou? Nikde ji nemohu najít, všude je jen s 43 zubů.
napises to do poznámek - normalne to mají, nemel sem s nima nikdy problém vždy do par dni doma , co se tyce mne retez vždycky DID X krouzek s téma není problém jen pozor na to ze jak zkratis retez na 41z uz tam 43z nedas :-)
Takže jestli to chápu dobře, tak objednat např. toto http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1009 ... 97-02.html a napsat jim tam že bych si přál zadní rozetu 41zubů jo? Dík moc za trpělivost se mnou, jsem jak blbej.
S pozdravem a díkem
Phonek.
jo presne tak :-)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

Zbyna píše:zkoušel někdo z vás větší pastorek 16 Zubu ?
zkousel sem 14 i 16 - se 14z koleckem se daji na 1ku bez spojky po lese hledat houby :-) , 16z je zase az prilis dlouhy , nechat 15z a dozadu 41 z je ideal zry - zustane ti svizna 4ka na predjizdeni 5ku radis v 90ti na 4000ot a objektivne to při cestovnim tempu 110-120 bere o pul litru min , v terenu (sotolinky) jsem rozdil nezaznamenal skoro zadnej , jen při extrémních vracečkách v alpach se občas musí doradit az za 1 , celkove ale beru prinos 41z rozety jako 10/1 - tohle plati pro osazeni moto jednim jezdcem! jezdit pravidelne ve dvou bych tam nechal original a pokud jsou macatější tak event. 14 + 41 :-)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozeta + řetěz

Příspěvek od Milanek »

Milanek píše:
Zbyna píše:zkoušel někdo z vás větší pastorek 16 Zubu ?
zkousel sem 14 i 16 - se 14z koleckem se daji na 1ku bez spojky po lese hledat houby :-) , 16z je zase az prilis dlouhy , nechat 15z a dozadu 41 z je ideal - zustane ti svizna 4ka na predjizdeni 5ku radis v 90ti na 4000ot a objektivne to při cestovnim tempu 110-120 bere o pul litru min , v terenu (sotolinky) jsem rozdil nezaznamenal skoro zadnej , jen při extrémních vracečkách v alpach se občas musí doradit az za 1 , celkove ale beru prinos 41z rozety jako 10/1 - tohle plati pro osazeni moto jednim jezdcem! jezdit pravidelne ve dvou bych tam nechal original a pokud jsou macatější tak event. 14 + 41 :-)
Odpovědět