Vypínání motoru

kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Vypínání motoru

Příspěvek od kuklic »

Možná debilní otázka, ale přece :oops: . Jak se má správně chcípat motor, když zastavím? Klíčkem nebo červeným tlačítkem? V manuálu jsem totiž četl, že to červené tlačítko slouží přednostně jako nouzové. A v jiné kapitole ( v překl. Parkování motorky- nebo tak nějak) je napsáno zastavit, zařadit neutrál a otočit klíček (ignition key) do polohy off. Čili se ptám- vypínat klíčkem nebo červeným tlačítkem?
martin

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od martin »

Já vypínám klíčkem, to tlačítko vůbec nepoužívám. Beru ho opravdu jen jako nouzovku.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Household »

Já vypínam už len tlačítkom, :lol:

Skúšal som aj aj a rozdiel žiadny. ;)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Sinner »

Já zase prakticky jen chcípákem. Klíček mi trochu drhne. tak je to pro mně pohodlnější.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od traxxas »

KLíčkem, aspoň se mi nestane, že ho zapomenu zapnutý on ( sepnuté některé obvody-pod proudem=vybíjejí)....a naopak při startu nemusím myslet na zapnutí tlačítka...čili jako v autě. U VSTROMA klíček v poloze ON -to už svítí světla.... :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Sinner »

Jo já svítím taky pořád. Už jsem si zvyk, když jsem byl s Vitasem u Vitouše, tak pokaždé když zastavil na cígo tak mi vypínal zapomenuté světla. :D
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Rimmerak »

Klíčkem :-) Sem hlava dutá a akorát bych vybil baterku, když bych nevymáčk chcípák :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od kanko00 »

V postate na 99% klucom. Tusim pred zazimovanim som to vypol tlacitko... :)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od šimi »

Já jedině tlačítkem.Dělám to proto že předchozí majitel mě řekl že klíčkem snižuji životnost cívky a také by se měla vypínat tlačítkem - od toho tam prý je.Ale jestli je to pravda nebo ne nevím,nevyznám se v tom,řídím se jen jeho radou.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Rimmerak »

Já zase slyšel, že chcípák je nouzovka, když s tím spadneš, abys to hned a honem vypnul. Proto je to červený :-) Aby to bylo hned vidět.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Sinner »

šimi píše:Já jedině tlačítkem.Dělám to proto že předchozí majitel mě řekl že klíčkem snižuji životnost cívky a také by se měla vypínat tlačítkem - od toho tam prý je.Ale jestli je to pravda nebo ne nevím,nevyznám se v tom,řídím se jen jeho radou.
Jo faktem je že při zapnutém klíčku to do cívky teče pořád. Hodně se vypínání řešilo i na motorkářích ale vlastně se nic nevyřešilo.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Vitouš »

Já tedy jedině chcípákem.Někde jsem četl že klíčem to neni moc dobré pro cívky a u motorek se vstřikováním (což se nás netýká)to prý neni dobré ani pro řídící jednotku.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od hace »

Hele myslim si že je to jako u auta tam taky nemáš "chcípák"...jinak tim chcípákem přerušíš + do cívky a klíčkem prostě vypneš všechno...nějakou cívku a její životnost bych neřešil,sem elektromechanik a vypínánim tak nebo tak ti cívka nemůže odejít,když odejde tak odejde.Lidi taky umíraj ve 46 nebo v 90...jinak schánim komplet schéma freewa,v manuálu je jenom pár okruhů...
traxxas

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od traxxas »

hace píše:Hele myslim si že je to jako u auta tam taky nemáš "chcípák"...jinak tim chcípákem přerušíš + do cívky a klíčkem prostě vypneš všechno...nějakou cívku a její životnost bych neřešil,sem elektromechanik a vypínánim tak nebo tak ti cívka nemůže odejít,když odejde tak odejde.Lidi taky umíraj ve 46 nebo v 90...jinak schánim komplet schéma freewa,v manuálu je jenom pár okruhů...
:P :P :P přesně tak.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od DEEP »

vypinam spise klickem.Ale kdyz to jinak nejde tak pouziju i cerv. cudlik.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od DEEP »

hace píše:Hele myslim si že je to jako u auta tam taky nemáš "chcípák"...jinak tim chcípákem přerušíš + do cívky a klíčkem prostě vypneš všechno...nějakou cívku a její životnost bych neřešil,sem elektromechanik a vypínánim tak nebo tak ti cívka nemůže odejít,když odejde tak odejde.Lidi taky umíraj ve 46 nebo v 90...jinak schánim komplet schéma freewa,v manuálu je jenom pár okruhů...
Mam to kompletni
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od hace »

a pošleš?? :)
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od DEEP »

hace píše:a pošleš?? :)
Jo jasne ze poslu ale nemam kam :shock:
Dej email a ja ti to naskenuju co nejvetsi.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Sinner »

Deepe pošli to prosím také ke mě, nebo k Jirkasovi. Strčíme to někam tady na web.
E-mail posílám v soukromé zprávě. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od DEEP »

O.K. Tady to je
Přílohy
ELEKTRO XF (Custom).jpg
ELEKTRO XF (Custom).jpg (63.44 KiB) Zobrazeno 16523 x
Co je stary,to je dobry ...
Frostys

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Frostys »

Mě bylo řečeno při koupi , že klíček tomu nedělá dobře ...ikdyž po přečtení tohoto tématu si myslím ,že je to uplně jedno.Já jsem naučenej ,že když startuju otočím klíčkem....vytáhnu sitič ...zmáčknu spojku a startuju...než jedu zapnu světla.Když dojedu ,dám neutrál....vypnu světla a mačkám chcípák...okamžitě ho zase vymáčknu .....vytáhnu klíček. :D :lol: Prostě tak.....
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od šimi »

Frostys píše:Mě bylo řečeno při koupi , že klíček tomu nedělá dobře ...ikdyž po přečtení tohoto tématu si myslím ,že je to uplně jedno.Já jsem naučenej ,že když startuju otočím klíčkem....vytáhnu sitič ...zmáčknu spojku a startuju...než jedu zapnu světla.Když dojedu ,dám neutrál....vypnu světla a mačkám chcípák...okamžitě ho zase vymáčknu .....vytáhnu klíček. :D :lol: Prostě tak.....
:lol: :lol: :lol: Ha,Ha,Ha,tak to jsme na tom stejně.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Frostys

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Frostys »

šimi píše:
Frostys píše:Mě bylo řečeno při koupi , že klíček tomu nedělá dobře ...ikdyž po přečtení tohoto tématu si myslím ,že je to uplně jedno.Já jsem naučenej ,že když startuju otočím klíčkem....vytáhnu sitič ...zmáčknu spojku a startuju...než jedu zapnu světla.Když dojedu ,dám neutrál....vypnu světla a mačkám chcípák...okamžitě ho zase vymáčknu .....vytáhnu klíček. :D :lol: Prostě tak.....
:lol: :lol: :lol: Ha,Ha,Ha,tak to jsme na tom stejně.

;)
traxxas

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od traxxas »

Jojo, staré dobré mašiny...já jak zapnu klíček , tak se mi rozsvítí světla....holt už je to tak zkonstruované..... :mrgreen: Takže bez klíčku -ON-OFF-to prostě nejde.... :roll: A co z toho plyne????? Že teda vlastně klíčkem.... :lol: :lol: :lol:
Wojni

Re: Vypínání motoru

Příspěvek od Wojni »

Když je řeč o hcípání motorky, může mi někdo vysvětlit proč při hcipnutí se ozve (nejspíš ze starteru) takový tupý náraz? Je to vůbec normální?
Odpovědět