Navigace GPS

Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Sinner píše:Tak to já jsem hračička. Mám rád všelijaké tyhle blbůstky, ale uznává že už to začíná být docela opruz. Nyní se pokouším udělat si malou domácí Wifi síť a už to hrozí průserem. Jsem vzteklej jak hladovej čokl, pořád to nemůžu dát do kupy a to jsem nad tím strávil už tři víkendy. :shock:
Jinak tvrdím, že nejšťastnější doba pro mě nastane až jediný drát který se doma najde bude ten na pytlácká oka, a já místo čumendy do PC si zase budu číst knížky. :)
No tak to já si domácí Wi-Fi síť už udělal. Abych nemusel tahat za notebookem do postele kabel :-D Nebo spíš abych nemusel sedět u PC u stolu když je mi večer zima :-)
Taky sem se pral s nastavením routeru, ale povedlo se. Ty jsi z Prahy, vid Sinere, tam to bude trošku větší prekérka se zabezpečením, aby ti do toho neštourala polovina ulice.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Rimmerak píše:...Ty jsi z Prahy, vid Sinere, tam to bude trošku větší prekérka se zabezpečením, aby ti do toho neštourala polovina ulice...
taky mě to napadlo :evil: , ale tady těch sítí je jak nas... jen okolo mě jich chytám asi 6 s signálem okolo 50 až 90 %tak si snad vyberou někoho jiného. 8-)
Můj problém je v tom, že router nevidí síť, tváří se že nedostal dynamicky přidělenou IP. Když ji zkusím nastavit jako statickou tak mi oznámí že je špatná. :?:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Sinner píše:
Rimmerak píše:...Ty jsi z Prahy, vid Sinere, tam to bude trošku větší prekérka se zabezpečením, aby ti do toho neštourala polovina ulice...
taky mě to napadlo :evil: , ale tady těch sítí je jak nas... jen okolo mě jich chytám asi 6 s signálem okolo 50 až 90 %tak si snad vyberou někoho jiného. 8-)
Můj problém je v tom, že router nevidí síť, tváří se že nedostal dynamicky přidělenou IP. Když ji zkusím nastavit jako statickou tak mi oznámí že je špatná. :?:
To já se s routerem pral zase s tím, že nechtěl zároveň vysílat do zdířek a bezdrátově. Ale nakonec sem to nějak udělal. Nejhorší je se vyznat v tom nastavování. Já to mám udělaný teda na statickou adresu, takže ti můžu udělat printscreeny toho nastavení, jak tam mám teď já. Nebo se můžu pokusit to nastavit na dynamickou, kterou si nechám přidělit druhým routerem. A uvidíme :-) Třeba tam máš jenom nějakou chybku.

PS já mám router od Edimaxu, typ přesně nevím, nejsem momentálně u sebe doma. Ale nastavení by mělo bejt dost podobný u všech značek.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

Když už jsme u domácí wifi a ne u GPS, tak taky jednu doma mám už asi 4 roky, běžně tahá 3-4 ntbk současně (holt má každej svýho) a jedno stolní pc, největší pohoda je v létě, vezmu si booka na zahradu pod pergolu a dám si k tomu pivo a nohy na stůl... :lol: co to je za mašinky nevím, bo mi to dělala firma... :mrgreen: vlasrně teď si vzpomínám-starej ovislink... :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Sinner píše:Chci se zeptat, chceš jednoúčelové zařízení, nebo ti jde hlavně o software který je použitý?
Já jsem totiž dospěl k názoru že za své peníze musím dostat podstatně víc než jen navigaci a schopnost přehrávat např. mp3. tak jsem nakonec šel cestou jiného zařízení s navigací jako doplňkem. Přiznávám, že je to cítit při každém použití, že se jedná jen o príma přídavek a jednoúčelové navigace jsou nějak jasněji použitelné. Neumím ten pocit vyjádřit. :( prostě co se týká navigačních přístrojů jsou pohodlnější než víceúčelové zařízení. Jinak miojím favoritem softwaru jsou jednoznačně I-GO8. . viz megarecenze.

