vypúšťací šrúb oleja

Odpovědět
mercury6.3

vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Zdar borci,
potrebujem súrne radu!!!! Podarilo sa mi strhnúť závit na vypúšťacom šrúbe oleja, takže som nepojazdný, nedá sa dotiahnuť. Viete mi niekto poradiť, ako to čo najrýchlejšie opraviť? Závit na šrúbe som prerezal nanovo, nepomohlo. Skúsil som teflónovú pásku, nepomohlo. Neviem či pomôže vymazať závit v motore tekutým kovom a znova prerezať pôvodným 14´závitníkom, alebo musím vyvŕtať dieru na nový 16´závit a dať úplne novú šrúbu. Budem vďačný za každú rýchlu radu.
Dík.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od hroch »

Vím že jse delaji nejake vložky ale podrobne to neznám.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od Sinner »

ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od yuri13 »

Jak píše Sinner.. Já jen doplním, že takovou sadu dodává i Würth.. Já jsem letos opravoval všechny 4 závity M6, které drží na kyvce kryt řetězu.. Dobré je ty vložky ještě máznout lepidlem na šrouby a v tomhle případě i dobře odmastit.. ;) Některé firmy je mají na dílnách, tak bys to mohl třeba vyřešit i zapůjčením, na nákup je to dost drahé, to bych raději vyřízl tu 16-tku.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
mercury6.3

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Dík za nápady chalani, už keď mám vŕtať, dám tam tú novú 16´. S tými vložkami som už robil, sú super, ale sada vyjde na 43E ("zlaté Slovensko"), a vŕtak + závitník 16´+ nová šrúba vyjdú do 20E. Takže ekonomika)))
Dúfam, že to vyjde, nech môžem frčať.
bohouš
Příspěvky: 15
Registrován: pát 10. pro 2010 18:05:56
Bydliště: Most

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od bohouš »

Měl jsem podobnej problém hned po koupi motorky. Vyřešil jsem to proříznutím na 15 závit s jemným stoupáním 1,25 soustružník mi vysoustružill vložku s 15 závitem a udělal tam 10 vypouštěcí šroub. po proříznutí závitu jsem motor propláchl olejem aby se vyplavily případné špony a motor jsem nechal do rána odkapat. Pak jsem novou vložku i nový závit v bloku odmastil a natřel lepox metálem a našrouboval do bloku motoru.Nedotáhnul jsem až na krev... ale jen mírně... Není to uplně profi řešení ale najel jsem už přes 10 000 a ani slza. Asi tak...
Přílohy
DSC01203.JPG
DSC01199.JPG
DSC01195.JPG
mercury6.3

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Vyzerá to v pohode a hlavné je, že to netečie a nový vypúšťací šrúb doťahuješ nie v hliníku, ale v oceli. Origoš riešenie, to by ma nenapadlo. Dík za foto, dobrá inšpirácia.
mercury6.3

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Tak dnes zdárne prevŕtaný starý závit, navŕtaný nový závit na 16´šrúbu zo stúpaním 1,5 zatiaľ to vyzerá v pohode, uvidím ráno, či bude kaluž :?: dúfam, že nie.
A keď už som sa v motorke vŕtal, pretesnil som šponovák reťaze silikónom, pôvodné tesnenie už začalo prepúšťať olej (motorka má 32000km). Postupoval som podľa návodov, ktoré som našiel tu na fóre a zvládol som to. Akurát som musel zhodiť výfukový zvod, ináč som nemal šancu. Tak hádam už mám na chvíľu pokoj :)
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od jahodak »

Ahoj já to taky strhnul hned první rok a dal jsem tam takovou tu bílou šňuru co používaj vodáci(né jen tu pásku) ale takovou tu hňácavou a kulatou od tuším ceresitu :?: a dělám to už pokaždý a drží to v poho.Takže za mě se nemusíš pouštět do ničeho složitého.
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od jahodak »

jó teprve teď jsem to dočetl že jsi to už udělal ;) .Šikula :)
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
mercury6.3

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Dík,
uvidím ráno, či nebude kalužka)))Tvoje riešenie bolo určite lacnejšie ako moje, stálo ma to celkovo nejakých 40E. Ale nech je to naporiadok.
mercury6.3

Re: vypúšťací šrúb oleja

Příspěvek od mercury6.3 »

Tak dnes skúšobných 200km, ani slzička oleja, ani pod výpustným šrúbom, ani od šponováka reťaze. Konečne čistučký motor, supeeeer :lol:
Odpovědět