světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Odpovědět
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od tlonsky »

Ahoj, zrovna když jsem chtěl na výlet tak se mi posraly světla. Uplně mi vybily baterku (proměřeno ampérmetrem při odpojování pojistek) Zjistil jsem, že mi přední světla berou proud i bez klicku. Uz me ta elektroinstalace castejc zlobi. Nezkousel jste nekdo dat si primo na baterku vypinac? Co to udela s celkovyma kilometrama?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od hroch »

s celkovýma nic

musel bys tam dat bateriový vypínač co je velkej jak svine
,mas tam neco špatne
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od yuri13 »

Jak říká hroch.. Takový vypínač by musel být nadimenzovaný na proud startéru a to je zatraceně hodně.. :/ Raději se pokus elektroinstalaci opravit.. Btw, co když vypneš spínačku a pak přepínačem i světla? Stejně to bere?
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od honza780 »

Začni hledat odpojováním jednotlivých součástí.Například odpoj relé startéru a proměř.Nic,pořád bere,zapoj a pokračuj dalším.Zase nic.Zase zapoj a další.Takto pořád dokola až narazíš na problém.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od tlonsky »

Tak snad jsem našel problém. Z baterky mi pořád šlo 17mA a když jsem odpojil regulátor tak v pohodě. Tak snad bude stačit vyměnit jen ten regulátor a už nebudu muset roztlačovat :?
Nemáte náhodou někdo volnej regulátor?
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od tlonsky »

Takže dobíjení mi funguje asi normálně. Normálně na baterce mam asi 12,8V. Při nastartování a 2000ot. je tam napětí 14,3V a při 4000ot. 13,9V. Jenže pořád mi z baterky něco bere neustále 12-18mA. Když odpojim konektor od regulátoru tak je vše v pořádku a když odpojim jen konektor mezi - baterky a regulatoru tak taky vše OK. Proměřil jsem i 3 žlutý vodiče co jdou k alternátoru a odpor je vpořádku. Co s tim sakra mam dělat? Už fakt nevim
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od honza780 »

12-18mA je strašně málo.Vem si že moje baterka(Motobatt) má 10,5 AH.To znamená,že při spotřebě 1A se baterie vybije za 10,5 hodiny.
Prostudovat manuál,které zařízení má provozní proud dané hodnoty.Ještě před tím,než začneš studovat a laborovat,se skus s někým domluvit,kdo má taky FREE,a proměřit to stejný na jeho.Elektřina je svině.S tím je vždycky mrdačka.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od tlonsky »

Sice to je málo, ale před poslední jízdou jsem baterii nabil (je půl roku stará) a ujel cca 50km. Dal si zmrzlinu a už nenastartoval, baterie byla uplně kaput. Takže regulátor musel fakt dělat divy. To mi ještě cestou zpátky začal problikávat tachometr, vždycky se na vteřinu celej rozsvítil a pak zase všechno v pořádku.
Vyměnil jsem teda regulátor a po 300km můžu říct že je všechno v pohodě.
bigtroll
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. pro 2012 3:18:07

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od bigtroll »

Čau, já měl samý problém kdy se mi neustále vybijela baterka.. Nejdřív sem myslel že je to baterkou, tak sem koupil novou a za týden jsem zase nenastartoval... A pak jsem jsem se dopídil že regulátor málo dobijí... Mám nový a už 4 roky mám klid :)
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od tlonsky »

Mě tam právě zaskočilo to, že mi dobíjel normálně, když jsem to měřil.
bigtroll
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. pro 2012 3:18:07

Re: světla vybíjí baterku, přidání vypínače

Příspěvek od bigtroll »

psal jsi, že to dobijelo kolem 14V, což je dobrý... Ale pak záleží jestli to stejně dobijelo i se zapnutýma světlama... Mně poklesne napětí se světlama kolem 13.3 na volnoběh. A když byl ten regulátor v hajzlu tak jen kolem 12 V Tak snad už budeš mít klid ;) ;)
Odpovědět