Měření teploty oleje

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Měření teploty oleje

Příspěvek od Dave842 »

Zdravím Freewinďáky!

Jelikož začala zima a já už nevím co bych na mašině vylepšil, napadlo mě udělat si budíček na měření teploty oleje. Mám to vymyšlený tak, že místo výpušťáku na olej bych dal to teplotní čidlo. To pak dovedl na budíček a hotovo. Místo pro budíček zatím nemám..
Našel jsem si takovou pěknou sadu budíčku i se čidlem. Akorát mám otázku. Čidlo zasahuje 11mm do prostoru motoru. Nebude to nečemu vadit? Aby se tam něco nehryzlo..

http://www.autodilyjimo.cz/pridavny-bud ... adow-p1903
D@VE
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Milanek »

na to se staci vypusitt olej a podivat se jeslti se tam neco nemota -ale melo by to byt videt i v rezu motoru - vypoustak je v nejnizsim mista takze tak na 99% nic neni , jinak ze zkusenosti z brambory je ten teplomer super na to ze poznas kdy je jeste studenej motor - prehraty to neni nikdy potvora :-) jinak tohle reseni je drazsi a min prehledny ale kabel kterej neni neupadne :-) http://www.louis.eu/index.php?topic=art ... &typ_id=AC
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Dave842 »

Jo, to znám. Ale zase dávat za to 800,- se mi moc nechce..
D@VE
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Milanek »

nj tak chce nechce to zalezi na uhlu pohledu - do vypostaku budes muset vrtat, tahat kablik , vrtat do palubky predpokladam jeste resit napajeni ted ti to spodem nesmi chcat atd. sama prace a rizika :-) - samo z druheho uhlu je to odpoledne prijemneho bastleni :-)
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Dave842 »

Z pohledu práce jasně :D Ale to mě zas baví, rád si s tím pohraju.

Výpušťák vrtat nebudu, místo toho dám to čidlo ;) A co jsem se díval, tak závity jsou kónusový, takže by to mělo těsnit, ale riziko tam je. No a napájení píchnu jenom do spínačky na 15 a hotovo :)
D@VE
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od hroch »

Jen jestl to na první vyjížďce o něco neurveš ;) bude to čučet dost dolu .lepši by bylo delat spojku na hadici od chladiiče a tam to vsadit.A rovnou tych tam vsadil tlakové čidlo..ja to mel takhle kdysi na škoda 130 :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Dave842 »

To není vůbec špatnej nápad, akorát by to asi chtělo vyrobit nějaký to T-čko, do kterýho by se zašroubovaly ty čidla.. Nebo jak jsi to měl udělaný? Do toho bych šel, ale zatím mě nenapadá do a z čeho to udělat?
D@VE
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od LiborZ »

hroch píše:Jen jestl to na první vyjížďce o něco neurveš ;) bude to čučet dost dolu .lepši by bylo delat spojku na hadici od chladiiče a tam to vsadit.A rovnou tych tam vsadil tlakové čidlo..ja to mel takhle kdysi na škoda 130 :oops:
Od chladiče nebo do chladiče? Za chladičem bude teplota oleje jiná než v motoru.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od hroch »

na přívodu do cladiče myslím... mel jsem tečko ale sundal bych hadici šel nekde kde delaj hydraulicky hadice,nechat tuhle preziznout ,udelat tam na kazdej konec sroubovaci koncovku a mezi vsadit kousek trubky s pribravenyma dirama na cidla a na konci aby to mělo ty zavity na tu hadici,.uprava ty hadice namoto bude tak za stovku. ;) včera jsem byl nechat delat 4hadice na bagr. Za 5 minut to musí mit fachman hotovy ;) Ps místo trubky by mohl bejt lepsi nejaky hranaty profil budou se lepe delat zavity na čidla :) omluvte ten vykres delal jsem ho z děckem na krku :D :oops:
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (4.57 KiB) Zobrazeno 9486 x
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Dave842 »

Jo, ten hranatej profil by asi dost bodl :D I vzhledem k těsnění.. Kouknu na to a zkusím to nějak vymyslet.
D@VE
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Měření teploty oleje

Příspěvek od Demonient »

Pánové já na windovi ten teploměr oleje mám a je to úžasná věc, můžu jen doporučit. Navíc je to bytelnější než to obyč víčko co tam je...
Odpovědět