Starty za tepla

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

Ahojte, potřeboval bych info. Můj problém spočívá v tom, že motorka hůř chytá za tepla. Za studena se sytičem chytá na křivý pohled. Pořádně prohřátý motor když chcípnu, tak za minutu, dvě, taktéž chytne okamžitě. Ale jakmile zastavím a du na kafé atd na 15, 30 minut, už jsou starty horší...Pomáhá mi malinko přiotevřít plyn...Né že by mě to nějak sralo, ale spíš ze zajímavosti proč ??? Co vím tak na starty mají velký vliv volnoběžné trysky, na těch mám momentálně 4 otáčky...ubrat ? nebo přidat ? Nebo prostě startovat teplouše s mírně přiotevřeným plynem ?
jen pro info : motor je po GO,synchronizace atd udělaná, vzduch. filtr vyčištěný, svíčky nové...
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

ten horší start po malé odstávce vypadá tak že startér točí motorem, ten má jakoby snahu chytnout, ale prostě výbuchy nejsou asi natolik dobré aby to roztočilo motor...prostě to kuscká ale nechytne....Baterku mám taky novou...
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Zbyna »

Zkus za tepla trochu povytahnout sytic ... pokud chytne bez problemu tak mas chudou smes ... zkus kouknout i na svicku zda ma cihlovou barvu ...

Taky mi za tepla hur moto startovala - chuda smes trochu jsem ji obohatil a je po problemu
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Starty za tepla

Příspěvek od šimi »

hanz393 píše:Ahojte, potřeboval bych info. Můj problém spočívá v tom, že motorka hůř chytá za tepla. Za studena se sytičem chytá na křivý pohled. Pořádně prohřátý motor když chcípnu, tak za minutu, dvě, taktéž chytne okamžitě. Ale jakmile zastavím a du na kafé atd na 15, 30 minut, už jsou starty horší...Pomáhá mi malinko přiotevřít plyn...Né že by mě to nějak sralo, ale spíš ze zajímavosti proč ??? Co vím tak na starty mají velký vliv volnoběžné trysky, na těch mám momentálně 4 otáčky...ubrat ? nebo přidat ? Nebo prostě startovat teplouše s mírně přiotevřeným plynem ?
jen pro info : motor je po GO,synchronizace atd udělaná, vzduch. filtr vyčištěný, svíčky nové...
Přesně takhle chytá i moje už sedm let.I když jsem ji měl po seřízení,vždycky při zahřátým motoru startuji trochu s plynem.Neřeším to,motor šlape jak hodinky ;) .
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

Ten sytič jsem tuším zkoušel jednou a bylo to to samé...zkusím si možná pohrát s tryskama, mám tam tuším 4 otáčky, tak zkusím dát servisní 3, nebo přidat na třeba 4,5 ....jen je naprd že se to docela blbě dělá na horkém motoru, takže budu muset dělat metodou pokus omyl, na více vyjížďek.. ;)
svíčky vyloženě cihlové nemám, ale řekl bych v mezích :-)
IMG_0271.JPG
IMG_0271.JPG (48.72 KiB) Zobrazeno 16071 x
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Starty za tepla

Příspěvek od LiborZ »

šimi píše: Přesně takhle chytá i moje už sedm let.I když jsem ji měl po seřízení,vždycky při zahřátým motoru startuji trochu s plynem.Neřeším to,motor šlape jak hodinky ;) .
Se starty jsme na tom úplně stejně:
studený = sytič
teplý = trocha plynu
S tím jsem wětráka koupil a také neřeším...
Uživatelský avatar
trewis
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. dub 2014 17:25:24

Re: Starty za tepla

Příspěvek od trewis »

mám to tak taky, takže to asik nebude náhoda :D
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Dave842 »

Já za tepla když nechytne na 1. otočku tak vrtnu plynem a už hrčí.. Bylo to tak vždycky a nikdy jsem to ani jako závadu neřešil ;)
D@VE
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

Aha, takže další vlastnost našeho freewinda :-)
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

tak jsem obohatil na 4,5 otáčky a nic se nezměnilo, takže jak bylo zmíněno, starty s plynem :-)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Milanek »

mam k tomu zajimavej poznatek - první freewind absolutne starty na první prd bez plynu , druhej celkem ok ale chtelo to pridat a chvilicku podrzet tak o 0,5cm - najezdil sem cca 1000km = párkrát sem naredil jarni alias podzimni benzin (cca 3 nadrze) a uz taky zadny plyn nepotrebuje a startuje na první prd aniz bych do čehokoliv sahl - takze kvalita paliva + procisteni provozem ma nezanedbatelny vliv
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