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=114056

Musím ale i dodat že navigaci použiji tak 5 * do roka a PDA a nyní MDA které mám a které používám i jako navigaci používám nesčetněkrát denně. ;)
Chci jednoúčelové zařízení. Nepotřebuji od ní nic jiného. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od JirkaS »

J-Fox píše:
JirkaS píše:Pořídil jsem si Navigon 2110 (4500,-) a jsem docela spokojený (zatím jsem ji jezdil jenom v autě). Mapy celé evropy má už v záklaní výbavě (shodné s Garminem). Tady je recenze http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113820
Recenzi jsem sice nečetl ale hned na začátku mě odrazuje:
- nedostatečné databáze zájmových bodů
To byl i jeden z důvodu proč jsem se rozhodl pro Mio moov. I proti Garminu má Mio mnohem lepší databázi zájmových bodů a navigace podle fotografií je už jen třešnička na dortu MIO. :D
Každému vyhovuje jiná navigace ať už ovládáním či funkcemi, jak i často zmiňuje Marek Lutonský který je autor výše zmíněné recenze. Každý si musí říct co od navigace chce, podle toho vybrat několik kandidátů, zajít do obchodu, sednout si tam do rohu zkusit si s každou navigací chvilku hrát, spustit simulaci jízdy a pak vzít tu která která mu nejvíc vyhovuje. :D
No, jediný co od navigace potřebuji, je dostat se z bodu A do bodu B. ;) :D
Není rum není šturm
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

JirkaS píše:
J-Fox píše:
JirkaS píše:Pořídil jsem si Navigon 2110 (4500,-) a jsem docela spokojený (zatím jsem ji jezdil jenom v autě). Mapy celé evropy má už v záklaní výbavě (shodné s Garminem). Tady je recenze http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113820
Recenzi jsem sice nečetl ale hned na začátku mě odrazuje:
- nedostatečné databáze zájmových bodů
To byl i jeden z důvodu proč jsem se rozhodl pro Mio moov. I proti Garminu má Mio mnohem lepší databázi zájmových bodů a navigace podle fotografií je už jen třešnička na dortu MIO. :D
Každému vyhovuje jiná navigace ať už ovládáním či funkcemi, jak i často zmiňuje Marek Lutonský který je autor výše zmíněné recenze. Každý si musí říct co od navigace chce, podle toho vybrat několik kandidátů, zajít do obchodu, sednout si tam do rohu zkusit si s každou navigací chvilku hrát, spustit simulaci jízdy a pak vzít tu která která mu nejvíc vyhovuje. :D
No, jediný co od navigace potřebuji, je dostat se z bodu A do bodu B. ;) :D
Ouplně souhlasím, z toho důvodu jsem si taky loni na jaře kupoval Garmina, byl v té době v podstatě jediný ( dle poznatků kolegů a kámošů), který uměl celkem bezchybně od č.p. do č.p. a za tu dobu používání se mi spletl jen jednou, když mě poslal v průmyslové zoně do areálu firmy nákladní branou jiné firmy o cca 100m dále.... :lol: Předtím jsem měl Tom Toma a trpělivost s ním mi přetekla. Byl to starší typ a aktualizace map pro něj buď už vůbec NEE nebo nedostatečná za hroznej balík. Kolikrát jsem s ním bloudil-o tom žádná a kolik km navíc najel a zmeškaná jednání-no hrůza!!!!! :roll:
PS: je fakt , že třeba potmě v neznámu si podle garmina netroufnu najíždět zatáčky, což Tom Tom uměl skvěle zobrazit proporcionálně. :|
Petr Brno

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Petr Brno »

