Prodám Freewinda

Odpovědět
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

Co říct moc jsme si nesedli s jednoválcem. Popravdě lidi se kterými jezdím nemají něco enduroidního ani jeden a já jim prostě nestačím. Jim se nechce ze silnice a mě nad 110km/h brní ruce že mevím jestli držím brzdu.

Freewind je ročník 1997 najeto 31 112km, z toho mých letos cca 3000km.
Na jaře se kontrolovala elektroinstalace, nové svíčky, dělal repas vidlí, nové desky a brzdová kapalina, nové gumy, výměna oleje.

V mé péči ležel dvakrát. Jednou na pravo, na oleji před zělězničním přejezdem kde se vysypalo již prasklé pravé zrcátko a přibylo pár škrábanců. Odtud nové padáky, nové zrcátko, nový zadní blinkr a rídítka. Podruhé lezel včera v garáži pro změnu nalevo. Lehce odřený padák (jak jsem ho musel odtáhnout od zdí abych ho mohl zvednout), škrábanec na kufru a pro velký úspěch vysklené zrcátko. Zrcátka jsem dneska doplnil.

Představoval bych si 35 000,-

https://picasaweb.google.com/1040733707 ... directlink
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

Tak a všechno je jinak. Motor byl trochu hlučnější, ale moc jsem tomu nepřikládal váhu. Včera a dnes jsem se byl projet a hlučnost se pořád stupňovala až to do padlo tak že jsem si cestou domů netrou fal motor vypnout abych ho pak nahodil. V jakém je stavu je na videu. Než abych prodával vrak to si ji radši opravím a je mi jasné že pak bude ve Freewindovi peněz že už bude za rozumnou sumu neprodejný. Za stav tohoto motoru bych rád poděkoval prodejci a jeho servisu za odborně provedenou Generálku motoru. Od pana Andresíka bych si už nekoupil ani flašku oleje.

https://www.youtube.com/watch?v=-poMf69 ... cft1n7AF-g

Takže změna plánu, koupím motor :D
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od hroch »

hmmm,první oddelaný motor na freewindu co vidím :(
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Sinner »

hroch píše:hmmm,první oddelaný motor na freewindu co vidím :(
To bylo prvni co mne napadlo kdyz jsem to cet. Ten musel dostat poradnou cocku. :o
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od jahodak »

a kde si na tu koupi narazil?
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Radek »

Možná to bude blbost....třeba napínák rozvoďáku.....
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

Prodal mi to jakýsi pan Andresík s tim že motor je po generálce. První informace byla že byl přidřený, pak se to změnilo na zadřený ale komplet opravený. On pan Prodávající má takový malý servis a přivýdělává si prodejem a opravováním motorek v Doksech. Prý koupil píst udělal rozvody, ventily a vůbec. Když jsem freewinda koupil tak to vypadalo že by mohl být v pohodě a nezněl nijak podrzřele. Pak jsem ho dal na kontrolu do MV2 servisu jestli by se mi nekoukli na elektriku a a podvozek. A ejhle, všechno v pytli. V žetězu žídné gumičky resp spuchřelé a vysypané, stejně jako všechny ostatné gumové čísti, Freewind nebrzdil špatně resp skoro vůbec, proto že je to enduro, ale protže na brzdy vytekl olej z vidlic. Naivka jaký jsem byl mi nedošlo v jakém bude motorka stavu když 5 let stála v garáži a nikdo na ní roky nesáhl. Nu což chytil jsem se za hlavu s tím že alepsoň že motor je po generálce a zaplatil jsem za komplet opravy ujel jsme na něm cca 2500km a pořád to vypadalo OK, pak mi přišlo že by mohl být trochu hlučnější, ale řekl jsme si že je to přeci po generálce tak je tam třeba ještě trochu zabíhacího oleje, že znovu vyměním filtr a olej. No to bylo teď ve středu. To mi upadl, tak jsem koupil zrcátka a další den se šel projet. To se to trochu zhoršilo. Když jsem se šel projet znova to už je na videu. Olej je Motul 10W40 Filtr podle manuálu.
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od hroch »

je to sice blby ale zkontrolovat jsi to mel dat do servisu před koupí.Jinak bych šel za prodejcem at zaplatí opravu.
x x x jinak to neumim
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