No je to docela dost možné, ale já mám vyjetých už asi 4 nádrže od začátku sezony a nic se nemění...Stále studené starty na drc, ale na teplé musím přiotevírat plyn...někdy bez plynu chytne taky rychle, ale po naskočení to má ani ne 1000 otáček, po vteřině se to rozeběhne na standartní volnoběh...
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Dave842 »

Tak jsem se na to teďka zaměřil jak jsem byl o víkednu jezdit. Takže je to tak, že já automaticky vrknu s plynem, ale nastartuje mi i bez plynu (za tepla). Takže v mém případě je to spíš moje postižení než motky :lol:
D@VE
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

no dal jsem tryska zpět na 3,5 otáčky ....zastavil jsem, pokouřil jsem a chytlo to rychle, tak na 3 otáčku :lol: no uvidíme na příští vyjížďce
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Honzejk »

Všem Ahoj!!!
No závidím vám i "horší" starty za tepla... bo já dnes nenastartoval vůbec :D

Hned sem objednal novou baterku i svíčky... tak uvidíme :)
Free Wind
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hanz393 »

Ahoj Honzejk
a víš přesný duvod proč to nechytlo ? Ta baterka ? Starý benzín ? Suché svíce ?
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Honzejk »

Důvod za 1200,- :) Baterka.... vydržela přesně 3 roky Typ Zn. Speeds
Přes zimu na udržovací dobíječce, ale zima je zima tak to nedala :)

Benzín starší, ale pul roku Shell Vpower snad vydrží? Pro jistotu sem ho čápl do kanystru sekačka si s ním poradí :)

Svíčky vcelku ok, ale když už, tak už..... dal sem nové :)

Start na první točku startéru :D a začlo pršet...... :( :( :(
Free Wind
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Starty za tepla

Příspěvek od šimi »

[quote="Honzejk"]Důvod za 1200,- :) Baterka.... vydržela přesně 3 roky Typ Zn. Speeds
Přes zimu na udržovací dobíječce, ale zima je zima tak to nedala :)

Nevydržela?Já mám motorku sedmou sezonu a na baterku jsem ještě nesáhl.Ani nevím jakou tam mám.Přes zimu ji nabíjím v motorce nabíječkou Optimate 4.Nabíjím s ní i auto.Auto jsem kupoval nové před dvanácti lety a baterku mám stále původní a nikdo mě to nechce věřit. ;) :!:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Starty za tepla

Příspěvek od hroch »

šimi píše:
Honzejk píše:Důvod za 1200,- :) Baterka.... vydržela přesně 3 roky Typ Zn. Speeds
Přes zimu na udržovací dobíječce, ale zima je zima tak to nedala :)

Nevydržela?Já mám motorku sedmou sezonu a na baterku jsem ještě nesáhl.Ani nevím jakou tam mám.Přes zimu ji nabíjím v motorce nabíječkou Optimate 4.Nabíjím s ní i auto.Auto jsem kupoval nové před dvanácti lety a baterku mám stále původní a nikdo mě to nechce věřit. ;) :!:
Já ji prsku k nahradnímu zdroji co mam menič napeti pro krbovku na čerpadlo při vypadku proudu :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Honzejk »

No já na ni celou sezonu nebo dvě... nešáhl :(, bo sem trošku zradil vlast... jako najeto 25km.... ano 25 :D a první zimu sem baterku nechal trošku zmrznout...

Letos jsem ji dal na nabíječku CTEC taky chytrá :) , ale bylo asi už pozdě :( No mi větráček spatně startoval, když je baterka slabá.. točí pomalej a nechytne. Když je baterka TOP jedna otáčka a chytne. Proč to nevím :) Ale už sem to tak jednou měl.
Free Wind
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Starty za tepla

Příspěvek od Milanek »

to není o rychlosti toceni motorem - CDI ma podpetovou ochranu a pod urcity volty to nehazi jiskru - takze baterka ještě dokaze umotat starter ale kde nic nejiskri nic nechytne :-)
Odpovědět