Hledám ochotného člověka :-)

Odpovědět
1kolda1

Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od 1kolda1 »

Ahoj, prosimvás máte někdo doma freewinda s cestovním plexi? Popř. cestovní plexi. Koupil jsem jednoho s origo plexi, ale po koupi nové přilby se sním jezdí pohodlně tak do 80ti.. potom to začne s přilbou nepříjemně mlet... Chtěl bych se jen projet třeba 5km, nebo si půjčit to plexi abych zjistil, jestli se mi vyplatí ty 2-2,5 tis do něj investovat nebo ne. Reakce na to plexi jsou totiž rozporuplné, někdo je velice spokojen, někdo říká, že je to ještě horší, než s origo.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od LiborZ »

Napiš, kde bydlíš. Možná se pak poblíž někdo ochotný najde :)
1kolda1

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od 1kolda1 »

jindřichův hradec, ale kdyby to bylo třeba v ČB tak bych si klidně udělal výlet
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od hroch »

Nevyplatí u me to bylo horší :(
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Zeusik »

efekt 0% zkusil jsem obě varianty :-(
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od yuri13 »

Přijeď do Kolína a můžeme ho zkusit dát na Tvého Freewa.. Já ho sice mám, ale jezdím s origo.. Mám helmu Caberg Duke Black Matt (modulárka) a s hlavou mi třepe leda to cestovní, origo ne e.. Ale vítr se do tebe opírá víc, to je jasné.. Mno, ale od toho motorka taky trochu je, ne? ;) :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
1kolda1

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od 1kolda1 »

já koupil marushina shivana a musím celkem křečovitě držet hlavu aby mi to s ní nechvělo. Dřív jsem měl nějakou MDS za 1500 a s tou to bylo v pohodě :roll: a v přilbě za 5 tis mám problémy...
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Lajda »

Já mám cestovní plexi a hlavou mi to taky třepe při 90 km/h. Origo jsem nikdy neměl a vůbec to neřeším.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od LiborZ »

Koldo, doporučuji Ti využít nabídky juriho. Pravděpodobně je Tvůj problém v helmě. Možná Ti cestovní plexi pomůže, ale jisté to v žádném případě není. Sestava plexi-přilba může mít svůj vliv. Vyzkoušet to na motce s cestovním plexi je snadné. Až pojedeš v sedě a pak ve stupačkách, tak bude hned jasno.
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od martinbrejcha »

no, můj bejvalej Freewind jezdí v Jindř. Hradci.
Teda úplně přesně ne, ale je to asi 8km.

Jestli je to ještě akt. tak dej vědět, pokusím se
ti to s Luckou domluvit.....

Maty
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Vitouš »

1kolda1 píše:Ahoj, prosimvás máte někdo doma freewinda s cestovním plexi? Popř. cestovní plexi. Koupil jsem jednoho s origo plexi, ale po koupi nové přilby se sním jezdí pohodlně tak do 80ti.. potom to začne s přilbou nepříjemně mlet... Chtěl bych se jen projet třeba 5km, nebo si půjčit to plexi abych zjistil, jestli se mi vyplatí ty 2-2,5 tis do něj investovat nebo ne. Reakce na to plexi jsou totiž rozporuplné, někdo je velice spokojen, někdo říká, že je to ještě horší, než s origo.
Já mám 185cm a po namontování cestovního plexi od Givi se trochu ochrana těla zlepšila ale proud vzduchu mě šel spíš na hlavu což bylo nepříjemné ale bylo to až tak nad 130 km/h.Záleží taky na tom jakou máš přilbu.Pokud máš otevřenou motokrosovou tak budeš mít nad stovku vždy problémi.Pravě kvůli tomu já osobně přestal používat motokrosovou přilbu.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Twin »

Jestli budeš mít cestu přez Prahu tak se stav. Zítra mi přijde turistické plexi a do konce týdne budu už zase pojízdný. :P
Marťas

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Marťas »

Zdar, jsem z JH, mám turist plexi + deflektor, pokud se chceš svézt, zavolej mi, nějak se domluvíme..zdar tel: 721.785.460
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od TommyMe »

Ahoj, mám turistické plexi a taky mi to třepe s hlavou,ale do 100KMH se to dá. Jelikož jezdím krátké trasy mimo dálnice, tak to neřeším. Jinak zkusil jsem VSTROMA a to je úplně jiné kafé ta aerodynamika. Proto myslím, že už asi jedině vyměnit Freewinda :) Ale Freewind je srdcová záležitost a chci si ho nechat na jezdění dopráce a do hor.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Hledám ochotného člověka :-)

Příspěvek od Twin »

Tak já měl nejdříve originální malé plexi. Bylo prasklé a tak jsme koupil střední. Vůbec se to nezlepšilo, možná naopak. Moje cestovní rychlost na delší vzdálenosti na dálnici byla 111 km/h. Víc už byl vítr nepříjemný. No a potom co jsem to v létě rozštípal o strom jsem koupil to veliké turistické plexi. Je to mnohem lepší a příjemná cestovní rychlost se mi zvedla tak na 125-130km/h.
Mám výklopku, takže řešim spíš snesitelnou hladinu hluku. Jinak s hlavou mi to skoro neháže i když jedu rychleji.
Ps.: měřím 180 cm
Odpovědět