To se pěkně píše, ale nedovedu si to nějak předstvit v praxi. Pokud bych prodával například VTRko tak vím že není ve špatném stavu a pokud mi kupující řekne že by to chtěl nejdřív zkontrolovat v servisu tak ho pošlu do kamsi. Řekl mi že mu to stálo 5 let v garáži aniž by na to sáhnul, řelk mi že to bylo zadřený a já blbec věřil že to opravil pořádně. Holt drahá zkošenost, ale o to líp si ji budu pamatovat, co nadělám.
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od hroch »

když by jsi my to jako prodavajici neumožnil tak bych proste šel pryč :(
x x x jinak to neumim
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

No kupující ať si motorku samozřejmě nechá prohlédnout kým chce, to je samozřejmé, ale za svoje. Pokud bych měl já jako prodávající platit prohlídku v servisu pokaždé když by se někdo přišel podívat, tak to bych měl za chvíli na účtu deficit jako státní rozpočet. :)

Asi došlo k nedorozumění, samozřejmě bych nechtěl aby nikdo kupoval zajíce v pytli, koukněte jak to dopadlo u mě.
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od hroch »

jj samozřejme zaplatit prohlídku sám :D
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Twin »

A už ses do ní podíval? Už víš co s tím je?
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

Nedíval, potřeboval jsem si zvednout náladu tak jsem jezdil na VTRku a nemám žádnou dílnu ani pořádný vybavení abych to měl kde udělat. Mám jenom garáž kam dám obě motorky a nic moc víc. Musej bejt obě zrcátkama u zdi abych mezi nima v pohodě prošel.
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Dave842 »

Já teda nechcu strašit, ale takhle zněl zadřený motor na klice, resp. vyklepané ložisko. Samože na tom videu to není úplně jasný..

Nám se totiž takhle zadřelo auto, skoro nový, Mazda 6. Měnil jsme na ní olej + filrt. Olej byl origo Mazda a fitr Mann. Poměrně to nejlepší, pokud se v tom vyznáte. Ale problém byl v tom, že na štítku od minulé výměny byl napsán 5W - plná syntetika. Teď zpětně jsem se ale dozvěděl, že tam byla nalitá 10W - polo-syntetika. A jak je známo tyto přechody z jednoho typu oleje na druhý zapříčíní rozpuštění usazeného karbonu v motoru. Ten pak s největší pravděpodobností ucpe malý mazací kanálek a je problém..

Pokud bych měl pravdu (doufám že ne), tak sháněj nový motor. Já ho teď taky sháním, ale do auta. Oprava se nevyplatí. Na motorku nevím, ale to bys musel rozdělat komplet vše a půlit, což je hafo servis už..

Tak hodně zdaru! :)
D@VE
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od martinbrejcha »

Tugar747 píše:Prodal mi to jakýsi pan Andresík s tim že motor je po generálce. První informace byla že byl přidřený, pak se to změnilo na zadřený ale komplet opravený. On pan Prodávající má takový malý servis a přivýdělává si prodejem a opravováním motorek v Doksech. Prý koupil píst udělal rozvody, ventily a vůbec. Když jsem freewinda koupil tak to vypadalo že by mohl být v pohodě a nezněl nijak podrzřele. Pak jsem ho dal na kontrolu do MV2 servisu jestli by se mi nekoukli na elektriku a a podvozek. A ejhle, všechno v pytli. V žetězu žídné gumičky resp spuchřelé a vysypané, stejně jako všechny ostatné gumové čísti, Freewind nebrzdil špatně resp skoro vůbec, proto že je to enduro, ale protže na brzdy vytekl olej z vidlic. Naivka jaký jsem byl mi nedošlo v jakém bude motorka stavu když 5 let stála v garáži a nikdo na ní roky nesáhl. Nu což chytil jsem se za hlavu s tím že alepsoň že motor je po generálce a zaplatil jsem za komplet opravy ujel jsme na něm cca 2500km a pořád to vypadalo OK, pak mi přišlo že by mohl být trochu hlučnější, ale řekl jsme si že je to přeci po generálce tak je tam třeba ještě trochu zabíhacího oleje, že znovu vyměním filtr a olej. No to bylo teď ve středu. To mi upadl, tak jsem koupil zrcátka a další den se šel projet. To se to trochu zhoršilo. Když jsem se šel projet znova to už je na videu. Olej je Motul 10W40 Filtr podle manuálu.
Sorry, ale potom mi ta cena připadá nedaekvátní.
Už jenom tím, že tam nejsou origo polepy....

