Cukání

Odpovědět
bestik20

Cukání

Příspěvek od bestik20 »

Ahoj,nedávno jsem koupil Freewinda a zdá se mně že,když jedu konstntí rychlostí motorka cuká,když zrychluju,tak to nedělá,chtěl bych se zeptat jestli někdo neřešil podobný problém?Popřípadě je tu někdo z Pardubického kraje?Že bych dojel,aby se na tom projel,jestli se mi to jenom zdá,nebo ne... Díky
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Cukání

Příspěvek od honza780 »

Nejezdi pod 3000 otáček.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
bestik20

Re: Cukání

Příspěvek od bestik20 »

To nejezdím,na to už jsem přišel že pod 3 000 otáček je to ucukaný,ale děláte i třeba při 5 000 tisících
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Cukání

Příspěvek od honza780 »

Tak to fakt nevím.Chce to projed.Jde o to jaký cukání to je.Jestli je to mechanický občasný zaškubání při standardní rychlosti tak se mrkni na řetěz a silentbloky v zadním kole na rozetě.Řetěz změř podle manuálu.Vůle rozety by měla být max 2mm.Pokud je to přidušení,chycení,přidušení,chycení tak bych napřed vyměnil svíčky.Dál vyčistit karburátor:zkontrolovat nastavení hladiny v plovakovejch komorách(to udělej jako první-vem dvě skleničky a vypusti do každé jeden karbec a porovnej).Další nastavit bohatost a synchronizaci.Zkontroluj nastavení vůle ventylů podle manuálu.
Podle jízdy bych to poznal.Takhle jenom odhaduju.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Cukání

Příspěvek od šimi »

Pokud ti cuká jen při konstantní rychlosti,tak máš nerovnoměrně vytahaný řetěz.Poznáš to když budeš otáčet zadním kolem a řetěz bude v jedné chvíli volnější a za chvíli našponovanější.To způsobuje to cukání.Pokud to tak je,tak musíš vyměnit řetězovou sadu. :( .
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Cukání

Příspěvek od Dave842 »

Přesně tak. Většinou to dělá nepravidelně vytahanej řetěz. Ovšem já ho mám taky takovej, ale škube se to jenom při studeným motoru a nižších otáčkách. Např. při 57-63 km/h na 4 mě to necuká..což je mírně přes 3000 ot/min.
D@VE
bestik20

Re: Cukání

Příspěvek od bestik20 »

Tak řetěz jsem zkontroloval a je dobrej,takže zkusím vyčistit vzduch.filtr a dál fakt nevim,v karburátorech se mně hrabat nechce,ještě by to nemuselo jet vůbec... :D No a svíčky tam jsou skoro nové,takže těma by to taky nemuselo být
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: Cukání

Příspěvek od Lajda »

No mi wětrák i na neutrál při dojezdu na křižovatku chcípnul. A bylo to karbecama. Měl jsem naprasklý okroužek těsnění plovákové komory. Motorka se prostě přechlastávala a žrala okolo 7 litrů a někdy i více. Navíc nechtěla jet více jak 140km/h. Teď jede super bez škubání a se spotřebou do 5 litrů.
bestik20

Re: Cukání

Příspěvek od bestik20 »

Tak dnes jsem testoval max.rychlost a taky mi to nejede víc jak 140km/h,takže by to mohlo být tím okrouižkem
Tugar747
Příspěvky: 15
Registrován: ned 06. led 2013 15:26:51

Re: Cukání

Příspěvek od Tugar747 »

Mě to dělá to samé.
Do 3000 to cuká klasicky podtočeně, pak je klid a těsně pod 4mi tisící to začně jakoby vynechávat kolem 4500 je to nejhorší a pak se to zase začne zklidňovat a kolem 5500 už motor zase v pohodě jede. Navíc to dělá jenom když ja plyn jen těsně nad volnoběhem, kdyz brzdím motorem a plyn je zavřený, tak nic, když je plyn naplno otevřený tak taky nic. V podstatě to dělá jenom když se snařím et onstantná rychlostí. nejhorší je to kolem 50ky. Když jedu třeba kilem tak to není ta strašné protože je víc plynu proti odporu vzduchu takže to necuká skoro vůbec. Dělalo to se starým řetězemi s novým. Umřel motor tak jsem koupil jiný a koupil jsem i jiný karburátor a dělá to pořád.
Nemohlo by to být v elektrice?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání

Příspěvek od hroch »

Zkontroluj a dopni lanka od plynu ;)
x x x jinak to neumim
Odpovědět