Zkusím přijít se svou troškou do mlýna . Kdysi jsem si koupil Garmin Quest . On tenkrát nebyl nějaký výběr . Za ranec . V tom nadšení že mám GPS mi nějak nevadilo , že vodil někdy , řekněme trošku složitě . Pak se podělal a oprava . Ke konci záruky zase nefungoval , takže znovu reklamace . Před tím jsem si ale koupil ještě Garmin Nuvi 250 . Na motorku . Vodil stejně blbě a už mě to začínalo vadit . Verdikt druhé reklamace na Questa , neopravitelné . Nechal jsem si vrátit peníze a koupil MIO 520 . A po pár použití MIA jsem pochpopil , že Garmin je krám největší z největších . MIO vede vždy přesně a sjetí z trasy zahlásí už po 3 - 5 ti vteřinách . Garmin při sjetí z trasy na displeji sice ukazuje , že jedu blbě , ale furt mě vykládá co mám udělat tam , kde už dávno nejsu . Ve městě až 500 metrů , což specielně při jízdě ve městě považuju dost za průser . Jsem li někde 100 km od domu a dám li Garminu domů , stává se dost často , že třeba na rovné silnici pár km bez křižovatek několikrát zahlásí že přepočítává a vždy pak navrhne jinou trasu . přijíždím li k domu ze západu a jsem 105 metrů od domu ( měřeno z mapy ) chce Garmin po mně ještě nesmyslně objet jeden blok . Jedu li domů ze severu , vede mě po nesmyslné dlouhé trase . Vykašlu se samozřejmně na něho a jedu po přímce domů . Po těch výše zmíněných 500ti stech metrech mu dojde že jedu , jinak než chce on a 800 metrů od domu po mně chce abych se otočil okolo benzínové pumpy , nahodil směr zpátky na sever a přidal si jen tak , asi ze srandy dalších 1500 metrů . Z východu mě vede dobře a z jihu nemůže , bydlím ve slepé ulici . Kamarádi , zastánci Garmina mě přesvědčují , že Garmin za to nemůže , že to jsou chyby v mapách . Mě je ale jedno proč auto nejede . Jestli je chyba v elektrice , v převodovce nebo v motoru . Je to celek , který stojí za prd . Z těchto důvodů si netroufnu Garmina ani prodat , ani nikomu darovat , aby mě někdo nepřišel rozbít hubu . Asi si dovolím ten přepych a říznu do něho kladívkem .
Petr Brno
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Jaký máte názor na tuhle navigaci? http://www.alza.cz/gps-navigace-mio-moo ... d98878.htm

Požadavkem pro mě je pouze to, abych věděl kde se momentálně nacházím :-) Nejde mi ani tak o to, aby mě dovedla na č.p. ale abych se neztratil při mých bezmyšlekovitých projížďkách. Ono když zajedu na polňačky a nedokážu říct ani +- 1km kde na tý blbý mapě jsem je dost deprimující.
Co se týká napájení, vyvedu si zapalovačovou zásuvku. Uchycení bude záležitostí tvůrčí činnosti. Jde mi pouze o to, jestli je rychlá v navigaci a jestli nelže až přespříliš.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Microsoft žaluje TomTom. Kam to tento svet speje :shock:

http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate ... e_id=58776
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Rimmerak píše:Jaký máte názor na tuhle navigaci? http://www.alza.cz/gps-navigace-mio-moo ... d98878.htm

Požadavkem pro mě je pouze to, abych věděl kde se momentálně nacházím :-) Nejde mi ani tak o to, aby mě dovedla na č.p. ale abych se neztratil při mých bezmyšlekovitých projížďkách. Ono když zajedu na polňačky a nedokážu říct ani +- 1km kde na tý blbý mapě jsem je dost deprimující.
Co se týká napájení, vyvedu si zapalovačovou zásuvku. Uchycení bude záležitostí tvůrčí činnosti. Jde mi pouze o to, jestli je rychlá v navigaci a jestli nelže až přespříliš.
Na polňačce Ti moc nepomůže, pokud nekoupíš moov 200uq.
E = s mapami 13 východoevropských států
U = s mapami 38 evropských států
UQ = má mapy 38 států Evropy + turistické mapy ČR/SR
Na tý turistický ta polňačka asi bude, ale na ostatních asi těžko.

Pak je otázka jestli by nebyla lepší Moov 330uq která je šrokoúhlá.
viz. http://mio.gps-navigace-pda.cz/
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Nejde mi tak ani o to, abych viděl na jaký cestě jsem, ale spíš mi jde jen o směr, kterým se vydat abych dojel na silnici. Nic víc. 7000kč je už opravdu moc. Jsem ochoten investovat tak 3500...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