Taky jsem prodával Freewinda v nedokonalém stavu.
Ale řetězovka byla skoro nová.
Motor bzučel bez jakokyliv ruchů, takže se jevil jako ve velmi dobrém stavu.
Přední tlumiče jsem prezentoval jako na repasi+pružiny.
Protože jsem s nim jezdil i offroad, a to jsem neskrýval, byl jeho facelift poněkud ošlehaný provozem.
Až na ten look, byla to moto v 1A stavu a prodával jsem ji za 35.tis kč.
Proto mi Tvá nabídka připadá nedaekvátní...
Maty
Přílohy
prodej.jpg
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od martinbrejcha »

nic....
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

Sorry za prodlevu. Nějak jsem se nemohl prihlásit na stránku. Asi fleky na slunci a na modemu či co.

Tak Freewind má nový motor. To co jsem koupil byla docela paštika. Motor nebyl dobrý ani omylem, Pan prodávající to evidentně opravil tak aby se to dalo prodat, ne aby se na tom dalo jezdit. Odřený Nikasil ve válci asi od prasklého pístního kroužku, vyklepaná všechna ložiska kde z jednoho na klice vylítaly ty aretařní plíšky a kuličky se sesypali na jednu stranu (proto to začalo mlátit), vydřené uložení vačky, natržený rozvodový řětěz, rozsekané vodící lišty rozvodového řetězu, a napínák jako by tam nebyl (místo podivného šustění se teď ozývá takový ten normální rozvodový brukot). Stržený jeden šroub co drží hlavu válce (Kupodivu ostatní to udržely), prožraná jedna hadice ke karburítoru (teď je tam nová a starty se hodně zlepšily, až mě překvapilo že to teď chytá na první škrtnutí i absolutně za studena, líp než VTRko :) )
Přílohy
uložní vačky
uložní vačky
Podřený válec
Podřený válec
vysypané ložisko
vysypané ložisko
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Tugar747 »

No a řekl jsem si že když už se opravuje freewind zevnitř tak to bude chtít změnu i zvenku a abych si zkusil jak bude vypadat v bílé, tak jsem koupil dvě pixly Plastidipu a sundal plasty. A ejhle podsedlový plast na levé straně je svařovaný a původní barva nebyla švestková modrá, ale stříbrná. Vzhledem k tomu co všechno jsem na Freewindowi udělal a ještě udělám tak jsem asi to nejlepší co ho za posledních pár majitelů potkalo. Asi si ho taky chvíli nechám, když už v něm mám kolem 70ti tisíc.
Přílohy
Uvidíme jak bude ta plastelína vypada naživo. :)
Uvidíme jak bude ta plastelína vypada naživo. :)
Yamaha YBR250 2008; Honda CBF500 2007; Honda VTR1000F 2003; Suzuki XF650 1999
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Sinner »

Ty vole, to byla past. :o
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodám Freewinda

Příspěvek od Vitouš »

Ten prodávající by zasloužil aby jsi ho chytil pekně pod krkem :twisted: Problém je to dokazování. :( Podle toho co jsi popsal budeš mít alespoň dobrého wětráčka i když docela drahého. :shock: Přeju ti aby tě již nepotkala žádná pohroma a na Freewinda jsi nezanevřel.Je to jinak úžasná motorka.
Odpovědět