Tak sem musím sdělit jednu pozitivní info. Dnes jsem si vyzvedl Garmina u místní-mojí oblíbené -firmy ( zabývá se HW+SW+ EZS+ programováním a provozováním sítí)kde jsem ho koupil, po aktualizaci SW a map+ nové mapy. Tak jsem to dal domů oklikou-"zkratkami" kolem lesa, rybníků....áááá....jsem nadšen. :lol: Ono to zobrazuje snad i vrstevnice a i názvy samot... :lol: No prostě chodí to daleko líp, než když byla nová koupená-loni v létě. Dělal to snad největší šmat co znám na SW a programování a tohle má jako koníčka. Stálo to 250,-Kč včetně 1ks 2 GB SD karty , páč do interní paměti už se všechno nevešlo. Tož ku*va, to to Garmin neumí takhle nastavit rovnou z fabriky anebo nechce a je tam schválně něco zablokovaný, jako se to dělá u jiné spotřební elektroniky? Třeba u audio video je to běžná věc-oni nevyrábí xxx modelů, ale třeba jeden a zaplatil jsi málo-nebude ti fungovat hafo věcí-máš model označený nižžší řadou...a přitom je to uděláno softwarem, který blokuje některé funkce.Takže další případné info podám po dalším ozkoušení.
Nahráno: CN Europe NT 2009.11, TOPO Czech 2, Atlas Czech 7 NT... :) Všechny mapy zapnuty současně, komunikují a nemají problém a vše zobrazují docela svižně. V manuálu s origo mapami a SW výrobce neporučuje současné použití vícero mapových podkladů, prý kvůlivá zamrzání-sem teda jen slyšel. Na tohle su levé a učit se to zatím nehodlám... :mrgreen:
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

Tady nový test nového Garmina od našich kamarádů, co mluví jako my.... :lol:
http://www.gpsblog.sk/
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Další kousek navigace pro motorkáře myslím že je nádherná i jako doplněk bohužel pro enduro se moc nehodí. Jinak opravdu šperk.
Přílohy
229618_2VBFM53IhtO6vaM04RFOyBt6H.jpg
229618_2VBFM53IhtO6vaM04RFOyBt6H.jpg (126.98 KiB) Zobrazeno 16421 x
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: Navigace GPS

Příspěvek od vitas »

Mě se to docela líbí, ale cena bude asi hustá! :o :shock:
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od hroch »

start trek :roll:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Hoj, dneska jsem si objednal navigaci NAVIGON 1310 Europe - za 3480 i s dopravou. Nemáte někdo? Parametrově i podle recenzí dobrá navigace.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Mě se náramně líbila ta co měl Hroch na srazu. Do tý bych i šel. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od hroch »

garmin street pilot
Přílohy
5181077108797409.jpg
5181077108797409.jpg (44.31 KiB) Zobrazeno 16295 x
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od hroch »

hroch píše:garmin street pilot i 3
da se sehnat za 1500 az 3000kc
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Exkluzívne iba pre členov tohoto fóra a majiteľov Garminov dávam do placu:

Kód: Vybrat vše

Garmin_Motorradtouren - Vzhľadom, že je to chránené treba to generovať pre každú GPS-ku Garmin samostatne, takže upnutie dopredu nie je možné
Jedná sa o predinštalované trasy pre motorkárov v Európe. Je ich tam cca 800 a veľkosť je 4 MB.

Zvyšok v súkromných správach na pozadí ;)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od kanko00 »

Household píše:Exkluzívne iba pre členov tohoto fóra a majiteľov Garminov dávam do placu:

Kód: Vybrat vše

Garmin_Motorradtouren - Vzhľadom, že je to chránené treba to generovať pre každú GPS-ku Garmin samostatne, takže upnutie dopredu nie je možné
Jedná sa o predinštalované trasy pre motorkárov v Európe. Je ich tam cca 800 a veľkosť je 4 MB.

Zvyšok v súkromných správach na pozadí ;)
Pis, emailuj.... Davaaaj detom hracku!
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Sk tam nieje. :(
My máme najbližšie Poľsko, jednu z nich som osobne prešiel a je veľmi pekná, naozaj. Poland - Zakopane a okolie

Cz tam je ;o)
Síce po nemecky to volajú Tchechien ale budiž. Ako pomôcka, alebo Tip to nie je zlé.
Přílohy
002.JPG
002.JPG (29.09 KiB) Zobrazeno 16143 x
001.JPG
001.JPG (57.34 KiB) Zobrazeno 16144 x
Odpovědět